Nowe telewizory Samsung 2021: wszystkie zapowiedziane do tej pory telewizory QLED i MicroLED

 Od MICRO LED i Samsung Neo QLED po monitory i ekrany do codziennego użytku, Samsung na nowo definiuje rolę telewizora w domu i otwiera nowe możliwości, które odpowiadają dzisiejszym potrzebom konsumentów i osobistym zainteresowaniom.

Samsung potwierdził swoją bogatą ofertę telewizorów na rok 2021, która obejmuje wysokiej jakości diody Micro LED dla zmodernizowanych monitorów do gier oraz wyświetlacze dla nowych modeli Frame z dużą pojemnością pamięci masowej.

Micro LED

Samsung zaprezentował swój pierwszy telewizor micro LED jeszcze w 2018 roku, był to ogromny 146-calowy telewizor o nazwie "The Wall". Obecnie technologia Micro LED została tak udoskonalona, że możemy ją stosować w domu.

Firma przygotowała trzy ulepszone modele z podświetleniem micro LED. Dwa telewizory o przekątnych 110 i 99 cali będą dostępne pod koniec marca, natomiast model "junior" o przekątnej 88 cali pojawi się jesienią. Firma planuje również wypuścić model 76″, ale konkretna data premiery nie jest jeszcze dostępna.

Telewizory Micro z podświetleniem LED są wyposażone w funkcję 4Vue (Quad View), dzięki której użytkownicy mogą oglądać treści z czterech różnych źródeł jednocześnie.

Neo QLED

Samsung podzielił swoją ofertę Neo QLED na dwie serie - modele 8K (QN800A i QN900A) oraz modele 4K (QN90A i QN85A). Modele 8K będą dostępne w rozmiarach 85, 75 i 65 cali i będą kosztować od 5 000 do 9 000 dolarów. 4K będzie zaczynać się od 50 cali i wahać się od 1.600 do 5.000 dolarów.

Microsoft wybrał firmę Samsung jako oficjalnego partnera telewizyjnego dla konsoli Xbox Series X w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tym celu Samsung współpracował z AMD, aby stworzyć pierwsze telewizory z obsługą Freesync Premium Pro dla konsol i komputerów PC. Telewizory Neo QLED mogą pracować z prędkością 120 klatek na sekundę i czasem reakcji 5,8 ms.

Tryb Super Ultrawide Gameview daje Ci ultraszeroki ekran o proporcjach zbliżonych do monitora do gier. Jeśli potrzebujesz bardziej precyzyjnej kontroli, funkcja Game Bar umożliwia dostosowanie proporcji obrazu, sprawdzenie czasu reakcji, podłączenie bezprzewodowego zestawu słuchawkowego i wiele innych.

Poza grami, Samsung postrzega telewizory jako narzędzia do ćwiczeń. Smart Trainer może wykorzystywać opcjonalną kamerę (i sztuczną inteligencję) do analizy postawy użytkownika, aby udzielać informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym, zgodnie z działaniami użytkownika i równolegle z filmami treningowymi. To znaczy, że powie Ci, czy wszystkie ćwiczenia są wykonywane prawidłowo.

The Frame

Rama została ulepszona, wcześniej ten modny model był montowany na sztalugach, ale w wersji 2021 można użyć uchwytu ściennego Slim Fit (z pięcioma opcjami ramy), aby powiesić go jak obraz.

Nawiasem mówiąc, nowy model ma 6 GB pamięci na zdjęcia (zamiast 0,5 GB), więc może przechowywać 1200 zdjęć w jakości UHD. Samsung nawiązał współpracę z NAVA Contemporary, Etsy i innymi firmami, aby zapewnić Ci dostęp do obszernej i regularnie aktualizowanej biblioteki ponad 1400 dzieł sztuki, które możesz wyświetlać na The Frame. SI dowie się, jaką sztukę lubisz i zaproponuje Ci spersonalizowany wybór.

Taras.

The Terrace to pierwszy zewnętrzny telewizor firmy Samsung. Jest on odporny na warunki atmosferyczne i posiada klasę IP55, co zapewnia ochronę przed wodą i pyłem. Dostępne w rozmiarach 55 i 65 cali, a także model Full Sun 75 cali (przeznaczony do użytku w bezpośrednim świetle słonecznym, posiada jaśniejszy panel).

Premiera.

Nie jest to telewizor, ale pierwszy w branży potrójny projektor laserowy o rozdzielczości 4K. Ma minimalistyczny design z zaokrąglonymi krawędziami i pokrywą z tkaniny. Wystarczy umieścić Premiere w odległości 12 cm lub więcej od ściany lub ekranu ALR, aby cieszyć się wrażeniami z oglądania.

Interaktywny wyświetlacz

Do pracy i nauki, Samsung FLIP 75" Interactive Display jest cyfrową tablicą. Może być stosowany w biurach i salach lekcyjnych dla studentów lub grup do 20 osób. Wcześniej Samsung oferował modele o przekątnej 85, 65 i 55 cali.

2021 Soundbar serii Q

Samsung wprowadził na rynek serię soundbarów Q Series 2021 z technologią Q-Symphony. Q950A to pierwszy w branży system z 11.1.4 kanałami, który zapewnia doskonały dźwięk trójwymiarowy. Soundbar obsługuje również asystentów głosowych, w tym Amazon Alexa i Bixby firmy Samsung.