Nowy projekt kampusu firmy Microsoft

Microsoft postanowił zmodernizować swój kampus, który znajduje się w Redmond w stanie Waszyngton (USA). Ogromny obszar siedziby głównej producenta wynosi 622 tys. metrów kwadratowych, na którym obecnie znajduje się 125 budynków, w których pracuje 47 tys. pracowników.

Zgodnie z pomysłem, nowy projekt przekształci ten teren w miasto z własnymi ulicami z nazwami, drogami i ścieżkami rowerowymi, strefami dla pieszych, mostami, a nawet stacją kolejową. Na czas wolny pracownicy Microsoftu będą mieli do dyspozycji dwa boiska do piłki nożnej, boiska sportowe i kawiarnie, dla wygody poruszania się - ścieżki spacerowe i duże parkingi podziemne. Producent postanowił zburzyć 12 dotychczasowych budynków i wybudować na ich miejscu 18 nowych, w sumie na terenie będzie 131 budynków, które będą mogły pomieścić 55 tys. osób. Skala i zakres działania Microsoftu jest z pewnością imponująca.

Schemat 3D nowego projektu

Oficjalny blog firmy informuje, że budowa rozpocznie się jesienią 2018 roku. Projekt będzie miał charakter długofalowy - na podstawie wstępnych wyliczeń można go zrealizować w ciągu kilku lat. O kwotach się nie mówi - oczywiście projekt ten będzie wymagał ogromnych nakładów. Póki co, na swoim oficjalnym kanale Microsoft opublikował film, w którym można zobaczyć planowany model 3D kampusu, a nawet odbyć internetowy spacer jego ulicami.

Źródło: blogs.microsoft.com