Potencjalny bestseller Samsung Galaxy A72: recenzja i specyfikacje

 Smartfony ze średniego segmentu już dawno i zdecydowanie zdobyły główną część rynku. Wynika to z niemal idealnego stosunku ceny do właściwości użytkowych. Model Samsung Galaxy A72 można śmiało nazwać flagowcem średniego segmentu cenowego koreańskiego giganta. Zapoznajmy się z nowością bliżej i dowiedzmy się, dlaczego można ją nazwać "bestsellerem".

Wygląd

Tylny panel A72 wygląda skromnie, ale jednocześnie bardzo stylowo i nowocześnie. Moduł kamery jest zamknięty w wystającym bloku. W przeciwieństwie do modelu A32, gdzie wszystkie aparaty znajdują się osobno, taka kompozycja całości wygląda bardziej harmonijnie, a nawet coś kojarzy się z droższymi flagowcami Samsunga.

Tylna ścianka wykonana jest z tworzywa Glasstic (z połączenia dwóch słów Glass i Plastic). Jest to tworzywo sztuczne pokryte błyszczącą warstwą ochronną, co daje efekt szkła. Szkło ochronne Gorilla Glass 5 generacji zastosowane jest tylko na ekranie. Należy zaznaczyć, że konstrukcja ta występuje we wszystkich modelach serii A.

Schemat kolorów smartfonów A72 - powściągliwy i wyrafinowany. Istnieje możliwość wyboru takich odcieni "unisex":

  • jasnofioletowy; czarny; niebieski; biały.

Przedni panel, w porównaniu do A71, pozostał bez zmian. Nowy smartfon nadal ma cienkie ramki, przednia kamera jest wbudowana w ekran, a ramka jest nieco większa u dołu.

Poza tym, wygląd smartfona pozostał bez zmian:

  • regulacja głośności; przycisk zasilania; gniazda głośnikowe (jedno na dolnej ściance i drugie na górnej); Gniazdo na dwie karty SIM i kartę pamięci; 3,5 mm jack dla słuchawek; gniazdo ładowania.

Wyświetlacz .

Wbrew plotkom, które krążyły po Internecie przed oficjalną prezentacją smartfona A72, nowość otrzymała 6,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2400×1080 pikseli (FHD+), proporcjach 20:9 i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Równie istotną kwestią był wybór chipsetu, ale i tu Samsung mile zaskoczył wyposażając A72 w Qualcomm Snapdragon 720G. A czujnik linii papilarnych pod ekranem pozostał, praktycznie niezmieniony.

Kamery

Na początku 2021 roku na jednej z chińskich stron internetowych wyciekły informacje, według których A72 miał stać się pierwszym smartfonem z pięcioma aparatami głównymi. Koreańscy giganci zostali jednak pokonani przez Nokię. Czy były to pierwotnie fałszywe informacje, czy też Samsung postanowił odłożyć taką innowację na później, ale A72 pozostał z czterema aparatami głównymi i przednim.

Jednocześnie aparaty zyskały większą rozdzielczość, automatyczną stabilizację i wiele innych ciekawych trybów, które pozwolą Ci tworzyć wysokiej jakości materiały.

  • Główny sensor ma rozdzielczość 64 MP z optyczną stabilizacją obrazu; Teleobiektyw z 3-krotnym powiększeniem - 8 MP i optyczna stabilizacja; Ultraszerokokątny obiektyw - 12 MP; Sensor do zdjęć makro 5 MP.

Przedni aparat, w porównaniu do A71, ma rozdzielczość 32 MP.

Pamięć i bateria

Bateria Li-Ion o pojemności 5000 mAh, w którą producenci wyposażyli telefon, obsługuje szybkie ładowanie. Jednak bezprzewodowe ładowanie w tym smartfonie, jak i w innych przedstawicielach serii A, nie jest zapewnione.

Jeśli chodzi o pamięć, smartfon Samsung Galaxy A72 dostępny jest w dwóch wariantach:

  • podstawowy - z pamięcią RAM 6 GB i ROM 128 GB; zwiększona pamięć - z RAM 8 GB i ROM 256 GB.

Oczywiście zawsze można rozszerzyć pojemność pamięci ROM, instalując kartę pamięci o pojemności do 1 TB.

Wodoodporna

Osobno chcielibyśmy wspomnieć o klasie wodoszczelności i pyłoszczelności IP67, którą otrzymał Samsung Galaxy A72. Nawet pomimo obecności złącz dla ładowarki i mini-jack, telefon jest doskonale zabezpieczony przed zachlapaniem, kurzem i wilgocią.

Zamiast konkluzji.

Samsung jest tak pewny sukcesu modeli A72 i A52, że wyprodukuje ponad 35 milionów tych smartfonów, co stanowić będzie 10% całkowitej produkcji koreańskiego giganta. Eksperci zauważają, że to ma sens, ponieważ dziś model A72 pokazuje idealny stosunek przystępnej ceny i dostępności wszystkich nowoczesnych funkcji i cech. Potencjalny "bestseller" Samsung Galaxy A72 jest już dostępny w sklepach Foxtrot.