Apple Watch Series 3 to sprzymierzeniec Twojego zdrowia

Po "rewelacyjnej" prezentacji Apple, która odbyła się 12 września, w sieci nie ustają dyskusje na temat fajnych nowych produktów firmy. Szczególną popularnością cieszy się nowy Apple Watch Series 3, który doczekał się wielu aktualizacji. Warto poznać ten model bliżej.

Na początek trzeba docenić design smartwatcha. Jak zawsze stylowy i postarzany, będzie doskonałym uzupełnieniem każdego wizerunku. Producent postanowił dać klientom szeroki wybór pasków: są opcje sportowe i bardziej klasyczne, wiele kolorów. Dla tych, którzy chcą się wyróżnić, są ekskluzywne modele Apple Watch serii Nike. Korpus smartwatcha wykonany jest z aluminium, w formie "miękkiego" prostokąta.

Projektowanie Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 jest pełen funkcji. Za wydajność gadżetu odpowiada nowy, wydajny, dwurdzeniowy procesor S3. Apple położył nacisk na ludzkie zdrowie i zapakował Watch Series 3 z przydatnymi aplikacjami. Oczywiście, przede wszystkim, zegarek posiada monitor tętna. Wbudowana aplikacja do pomiaru tętna odczytuje tętno osoby w sposób ciągły. Dzięki temu można wygodnie monitorować rytm serca podczas uprawiania sportu, chodzenia, aktywnych ćwiczeń czy spacerów. Dodatkowo, jeśli osoba jest bezczynna przez 10 minut, zegarek "informuje" ją o tym.

Aplikacja Pulse

Producent określił nowy Apple Watch jako "potężne urządzenie zdrowotne". Wbudowane aplikacje pozwolą Ci nie tylko monitorować stan Twojego organizmu, ale także pomogą Ci "zarządzać codziennym stresem". Aplikacja Breathe została zaprojektowana, aby uspokoić umysł i ciało. W tym trybie aktywowana jest niezbyt jasna, przyjemna animacja, a użytkownik czuje lekki dotyk w okolicy nadgarstka, gdzie znajduje się zegarek. W tym czasie należy wykonać serię głębokich oddechów, aby przywrócić tętno i miarowy oddech. Ten tryb jest optymalny po intensywnej aktywności i treningu.

Aplikacja do oddychania

Oczywiście, użytkownik ma możliwość zainstalowania dodatkowych darmowych aplikacji, aby pozostać zdrowym. Na przykład aplikacja Lifesum, która pomaga wybrać odpowiednią dietę i śledzić sposób odżywiania. One Drop to aplikacja dla użytkowników, którzy cierpią na cukrzycę. Z pomocą specjalnego programu można łatwo monitorować i udostępniać niezbędne dane życiowe.

Dodatkowe zastosowania

Oddzielna aplikacja zdrowotna umożliwia wyświetlanie ogólnych informacji o stanie zdrowia. W programie można ustawić wszystkie dane zbiorcze i ocenić cały "obraz" zdrowia.

Apple Watch Series 3 to zegarek o "bardzo sportowym" charakterze. Dzięki niemu można wygodnie śledzić całą aktywność fizyczną i liczbę spalonych kalorii. Dla wygody, gadżet posiada aplikację "Workout". W tym trybie można zaznaczyć trening interwałowy, rejestrować liczbę okrążeń podczas pływania w basenie. Tak - nowy smartwatch Apple Watch jest w pełni wodoodporny, dzięki czemu można z nim pływać i nurkować w basenach, jeziorach czy morzach.

Dla miłośników biegania przygotowano osobny tryb. Po zakończeniu aktywności fizycznej użytkownik będzie mógł wyświetlić ogólny raport podsumowujący.

100% ochrona przed wodą

Poziom aktywności fizycznej jest wyświetlany w postaci trzech kolorowych pierścieni: "Rozgrzewka", "Mobilność" i "Ćwiczenie". W miarę wykonywania ćwiczenia, pierścienie "wypełniają się" - efektem końcowym powinno być kolorowe zamknięte koło. Dzięki temu wizualnemu projektowi, łatwo jest śledzić swoją aktywność.

"Inteligentny" tracker aktywności.

Apple Watch trzeciej serii ma wbudowany moduł GPS, który rejestruje trasę użytkownika, prędkość i przebytą odległość. W ciągu dnia Apple Watch będzie "dawał" wskazówki, kiedy jest czas na odpoczynek lub odwrotnie - na uprawianie sportu. Specjalny program rejestruje poziom wody w organizmie i "przypomina" o konieczności uzupełnienia osobistego bilansu wodnego.

Inteligentny zegarek od Apple ma nie tylko sportowy charakter - "potrafi" znacznie więcej niż tylko pilnować Twojego zdrowia. Dzięki nowemu gadżetowi można wygodnie słuchać swoich ulubionych playlist w Apple Music. Osobisty wybór muzyki będzie automatycznie wyświetlany w aplikacji Muzyka na zegarku, co jest bardzo wygodne. Twoje ulubione utwory będą zawsze dostępne: podczas biegu, na siłowni czy podczas spaceru. To motywuje Cię do lepszego działania.

Aplikacja muzyczna

Apple Watch Series 3 jest idealnym towarzyszem na co dzień. Wysyłaj wiadomości błyskawiczne i wykonuj połączenia dzięki wbudowanej funkcji. Jeśli osoba dzwoniąca nie mogła się połączyć, smartwatch ma opcję odsłuchania wiadomości głosowej na automatycznej sekretarce. W nagłych przypadkach gadżet posiada funkcję SOS, która pomoże szybko wezwać pomoc. Wbudowany asystent głosowy Siri szybko znajdzie odpowiedź na pytanie, podpowie drogę itd.

Nowy smartwatch Apple Watch Series 3 to użyteczne i stylowe akcesorium. Z nim można zawsze mieć świadomość osobistego zdrowia, ważnych wydarzeń na świecie, zegarek pomoże komunikować się z przyjaciółmi i dzielić się osiągnięciami. Apple Watch motywuje Cię do osiągania lepszych wyników i bycia z nich dumnym.