Inteligentny plecak Nowość

Współczesny rynek oferuje nam masę wygodnych akcesoriów do popularnych gadżetów. Dla smartfonów wymyślono różne futerały i bumpery, słuchawki można przechowywać w specjalnych "torbach", dla laptopów i tabletów są ich własne akcesoria. Niemiecka firma Visvo postanowiła pójść dalej i opracowała specjalny plecak Novel, który jest zoptymalizowany do przenoszenia nowoczesnych gadżetów. Novelty to zwyczajnie wyglądający plecak, który jest wygodny do noszenia na plecach. Jednak to akcesorium można śmiało nazwać "inteligentnym", ponieważ pozwala ono na ładowanie urządzeń przenośnych w podróży. W tym celu plecak Novel posiada baterię z wieloma złączami USB, dzięki czemu właściciel tej nowości nie może się martwić, że zabraknie mu np. smartfona czy tabletu. Dodatkowo, plecak posiada specjalne magnesy, które pozwalają uchronić słuchawki przed upadkiem.

Planowana budowa plecaka

Często niemożliwe jest znalezienie odpowiedniej rzeczy lub drobnego akcesorium we wnętrzu plecaka. W Novel łatwo jest znaleźć każdy przedmiot w przegródkach, ponieważ posiada oddzielne, podświetlane paski przestrzeni. I główna "cecha" - ma wbudowany GPS-tracker, który pozwala na szybkie odnalezienie Novela w przypadku kradzieży.

Konstrukcja plecaka

Autorzy projektu rozpoczęli na platformie Kickstarter zbiórkę funduszy na rozwój wynalazku. Potrzebna kwota to 100 tys. euro. Twórcy mają nadzieję, że w lipcu 2018 roku uda im się pewnie zebrać fundusze i uruchomić sprzedaż plecaka Novel. Wstępny koszt Novel będzie wynosił 250 - 300 euro. Pozostaje życzyć powodzenia inicjatorom postępu w tej dziedzinie. W oczekiwaniu na premierę nowości, proponujemy zapoznać się z aktualną ofertą plecaków i toreb na gadżety na naszej stronie.

Źródło: The Verge