Jak wybrać smartfona: wszystko, co musisz wiedzieć o gadżetach

 Odbieranie połączeń i SMS-ów, obliczanie kalorii, tętna - to niepełna lista funkcji, którymi może pochwalić się smartfon. Nic dziwnego, że popularność tego gadżetu rośnie z dnia na dzień. O tym, czym charakteryzują się inteligentne gadżety i jak je prawidłowo wybrać - czytaj więcej w tym artykule.

Nadwozie i konstrukcja

Zacznijmy od parametru, który od razu rzuca się w oczy, czyli wyglądu zewnętrznego i obudowy urządzenia. Nowoczesne inteligentne jednostki mogą mieć różne kształty, kolory i rozmiary. W sprzedaży znajdują się minimalistyczne, luksusowe trybunki, futurystyczne modele, które przywodzą na myśl filmy science-fiction o przyszłości oraz klasyczne, opływowe trybunki na co dzień.

Zobacz: Smartfon dla dziecka - jaki wybrać?

Korpus często wykonany jest z solidnego plastiku, a ekran - z matowego magazynu z powłokami oleofobowymi i wodoodpornymi. W zakresie luksusowym część korpusu może być wykonana z szafiru lub masy mineralnej. Istnieją również modele wykonane z metalu. Urządzenia te są budowane na lata i nie boją się uszkodzeń mechanicznych. Paski do inteligentnych zegarków prezentują swoje kolory i różnorodność materiałów - od skóry i zamszu, po plastik, silikon, a nawet stal.

Możliwości funkcjonalne inteligentnego urządzenia

Funkcjonalność inteligentnych urządzeń zawsze zależy od konkretnego modelu. Ale jeśli spojrzeć na możliwości technologii w kategoriach ogólnych, powinieneś wiedzieć o:

  • odbiór odpowiedzi wejściowych i powiadomień; Oglądanie wideo i słuchanie muzyki za pomocą zestawu słuchawkowego Bluetooth; Zbieranie wiadomości z Twojego smartfona (wiadomości z komunikatorów, e-mail, itp.); Pomiar tętna i ciśnienia krwi za pomocą czujników biometrycznych; Budzik, dyktafon, prognoza pogody.

Czy inteligentne wnuki mają funkcję odpowiadania na wezwanie? Urządzenia te są więc obecne w asortymencie i należą do średniego i wysokiego segmentu cenowego. Smarter watch jest w stanie nie tylko wyświetlać przychodzące powiadomienia czy notyfikacje o połączeniu, ale także na nie odpowiadać.

Ponadto, niektóre inteligentne smartfony są wyposażone w funkcję szybkiego wyszukiwania smartfona w przypadku jego utraty. Jeśli użytkownik zapomni telefonu i oddali się na pewną odległość, telefon aktywuje specjalny sygnał. Na szczególną uwagę zasługują gadżety dla dzieci, wyposażone w technologię GPS i przycisk alarmowy w razie niebezpieczeństwa. Dzięki temu będziesz mógł obserwować miejsce pobytu dziecka i nie martwić się o jego bezpieczeństwo.

Wielu nabywców jest zainteresowanych tym, jak wybrać smartwatch damski. Problem w tym, że nie ma modeli stricte kobiecych: wszystkie gadżety są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Warto jednak zaznaczyć, że gadżety z małym, prostokątnym ekranem dobrze wyglądają na kobiecym ciele. Kobiece gadżety można również dodać poprzez jasny pasek.

System operacyjny i pojemność pamięci masowej

Nowoczesne urządzenia inteligentne mogą działać w oparciu o różne systemy operacyjne:

  • Android - połączenie z wszystkimi smartfonami opartymi na tym samym systemie operacyjnym, intuicyjny interfejs; Tizen - jest dostępny w smartfonach marki Samsung i jest kompatybilny tylko z telefonami tej samej marki; WatchOS firmy Apple - wywodzi się z iPhone'a.

Dużą część asortymentu stanowią urządzenia na Androida, chińskie inteligentne bransoletki w formie telefonu (bez sklepowych dodatków), modele hybrydowe z inteligentnym nadzieniem (wyglądają jak zwykły telefon, ale są w stanie odczytać czas, tętno itp.)

Jak wybrać smartfona, aby wykorzystać jego funkcje w 100%? Zdecydowanie weź pod uwagę system operacyjny i wybierz ten, który jest kompatybilny z Twoim smartfonem. Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze gadżetu - ilość pamięci operacyjnej. Podobnie jak w przypadku komputera, szybkość działania urządzenia zależy od pamięci RAM. Pojemności mogą zaczynać się od 64 MB i sięgać 512 MB. Im wyższa liczba, tym szybszy gadżet.

Prywatność

Inteligentne urządzenia różnią się poziomem ochrony przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Parametr ten jest zawsze obecny w specyfikacji technicznej urządzenia i wygląda tak jak ten skrót IP. Obok oznaczenia znajdują się cyfry, z których pierwsza oznacza poziom ochrony przed piłą, a druga - przed wodą.

Jakie urządzenie inteligentne wybrać, jeśli nie zamierzasz zdejmować gadżetu nawet podczas pluskania się w basenie lub wodzie? Minimalny współczynnik wodoszczelności (druga cyfra obok litery IP) musi wynosić 7. Ale jeśli poziom ochrony przed wodą wynosi 5 lub 6, można bezpiecznie brać prysznic z kopułą na plecach. Jednak wszystkie indeksy niższe niż 5 oznaczają najmniejszą możliwą ochronę gadżetu; zaleca się chronić te urządzenia nawet przed lekkimi kroplami i powiewami wiatru. Wodoodporność może być również określona w jednostkach ATM. Formalnie liczba ta oznacza dopuszczalną głębokość zatopienia.

Jeśli chodzi o ochronę przed piłowaniem, szósty poziom jest uważany za najwyższy. Jeśli pierwsza cyfra jest przeciwna do IP 6, to urządzenie może być bezpiecznie używane na budowach lub podczas długich podróży w gorącym klimacie.

Wybierz

Wygląd zewnętrzny tarczy zegarka użytkownik zawsze może ułożyć według własnego uznania, jeśli urządzenie ma dostęp do Google Play z dużym asortymentem wzorów. Jednak zaraz po zakupie większość gadżetów ma podstawowy zestaw tarcz: elektroniczną, imitację klasycznej z kartką, coś pomiędzy dwoma poprzednimi wariantami. Ponadto na wyświetlaczu znajdują się dla wygody użytkownika informacje o pogodzie, dacie, połączeniu z Internetem, stanie baterii itp.

Typ wyświetlacza.

Dwa główne parametry wyświetlacza w smartfonach to wielkość i rodzaj matrycy. Za złoty środek w odniesieniu do wymiarów uważa się wartość 1,5″. Takie wymiary wyświetlacza pozwalają szybko odczytać i odnaleźć wiadomości w kontaktach danego numeru, a jednocześnie nie odczuwać dyskomfortu przez niewyraźny gadżet.

Jak wybrać smartfon z dobrą jakością obrazu? Pożądane rodzaje matryc - Oled i Amoled. Pristroyny z tych elementów dokładnie zapewnić jasny i wyraźny obraz nawet w jasnym świetle, i nie zaszkodzi oczy na warunki triple-play Godin.

Kolejnym punktem wartym uwagi użytkownika jest materiał, z którego wykonany jest wyświetlacz. Plastikowe warianty budżetowych i praktycznych, ale z czasem na powierzchni tego materiału są fale. Jeśli cenisz dovgovlichnost i reprezentacyjny wygląd gadżetu, to lepiej wybrać model z solidnym przechowywania.

Autonomia

Autonomia oznacza czas działania smartfona bez konieczności doładowywania. Wartość ta waha się od 48 do 64 lat, w zależności od modelu. Co wpływa na żywotność baterii? Ilość funkcji, jakość obrazu (kolorowy, monochromatyczny), wielkość i pojemność baterii. Przykładowo, pojemność 70 mAh w modelu SAMSUNG Galaxy Fit wystarcza na tydzień pracy w trybie standardowym.

Jak wybrać smartfona z dobrą baterią? Zawsze wybieraj pojemność akumulatora z zapasem, ponieważ wartość podana w opisie produktu - jest wskaźnikiem mierzonym przez producenta w idealnych warunkach pracy. Jako nielogiczne przypuszczenie, w prawdziwym życiu autonomia urządzenia będzie trzy razy słabsza od podanej.

Czynnik cenowy

Cena inteligentnych urządzeń zależy od funkcjonalności, materiałów, z których wykonane jest urządzenie i oczywiście marki. Czasami niedrogie chińskie gadżety mogą pochwalić się posiadaniem większej ilości funkcji niż luksusowe urządzenia znanych producentów.

Przedział cenowy wygląda następująco:

  • 50-100 USD to wysokiej jakości inteligentne urządzenia dla dzieci, a także proste gadżety dla dorosłych o podstawowej funkcjonalności; Do 200 USD zostanie przyznane za wysokiej jakości modele z rozszerzoną funkcjonalnością (możliwość instalacji dodatków, technologii, GPS, tętna, tisk itp;) Kwota ponad 200 dolarów będzie kosztować markowego smartfona klasy premium, które potwierdzają status właściciela jest nie tylko solidny zestaw funkcji, ale także projekt premium.

Główna zasada udanego zakupu - wybierz gadżet, biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Jeśli zadowala Cię prosty, lakoniczny telefon z koronką i czujnikiem tętna, nie ma potrzeby uganiać się za modelami premium.

Pidsummer

Inteligentne zegarki to lekkie i funkcjonalne gadżety, które mogą poprawić jakość życia osoby je noszącej. Jak wybrać dobry smartfon? Szalenie, w zależności od własnych potrzeb. Jeśli telefon jest potrzebny do uprawiania sportu, zwróć uwagę na trackery fitness. Chcesz zapewnić dziecku i zawsze wiedzieć, gdzie ona jest? Wybierz dziecięce modele z GPS. Dobre urządzenia smart - zawsze najbardziej użyteczny gadżet, który zaspokoi Twoje indywidualne potrzeby.