Jak nagrywać rozmowy na iPhonie: najlepsze sposoby na zrobienie tego

 Smartfon jest popularnym narzędziem komunikacji. Za jego pomocą komunikujemy się z krewnymi, kolegami i przyjaciółmi, rozwiązujemy problemy biznesowe, umawiamy się na spotkania i zamawiamy towary. Istnieją rozmowy, które muszą być nagrywane. Dlaczego to robisz? Oczywiście, aby mieć materiał audiowizualny, w którym jasne zrozumienie istoty komunikacji, która miała miejsce. W przypadku gadżetów z systemem Android, zapisywanie rozmowy może być elementarne. Wystarczy pobrać darmowy program z Play Market. W przypadku iPhone'ów wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane: dodatków do nagrywania rozmów jest wielokrotnie mniej, a wszystkie są płatne. Dlaczego tak jest?

Cały punkt jest w ścisłej zgodności z prawem Stanów Zjednoczonych firmy "Apple", w szczególności, w niektórych stanach (np. Kalifornia) telefon może być nagrywany tylko za zgodą obu stron. W przeciwnym razie ten, kto nagrał rozmowę telefoniczną, może mieć problemy z prawem. Aby uniknąć takich niedogodności, korporacja "Apple" wyposażyła swoje smartfony w specjalną blokadę komunikacji. Po kliknięciu przycisku dyktafonu na ekranie użytkownik otrzyma powiadomienie, że możliwość zapisu została zablokowana. Jak w takim razie nagrać rozmowę na iPhonie? W tym artykule przedstawiamy dostępne sposoby.

Dodatek do zakupu

Prawdopodobnie najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób nagrywania rozmów na iPhonie. W AppStore jest wiele dodatków do eliminowania wiadomości. Jednak za opłatą.

Oto najpopularniejsze z nich:

  • TapeACall. Program pozwala na nagrywanie rozmów wychodzących i przychodzących w jednym kliku. Nagrywanie dialogów jest dostępne w trybie tła. Transkrypcja przez NoNotes. Nagrywanie rozmów telefonicznych z dalszym tłumaczeniem na format tekstowy (transkrypcja). Aby uruchomić program, musisz się zarejestrować. Pierwsze 20 xvinyl miesięcznie będzie za darmo. IntCall. Oprócz funkcji dostępnych w poprzednich programach, IntCall umożliwia uzyskanie numeru telefonu. Musisz zapłacić zanim zaczniesz korzystać z programu. Rejestrator połączeń bez ograniczeń. Kolejne popularne rozwiązanie, które zawiera opcje pierwszego i trzeciego programu. Ipadio. Jeden z pełnych darmowych dodatków. Jednak z jego niuansami w zakresie użytkowania. Przed zainstalowaniem programu należy utworzyć wpis w rejestrze na oficjalnej stronie twórcy programu. W przeciwnym razie nagrania głosowe nie zostaną zapisane. Aby nagrać rozmowę w formacie audio, należy zadzwonić pod lokalny numer Ipadio i wprowadzić PIN. Następnie można dodać kontakt i połączyć połączenia. Dock jest dostępny w AppStore. Google Voice. Program z szerokim zakresem funkcji od Google. Umożliwia manipulowanie numerami telefonów i pocztą głosową. Przed użyciem dodatku należy zarejestrować się na serwerze, a następnie w menu ustawień wybrać opcję "Połączenia". W zakładce "Parametry rozmowy wejściowej" ustawić parametry nagrywania. Aby nagrać rozmowę, naciśnij 4 na klawiaturze Google Voice. Pewne ograniczenia programu jest nadal, jak to pozwala na nagrywanie tylko te rozmowy, które są w bazie danych. Rejestrowanie połączeń wychodzących nie może się udać. Google może jednak wysłać rekord pocztą elektroniczną, co jest z pewnością przydatne do dalszych manipulacji z nim.

Callwrite

Usługa pozwala na nagrywanie rozmów telefonicznych bez żadnego wysiłku. Jest on połączony przez zasadę połączenia konferencyjnego w czasie jego trwania. Kilka minut po zakończeniu rozmowy użytkownik otrzymuje powiadomienie, że nagranie się powiodło i można odsłuchać dźwięk. Nagrania z dyktafonu są przechowywane w Twoim smartfonie w formacie .mp3 od 3 do 90 dni. I pobierz je można, płacąc usługi za pośrednictwem osobistej szafy. Przyjrzyjmy się, jak nagrać rozmowę na iPhone'a za pomocą Callwrite.

  • W trakcie połączenia naciśnij "+" (ikona dodawania do rozmowy telefonicznej). Zadzwoń do serwisu używając numeru, który wcześniej zapisałeś w książce kontaktowej. Naciśnij przycisk "Connect", aby połączyć usługę, w przeciwnym razie rozmowa nie zostanie nagrana. Porozmawiaj z odbiorcą połączenia, w tym czasie Callwrite nagra rozmowę. Po zakończeniu rozmowy Twój dialog będzie gotowy. Nagrywanie dialogów nie zależy od tego, czy jesteś zarejestrowany na stronie lub czy masz wystarczającą ilość środków na koncie. Jednak, aby korzystać z odsłuchów i zapisać nagranie, musisz zalogować się na swoje konto.

Nagrywanie na komputerze Mac

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na telefonie iPhone? Musisz połączyć iPhone'a z komputerem Mac przez sieć bezprzewodową. Utrwalanie dialogu w formacie audio odbywa się za pomocą dodatku CallRecorder na Twoim komputerze. Aby zrealizować nagranie, oprócz urządzeń i routera z dostępną siecią Wi-Fi, należy zezwolić na połączenia z innych gadżetów do iPhone'a (opcja jest aktywowana w ustawieniach smartfona).

Po zainstalowaniu Call Recorder na Macu, musisz włączyć automatyczne nagrywanie w opcjach, po czym otrzymasz połączenie przychodzące na komputerze. Dialog zostanie automatycznie zapisany w formacie audio. Aby go odsłuchać, proszę użyć programu Ecamm, który jest instalowany dodatkowo do CallRecorder.

Jeśli masz Macbooka, możesz również użyć QuickTime do nagrywania rozmów, nawet jeśli jest to laptop. Dodatek należy stosować w następujący sposób:

  • W menu QuickTime, wybierz zakładkę "Plik". Kliknąć zakładkę "Nowe audio". Wybierz menu obok przycisku nagrywania i upewnij się, że opcja "Inline Microphone" jest włączona.

Zestaw słuchawkowy "Spygun".

Podsłuchiwanie komunikacji innych osób za pomocą "pluskiew" jest na Ukrainie zabronione przez prawo. Można jednak zapisywać kontakty osobiste. Do tego celu służą urządzenia z opcją nagrywania dźwięku, które podłączane są do iPhone'a przez Bluetooth (jako przenośne głośniki) lub pośrednio przez wejście audio. Należy jednak zaznaczyć, że funkcja ta jest dostępna w modelach począwszy od drugiej generacji.

iPhone nie jest dostępny w 3,5 mm jack, tak, że metoda nagrywania rozmów na iPhone jest bardziej odpowiedni dla starszych urządzeń. Nowsze modele iPhone'ów są podłączane przez Bluetooth lub przez adaptery do portu Lightning.

Często właściciele smartfonów "Apple" używają specjalnych futerałów i toreb, jeden z nich - Just in Case. Just in Case jest jednym z takich przypadków. Aby z niego korzystać, nie trzeba mieć żadnego połączenia z urządzeniem mobilnym. Wystarczy włożyć iPhone'a do etui, które posiada specjalny przycisk do nagrywania: naciśnij go i rozpocznie się proces nagrywania.

W tych przypadkach dialogi nagrywane są niesystematycznie - przez osobny mikrofon wbudowany obok głośnika. Dźwięk zapisywany jest w formacie .mp3 na karcie pamięci, która również musi być zainstalowana w obudowie. Nagranie można przenieść z urządzenia pamięci masowej za pomocą kabla microUSB lub wyjmując kartę pamięci i umieszczając ją w innym urządzeniu.

Jailbreak

Ważnym aspektem stosowania tej metody jest przeżywanie aktywnych dyskusji. Chodzi o to, że podczas wykonywania Jailbreak smartphone "Apple" dostęp do systemu plików jest ponoszone. W efekcie gadżet jest automatycznie usuwany z gwarancji i staje się podatny na wirusy. Z drugiej strony, jailbreaking iPhone, można zainstalować na iOS pirackiej wersji Cydii, co więcej, całkowicie za darmo! I można również użyć dodatok do nagrywania rozmów, lubisz to najbardziej. Po zainstalowaniu Cydii, iPhone będzie miał przycisk do nagrywania połączeń przychodzących i wychodzących. Nagrane rozmowy, wykonane na jednym z popularnych tviksów (Call Recorder, AudioRecorder XS, Packix), możesz odsłuchiwać, przechowywać w komorze i udostępniać w sieciach społecznościowych i przez e-mail. Oprócz tego dostępna jest możliwość nagrywania rozmów na FaceTime, Skype czy Facebooku.

Poczta głosowa

Do nagrywania rozmów można również używać wbudowanej poczty głosowej iPhone'a. Ta opcja wymaga początkowo, aby operator zezwolił na pobieranie nagrań głosowych z iPhone'a.

Aby dowiedzieć się, czy Twój operator obsługuje tę funkcję, odwiedź rozszerzenie Telefon i naciśnij zakładkę Poczta głosowa. Jeśli wyświetlana jest lista wiadomości poczty głosowej, to dobrze. Jeśli jednak otrzymasz powiadomienie, że musisz zadzwonić pod numer, aby uzyskać dostęp do poczty głosowej, będziesz musiał wykonać następujące czynności.

  • Jeśli możesz wysłać pocztę głosową, następnym krokiem jest zadzwonienie do swoich kontaktów i poinformowanie ich, że chcesz nagrać rozmowę. Naciśnij przycisk "New Call", aby aktywować połączenie trójstronne podczas nawiązywania połączenia. Zadzwoń na swój numer iPhone'a i poczekaj na zakończenie wiadomości głosowej. Naciśnij "Consolidate Calls", aby rozpocząć połączenie. Kontynuuj rozmowę. Po zakończeniu połączenia poszukaj kopii nagrania poczty głosowej w stacji dokującej iPhone'a.

Metoda dowolna.

Kolejna oldschoolowa, ale działająca metoda, jeśli nie wiesz, jak nagrać rozmowę na iPhonie - używając rejestratora innej firmy. Jak to zrobić.

  • Zadzwoń do znajomego, przyjaciela lub kogoś innego, z kim chcesz nagrać rozmowę. Aktywuj połączenie Bluetooth. Weź swój Apple Watch lub inny gadżet i włącz dyktafon. Zbliż gadżety jak najbliżej siebie, ale nie tak, aby dyktafon wyłapywał piski mówcy. Nagraj dialog i zapisz go na swoim smartfonie. Słuchaj, edytuj i udostępniaj gotowy plik audio według własnego uznania.

Oczywiście, metoda ta nie gwarantuje wysokiej jakości nagrania, ale w niektórych przypadkach będzie to optymalne rozwiązanie. Najważniejsze jest, aby spróbować nagrać rozmowę w całkowitej ciszy. Nie zapomnij również poinformować współmałżonka o tym, że nagrywasz, aby nie naruszyć prawa do poufności.

Nagrywanie rozmów głosowych na iPhonie to bardzo złożony proces. Istnieje jednak wiele różnych sposobów, jak to zrobić. Wybierz ten, który pasuje do Twojej sytuacji i spróbuj swoich sił jako tajny agent.