Jak pobierać muzykę na iPhone'a za pomocą iTunes i nie tylko

Pokaż treść artykułu

 1. Pobieranie muzyki na iPhone'a za pomocą iTunes
 2. Automatyczne kopiowanie muzyki z iTunes
 3. Pobieranie muzyki na iPhone'a za pomocą dodatków
 4. Przez dodatek do SoundCloud
 5. Via Evermusic
 6. Via Google Play Music
 7. Za pośrednictwem dokumentów
 8. Via Free Music Download Pro
 9. Co zrobić, gdy nie masz pod ręką komputera
 10. Przez DropBox
 11. Z poziomu przeglądarki
 12. Przestań

Od czasu pojawienia się pierwszych iPhone'ów technologia iOS dokonała znacznego skoku naprzód. Nowoczesne urządzenia oferują szereg funkcji dla biznesu i rozrywki. Jednym z najbardziej cenionych jest możliwość słuchania wysokiej jakości muzyki w dowolnym czasie i miejscu. Jednak w tym celu utwory muszą być już pobrane na smartfona.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak pobrać muzykę na iPhone'a tak szybko i łatwo, jak to możliwe.

Pobieranie muzyki na iPhone'a za pomocą iTunes

Kopiowanie plików MP3 do iPhone'a jest możliwe za pomocą dwóch metod:

 • Używanie dodatku iTunes;
 • Za pomocą zewnętrznego oprogramowania.

Przede wszystkim dowiedzmy się, jak pobrać muzykę na iPhone'a za pośrednictwem iTunes. Podręcznik jest w przybliżeniu następujący.

 1. Zainstaluj najnowszą wersję iTunes na PC (Mac, Windows).
 2. Uruchom iTunes, kliknij zakładkę "Plik", a następnie kliknij "Dodaj do biblioteki".
 3. W oknie dodawania zaznaczamy ścieżki audio i klikamy "Otwórz". Lub "przeciągnij" folder lub plik do żądanej lokalizacji na komputerze za pomocą misha.
 4. Aby pobrać utwory na iPhone'a, musisz podłączyć urządzenie do komputera lub laptopa i poczekać, aż się pojawi. Następnie klikamy ikonę iPhone'a (w obszarze powiadomień paska zadań) i wybieramy zakładkę "Muzyka z listy": w oknie oferującym funkcję "Synchronizuj muzykę" pojawi się wiele opcji, np. synchronizowana będzie cała biblioteka lub tylko wybrane listy wykonawców. To ustawienie może pozostać włączone zgodnie z wymaganiami lub może zostać zmienione zgodnie z życzeniem. Ważne! Możesz wyłączyć ustawienia "Włącz muzyczne klipy wideo" i "Włącz notatki głosowe", jeśli nie planujesz pobierać tej zawartości.
 5. Ustaw "Synchronizuj muzykę" i dotknij przycisku "Synchronizuj" w prawym dolnym rogu - program do pobierania muzyki z iPhone'a skopiuje pliki do urządzenia.

Zwróć uwagę! W specjalnym polu na górnym panelu (w czasie rzeczywistym) możesz śledzić proces synchronizacji biblioteczki.

Automatyczne kopiowanie muzyki z iTunes

Program iTunes nie przeskanuje biblioteki muzycznej zgodnie z żądaniem, dlatego jedynym sposobem automatycznego dodawania utworów do aplikacji iTunes jest umieszczenie ich w tym folderze: Muzyka > iTunes > iTunes Media > Automatycznie dodaj do iTunes. Ta opcja będzie działać tylko wtedy, gdy muzyka jest przechowywana w skonsolidowanej bibliotece iTunes.

Wielu użytkowników nie rozumie różnicy między "Kopiuj pliki do iTunes Media" a "Połącz pliki". Pierwszy zapis oznacza, że wszystkie utwory dodane do iTunes są kopiowane do katalogu iTunes - oryginały pozostają nietknięte i po dodaniu można je wyrzucić, aby nie były powielane. Polecenie "Połącz pliki" kopiuje wszystkie pliki muzyczne (które znajdują się na "listach odtwarzania" iTunes) do tej samej lokalizacji - iTunes> katalog iTunes Media.

Pobieranie muzyki do iPhone'a za pomocą dodatków

Jeśli nie chcesz korzystać z osobistego katalogu multimediów iTunes, możesz pójść inną drogą - pobrać muzykę na iPhone'a za pomocą narzędzi online. Na rynku dostępne są zarówno płatne, jak i całkowicie darmowe dodatki. Stała aktualizacja tych usług gwarantuje poprawne działanie pozostałych modeli iPhone'ów. Wiele dodatków posiada wersję w języku rosyjskim, co znacznie upraszcza ich użytkowanie.

Poniżej znajdziesz kilka bezpłatnych usług do pobierania muzyki na iPhone'a.

Przez dodatek do SoundCloud

SoundCloud to platforma audio, która umożliwia pobieranie i udostępnianie muzyki w sieciach społecznościowych. Świetna alternatywa dla Spotify czy Deezera. Aby pobrać muzykę na iPhone'a, istnieje darmowy dodatek SoundCloud Downloader Pro, dostępny w App Store. Po zainstalowaniu i uruchomieniu oprogramowania, setki tysięcy plików audio są dostępne, posortowane według wykonawcy, tytułu i gatunku muzycznego. Aby pobrać ulubiony utwór, należy:

 • Aby pobrać i otworzyć oprogramowanie na telefonie iPhone;
 • Naciśnij przycisk menu znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu telefonu;
 • Wpisz tytuł utworu, wykonawcę w wynikach wyszukiwania;
 • W wynikach wyszukiwania wybierz pliki i dotknij zakładki Pobierz po lewej stronie telefonu, aby zakończyć proces pobierania.

Via Evermusic.

Evermusic to menedżer plików, który zarządza plikami muzycznymi. W przeciwieństwie do SoundCloud, lista obsługiwanych serwisów muzycznych jest znacznie dłuższa.

Evermusic pobiera muzykę na iPhone'a i współpracuje z większością popularnych serwisów muzycznych: Dropbox, Google Drive i innych. Użytkownik kopiuje swój osobisty katalog muzyczny z komputera PC do jednego z tych serwisów, instaluje Evermusic docker na swoim iPhone i "podłącza" ten docker do menu aplikacji. Następnie dostępny jest wybór plików audio do pobrania.

Korzystanie z usługi Muzyka Google Play

Możesz pobrać do 50 tysięcy plików audio i słuchać ich na swoim urządzeniu mobilnym. Bez kosztów i bez reklamy.

Muzyka na iPhone'a jest pobierana za pomocą specjalnego downloadera na komputerze. Po tym, musisz zainstalować na swoim iPhone doku "Google Play Music" i zalogować się do niego za pomocą konta Google, które było podłączone do downloadera. I można posłuchać piosenek.

Korzystanie z dokumentów

Documents to osobista wyszukiwarka iPhone'a. Dokumenty pobierają pliki z wszystkich popularnych serwisów. Programik nie jest główną opcją, więc nie zawiera np. sortowania po wykonawcy czy albumie, ale nie ma w nim też reklam, a sam serwis jest dostępny za darmo.

Jak mogę pobrać muzykę na iPhone'a? Aby pobrać z Documents, pliki muzyczne muszą być umieszczone na twardym dysku i podłączone do programu. Po uzyskaniu dostępu do zawartości chmury, przejdź do folderu audio i pobierz go na swój smartfon.

Via Free Music Download Pro

Oprogramowanie to ułatwia pobieranie i słuchanie muzyki online. W przypadku przerwania pobierania plików audio, program automatycznie kontynuuje proces w miejscu, w którym pobieranie zostało przerwane. Sprytne technologie programu analizują preferencje użytkownika pod kątem gatunków muzycznych, sugerując nowe kompozycje gatunkowe.

Darmowa wersja Free Music Download Pro ma ograniczone ustawienia do tworzenia, a także obecność reklam. Wersja płatna oferuje więcej funkcji do pracy z listami odtwarzania bez natrętnych marketingowych komunikatów zwrotnych.

Minusem downloadera jest duży rozmiar pliku instalacyjnego.

Co zrobić, gdy nie masz pod ręką komputera.

Tak więc wszystko jest mniej więcej jasne, jak pobierać muzykę na iPhone'a za pośrednictwem komputera. Ale co jeśli właściciel "Apple" smartphone jadąc w taksówce lub spaceru w parku - co się stanie w tym przypadku? Oto kilka sposobów, które działają.

Przez DropBox

Jeśli w pobliżu nie ma komputera lub laptopa, możesz skorzystać z usługi Dropbox i pobierać pliki muzyczne bezpośrednio przez telefon. Czynności w tym przypadku są elementarne.

 1. Znajdź w sieci utwór, który Ci się podoba, i kliknij "Udostępnij", a następnie kliknij Dropbox.
 2. Wybierz katalog i plik muzyczny, a następnie kliknij "Zapisz".
 3. Po zakończeniu pobierania utworu do iPhone'a jest on gotowy do odtwarzania.

Ten hosting plików zapewnia więcej miejsca, możliwość tworzenia/usuwania plików i katalogów, a także przesyłania utworów z dowolnego zasobu bezpośrednio do smartfona. Wystarczy, że pobierzesz Dropbox i zalogujesz się.

Z poziomu przeglądarki

Właściciele iPhone'ów wiedzą, że można używać przeglądarki Safari do słuchania muzyki, ale pobieranie ich nie będzie działać. I jest mało prawdopodobne, że funkcjonalność ta zostanie kiedykolwiek rozszerzona, gdyż jest niezgodna z filozofią Apple. Oznacza to, że aby pobrać Audiofiles pośrednio, musisz poszukać innej przeglądarki.

Jedną z najlepszych opcji jest UC Browser, która przywędrowała do nas z Chin. Posiada wiele funkcji do pobierania treści bezpośrednio z Internetu z lub bez jailbreak.

Aby zapisać muzykę na iPhonie przez przeglądarkę, musisz

 1. Zapewnij sobie dobre połączenie z Internetem (3G lub Wi-Fi, ale połączenie E nie będzie w tym przypadku wystarczające);
 2. Otwórz przeglądarkę i wpisz adres strony, z której możesz pobrać darmową muzykę na swojego iPhone'a;
 3. Wybierz pliki i naciśnij "Download" - UC Browser pobierze ścieżkę;
 4. Stuknij w "Watch Offline" w odtwarzaczu, to rozpocznie pobieranie muzyki do pamięci telefonu, i poczekaj na koniec pobierania;
 5. Pobrany utwór będzie dostępny w folderze "Downloads" - "Music".

Ta metoda pobierania plików audio ma jednak kilka wad. W szczególności wszystkie ścieżki:

 • Pobrany utwór będzie dostępny w folderze "Downloaded Songs - Music";
 • nie są dostępne w standardowej aplikacji iPhone'a "Muzyka";
 • nie mogą być dodawane do list odtwarzania i nie mogą być odtwarzane po kolei.

Nie jest to jednak powód, aby przestać korzystać z tak poręcznego, a co najważniejsze szybkiego sposobu pobierania muzyki na iPhone'a.

Idź do

Elastyczność systemu macOS nakłada pewne ograniczenia na manipulowanie głośnością smartfona, w tym plików audio. Jednak nie trzeba wiele wysiłku i czasu, aby opanować oprogramowanie muzyczne. Potem jednak będziesz mógł się dobrze zorientować w ich użyteczności.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubProszę zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy