Jak wybrać telefon komórkowy: porady ekspertów

 Nazwa "povrebank" lub "Power Bank" pochodzi od angielskiego słowa "Power Bank" (Bank Energii). Jest to tzw. samodzielne ładowarki, które zawierają pewną ilość energii i mogą ładować wszelkie kompatybilne gadżety przez USB lub Lightning. Power Banki są niezastąpione w podróży, ponieważ mają kompaktowe wymiary i są przydatne, gdy w pobliżu nie ma źródła zasilania. O tym, jak wybrać Poverbank i nie przegapić sztuczki, patrz poniżej w tym artykule.

Power Bank - co kryje się w środku?

Istnieją dwa rodzaje baterii, które są montowane w Power Bankach. Mowa tu o bateriach litowo-jonowych Li-Ion i litowo-polimerowych Li-Polimer. Te pierwsze są stosowane w ROM-ach o wartości znamionowej 18650 (168A). Te ostatnie charakteryzują się nieco mniejszą masą i większą gęstością energii na jednostkę powierzchni.

Wewnątrz powerbanku zawsze znajduje się kilka baterii połączonych szeregowo, które zapewniają napięcie wyjściowe. Natomiast za sterowanie i korekcję wszystkich parametrów wyjściowych odpowiedzialna jest płyta elektroniczna.

Kto może korzystać z powerbanku?

Jak wybrać Powerbank do laptopa, iPhone'a, tabletu lub innego gadżetu? Zanim zaczniesz aktywnie wybierać urządzenie, upewnij się, że naprawdę go potrzebujesz. Zdecydowanie nie potrzebujesz go, jeśli:

  • jesteś kamerzystą lub fotografem, często zajmujesz się obróbką materiałów lub tworzeniem prezentacji dla klientów; Musisz być podłączony przez cały czas; Lubisz być z dala od cywilizacji, ale wolisz mieć pod ręką naładowane gadżety.

Zewnętrzna ładowarka jest również przydatna dla osób, które spędzają dużo czasu w podróży i używają gadżetów do czytania, grania w gry, komunikowania się itp. Czy rozpoznajesz siebie w którymś z tych przedmiotów? Następnie zacznij uczyć się krok po kroku, jak wybrać odpowiedni poverbank.

KROK 1: kompatybilność z innymi gadżetami

Dzisiejsze telefony komórkowe można sparować z różnego rodzaju urządzeniami cyfrowymi, od iPhone'ów i smartfonów z systemem Android po odtwarzacze i kamery. Ale aby to zadziałało, musisz wybrać odpowiednie napięcie wejściowe i pobór prądu. Na przykład, większość urządzeń wymaga napięcia 5 V DC (5V DC) do ładowania przez USB.

Jednakże, ilość pobieranego prądu może się dość znacznie różnić w zależności od urządzenia. Na przykład, przeciętny smartfon potrzebuje prądu o natężeniu 1A, a tablet 2A. Czy mogę ładować smartfon z dwuamperowego power banku? Tak, gadżet nadal nie będzie w stanie zużywać więcej niż to konieczne. Nie zaleca się jednak ładowania laptopów i tabletów ze słabych power banków: może to spowodować uszkodzenie baterii urządzenia. Jak wybrać power bank do smartfona? Spójrz na oznakowanie ładowarki do telefonu. Wybierz bank energii o takim samym natężeniu prądu.

KROK 2: Pojemność ROM

Ten parametr jest jednym z najważniejszych, ponieważ decyduje o tym, jakie urządzenia i w jakiej ilości można ładować z danego power banku. Jak wybrać power bank o idealnej pojemności? Określ na podstawie instrukcji lub informacji w Internecie, ile mocy (mAh) jest wymagane dla każdego z Twoich gadżetów i postępuj zgodnie z Twoimi potrzebami. Przykładowo, dzięki power bankowi o pojemności 10000 mAh można czterokrotnie naładować iPhone'a 6, którego bateria ma pojemność 1810 mAh. Najczęściej spotykane pojemności ROM to 10000 mAh, 20000 mAh i 30000 mAh.

Power Banki o minimalnej pojemności 5000 mAh nadają się jedynie do podtrzymywania ładowania gadżetów w ciągu dnia, na czas podróży i wielodniowych wędrówek zaleca się zakup urządzenia o pojemności co najmniej 10000-20000 mAh.

Kolejną zasadą doboru pojemności ROM jest wybór pojemności z zapasem, ponieważ wartość rzeczywista często różni się od podanej w parametrach technicznych produktu. Przyczyn tego zjawiska może być kilka:

  • straty energii związane z przekształcaniem energii elektrycznej w energię cieplną; Straty energii z powodu korekcji napięcia dla każdego urządzenia z osobna; Producent celowo zawyżył pojemność pamięci ROM (niestety jest to powszechne wśród chińskich low-endów).

Ważna uwaga: ładowanie wszelkiego rodzaju gadżetów lepiej przeprowadzać przy wyłączonym power banku, wtedy nie będzie on marnował energii na obsługę procesów pracy aktywnego urządzenia.

KROK 3: Producenci POWERBANK

Marka nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Jednak nieznanych producentów pochodzenia chińskiego jest nadal lepiej unikać. A znajomość liderów rynku, którzy inwestują w proces produkcji okrągłych sum i dbają o swoją reputację, nie zaszkodzi. Tak więc, dziś w czołówce markowych producentów parebanków: PINENG, XIAOMI, DOCA, Lenovo, Sony, Yoobao, Samsung, Huawei, Asus, Momax. Porozmawiajmy więcej o kilku liderach, których produkty są uważane za najlepsze vorbanki i których sprzedaż bije rekordy na całym świecie.

Na pierwszym miejscu zasłużenie znalazła się marka z Chin o nazwie PINENG. Producent posiada oficjalną stronę internetową, na której można łatwo sprawdzić autentyczność produktów.

Na drugim miejscu znajduje się Xiaomi. Powerbanki tej marki nie zawiodą Cię pod względem jakości i zadowolą Cię stosunkowo budżetowym kosztem. Jednak ze względu na powszechność markowych produktów, na rynku pojawiło się wiele podróbek. Bądź więc ostrożny i kupuj tylko od zaufanych sprzedawców.

KROK 4: dodatkowe funkcje ładowania zewnętrznego

Dodatkowa funkcjonalność nie jest najważniejszym parametrem. Jednakże, gdy wybór dokonywany jest na podstawie podstawowych kryteriów, obecność dodatkowych przyjemnych bonusów może być czynnikiem decydującym o zakupie konkretnej instancji.

Do najbardziej przydatnych opcji dodatkowych należą:

  • latarka z odbłyśnikiem; wskaźnik naładowania - pomaga monitorować stan baterii; kilka portów o różnej mocy dla różnych urządzeń; Ładowanie telefonu komórkowego za pomocą energii słonecznej - ładowanie zajmie dużo czasu, ale funkcja ta może okazać się niezbędna na biwaku.

Jakie Power Banki wybrać, jeśli się spieszysz i na ładowanie gadżetów często nie masz czasu? Weź pod uwagę gadżety wyposażone w technologię szybkiego ładowania. Należy pamiętać, że taka opcja, aby była skuteczna, powinna znajdować się również na urządzeniu, które ładujemy. To samo dotyczy ładowania bezprzewodowego: to przydatna funkcja dodatkowa, ale tylko wtedy, gdy inne urządzenie obsługuje tę opcję ładowania.

KROK 5: Rozmiar i konstrukcja przenośnego akumulatora

Wzornictwo powerbanków jest uderzające w swojej różnorodności. Gadżety mogą być wykonane w formie miękkich zabawek, bransoletek, portfeli, owoców i warzyw, itp. Oczywiście, nikt nie anulował standardowy lakoniczny projekt, zbyt. W sprzedaży dostępne są płaskie, prostokątne, kwadratowe i okrągłe powerbanki w dyskretnych kolorach.

Jak dobrać rozmiar Powderbanku? Jeśli chodzi o wymiary, aby wybrać odpowiedni gadżet, należy pamiętać, że pojemność pamięci ROM jest wprost proporcjonalna do wielkości PowerBanku. Im większa pojemność baterii, tym większe będą wymiary gadżetu. Pomocna we właściwym wyborze może być również objętość Twojej codziennej torby lub wielkość kieszeni, w których zwykłeś nosić powerbank.

Zalecenia dotyczące korzystania z porebanku

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego powerbanku, przestrzegaj następujących prostych zaleceń.

  • Charakterystyka ładowarki powinna odpowiadać wymaganiom banku energii pod względem natężenia prądu i napięcia wejściowego. Nie bój się używać powerbanku tak często, jak to możliwe. Najskromniejszy okres gwarancji dla tego typu urządzeń wynosi 500 cykli, co oznacza 5-6 lat intensywnego użytkowania. Utrzymywanie go w stanie bezczynności jest złym pomysłem: skraca to żywotność sprzętu. Jeśli nie zamierzasz używać gadżetu w najbliższym czasie, lepiej rozładować go przynajmniej o połowę. Bezpośrednio po zakupie zaleca się pełne rozładowanie i naładowanie nowego PowerBanku co najmniej 3 razy. Pomoże to zgromadzić i utrzymać maksymalną pojemność pamięci ROM.

Przeciwwskazania

Wszystkie modele Power Banków bez wyjątku powinny być chronione przed zimnem i przegrzaniem. Wysoka wilgotność powietrza nie wpływa korzystnie na technologię. A otwarty ogień w pobliżu urządzenia może spowodować wybuch. Co zrobić, gdy na dworze panuje mroźna zima, a PowerBank trzeba zabrać ze sobą? Aby uchronić urządzenie przed zimnem, można umieścić je w specjalnym etui lub w kieszeni zimowej kurtki. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać Powerbanku na ładowarce, jeśli bateria jest już w pełni naładowana. Może to spowodować uszkodzenie urządzenia.

Wyniki

Jak wybrać dobry powerbank, który nie zawiedzie Cię w odpowiednim momencie? Pierwszym krokiem do udanego zakupu jest określenie właściwego prądu i napięcia wyjściowego. Oznaczenia na ładowarkach telefonów, laptopów, tabletów itp. pomogą w orientacji. Drugą ważną kwestią jest pojemność banku Porsche. To wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli zewnętrzna ładowarka baterii jest używany tylko do ubezpieczenia i aktywnego wsparcia stanu gadżetów w ciągu dnia, to jest odpowiedni dla Povrabank 5000 mAh. Do pełnowymiarowego ładowania kilku urządzeń potrzebna jest pojemność 10000 mAh, a na wędrówki i podróże lepiej zaopatrzyć się w Povrabank z ROM nie mniejszym niż 20000 mAh.

Pozostałe parametry, w tym wielkość, wygląd, marka i dodatkowe funkcje są drugorzędne. Ich wybór zależy od osobistych preferencji użytkownika.