12 ciekawych wskazówek dotyczących użytkowania smartfonów

 W dzisiejszych czasach możesz zrobić prawie wszystko, co chcesz ze swoim smartfonem, ale nadal istnieją pewne tajne sztuczki, o których wie niewiele osób.

Pomimo faktu, że smartfony mają wystarczająco przyjazny interfejs, który nie wymaga zbyt wielu szkoleń, są pewne rzeczy, o których nawet osoby obeznane z technologią nie wiedzą. Oczywiście, nie każdy może wiedzieć o każdej małej sztuczce, i tu właśnie wkraczamy my. Aby zapewnić Ci lepszą kontrolę nad Twoim gadżetem, zebraliśmy dla Ciebie świetną listę poradników.

Unikaj reklam podczas grania w gry

Wszelkie reklamy w aplikacji można uniknąć poprzez włączenie trybu samolotowego lub wyłączenie połączenia z Internetem. Dlatego też, wyłączając mobilny internet lub Wi-Fi, możesz uniknąć irytujących reklam, które przeszkadzają w grze.

Jeśli reklamy są wyświetlane nawet po wyłączeniu internetu, wystarczy wyczyścić pamięć podręczną i cieszyć się brakiem reklam.

Niektórzy producenci również zrozumieć potrzebę funkcji, która wyłącza reklamy podczas gry. Aby położyć kres niedoli użytkowników, niektóre telefony mają specjalny tryb gry, który pomaga uniknąć reklam. Funkcję tę można znaleźć w menu ustawień telefonu, jeśli jest obsługiwana.

Pomiar za pomocą smartfona

Okazuje się, że w XXI wieku nie potrzeba taśmy do mierzenia długości, wysokości i szerokości. Twój smartfon jest wystarczająco inteligentny, aby wykonać to zadanie. Aby to zrobić, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację. Możesz zmierzyć wszystko, od wysokości filiżanki do szerokości parku. Sklep Play, podobnie jak App Store, posiada wiele ciekawych narzędzi, z których można korzystać.

Zamień swój telefon w pilota

Jedenaście lat temu lub zanim Apple wypuściło iPhone'a z kamerą selfie, tytuł "najczęściej używanego urządzenia w historii ludzkości" prawdopodobnie powędrowałby do pilotów. Od telewizorów, przez klimatyzatory, po samochody - wszystko, co było potrzebne, było wyposażone w mały patyk z gumowymi przyciskami.

Choć wspomniany tytuł mistrza świata został przesunięty ze swojego miejsca, to fascynacja pilotami nigdzie nie zniknęła.

Telefony mają teraz nadajniki podczerwieni, które można sparować z urządzeniami sterowanymi za pomocą podczerwieni. Oznacza to, że nie musisz już szukać między kanapami, aby wyłączyć telewizor. Wystarczy telefon.

A przy okazji, możesz użyć swojego smartfona, aby sprawdzić, czy pilot na podczerwień działa, czy nie. Promieni podczerwonych nie można zobaczyć gołym okiem, ale z pewnością można je dostrzec za pomocą aparatu fotograficznego. Promienie podczerwone pojawiają się w wizjerze aparatu jako białe lub fioletowe światło.

Rób zrzuty ekranu wskazówek dojazdu

Jeśli jesteś w nowym mieście lub musisz dostać się w nieznane miejsce, zrób zrzuty ekranu trasy przed wyjściem z domu. Dzięki temu nie musisz ciągle otwierać i zamykać mapy. Wyłączenie mobilnego Internetu pozwoli zaoszczędzić energię baterii.

Jeśli już dobrze wyćwiczyłeś tę umiejętność, wystarczy jeden strzał, aby znaleźć się tam, dokąd zmierzasz.

Szybsze ładowanie telefonu

Największym wyzwaniem w naszym codziennym życiu jest ładowanie naszych cegieł. Wiele smartfonów posiada najnowocześniejszą obsługę ładowania przez USB Type-C, ale co ma zrobić reszta tłumu?

Lifehack jest bardzo prosty: włącz tryb samolotowy w telefonie, gdy jest on ładowany. A jeszcze lepiej, wyłącz telefon. Dzięki temu Twój telefon nie będzie spalał energii podczas ciągłego łączenia się z wieżami komórkowymi i ustawiania GPS.

Nie zaleca się korzystania z telefonu podczas ładowania. Dzieje się tak dlatego, że akumulatory litowo-jonowe mają ograniczony cykl ładowania/rozładowania. To dlatego producenci produkują te irytująco krótkie kable. Nie, nie po to, żeby Cię wkurzyć, ale żeby zapobiec przedwczesnej wymianie baterii.

Nie wykonuj połączeń, gdy sygnał jest słaby

Wykonywanie połączeń, gdy siła sygnału jest niska, może poważnie wpłynąć na żywotność baterii Twojego smartfona. Dzieje się tak dlatego, że im niższa moc, tym więcej energii musi pobrać telefon, aby przechwycić sygnały komórkowe.

W takiej sytuacji lepiej jest przełączyć telefon w tryb samolotowy i dzwonić, gdy siła sygnału jest wysoka.

Czarna tapeta oszczędza baterię

Ten tiphack ma zastosowanie, jeśli używasz urządzenia mobilnego z wyświetlaczem AMOLED (znanym również jako Super AMOLED lub OLED). Ekrany OLED nie mają stałego podświetlenia. Każdy piksel na ekranie OLED jest "organiczną diodą emitującą światło", która emituje własne światło. Gdy piksel jest czarny, nie emituje światła. Gdy piksel jest biały, emituje światło.

Innymi słowy, jeśli użyjesz czarnego tła na wyświetlaczu AMOLED, Twój wyświetlacz będzie wytwarzał mniej światła. Pozwoli to zaoszczędzić energię baterii i wydłużyć czas pracy urządzenia.

Okulary przeciwsłoneczne jako filtry

To trochę nietypowe, ale spróbuj - możesz być zaskoczony! Jeśli światło na zdjęciu jest zbyt jasne, po prostu skieruj aparat telefonu przez okulary przeciwsłoneczne. Minimalizuje to odblaski, poprawia oświetlenie i sprawia, że zdjęcia wyglądają bardziej interesująco.

Spust migawki - do zdjęć seryjnych

Smartfony mają funkcję ciągłego fotografowania. W tym trybie można wykonywać do 20 klatek na sekundę lub fotografować w trybie ciągłym do 100 klatek. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć i przytrzymać spust migawki.

Przyciski głośności dla strzelania jedną ręką

Próba zrobienia zdjęcia jedną ręką przy użyciu domyślnego spustu migawki może być trudna, zwłaszcza jeśli telefon jest większy. Może to sprawić, że ujęcie będzie nieco chybotliwe, a w najgorszym wypadku może nawet dojść do upuszczenia telefonu. Jeśli więc chcesz robić zdjęcia jedną ręką, to jest to najlepsza opcja.

Przednia kamera do delikatnych zdjęć i tylna kamera do szczegółowych zdjęć

Przedni aparat w większości nowoczesnych telefonów ma efekt rozmycia, więc zdjęcia są bardziej miękkie. Jeśli lubisz robić selfie, przedni aparat zapewni doskonałą jakość zdjęć.

Przednia kamera, z drugiej strony, da wyraźny i szczegółowy obraz.

Ostrzejszy dźwięk w wideo

Aby poprawić jakość dźwięku w filmach z koncertów, festiwali lub spotkań, spróbuj zakryć mikrofon palcem. Ta sztuczka działa, ponieważ palec zagłusza szumy tła, co pozwala lepiej nagrywać główny strumień audio.

Po prostu zakryj mikrofon palcem podczas kręcenia filmu.

Włóż gotówkę lub kartę bankową do etui na telefon

Etui na smartfona może być doskonałym miejscem do przechowywania gotówki, kart bankowych, dowodu osobistego lub legitymacji studenckiej. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie lubią nosić przy sobie portfela, ten rodzaj tiphack może przydać się w codziennym życiu.

Wyłącz opcję "auto-rotate".

Powinieneś wyłączyć funkcję obracania ekranu i używać jej tylko w razie potrzeby. Jeśli pozostawisz go włączonego, używa on specjalnego czujnika zwanego akcelerometrem, który bardzo drenuje baterię.

Zrób zdjęcie punktu orientacyjnego, w którym zaparkowałeś swój samochód

Jesteśmy tylko ludźmi i czasami zapominamy o różnych rzeczach. Któż z nas nie zapomniał kiedyś, gdzie zaparkował swój samochód na dużym parkingu? Tak więc, jeśli jesteś w nowym miejscu, zrób zdjęcie czegoś takiego jak punkt orientacyjny lub coś, co wyróżnia się, aby przypomnieć Ci, gdzie jest Twój samochód.

To były najlepsze wskazówki dotyczące smartfonów, które mogą uprościć Twoje codzienne życie. Teraz, gdy już wiesz, co potrafi Twój telefon, nie zapomnij wypróbować tych smartfonowych smarthacków i podziel się nimi z przyjaciółmi!