Najczęstsze problemy z tabletami z systemem Android i ich rozwiązania

Szukasz tanich produktów? Zobacz Kik wszystkich super towar w niskich cenach!

 Istnieje kilka typowych problemów, z którymi borykają się posiadacze tabletów z systemem Android. Zebraliśmy listę najczęstszych problemów i kilka sugestii dotyczących naprawy tabletu, aby można było przywrócić go do normalnego stanu pracy bez żadnych problemów.

Nie można włączyć ani wyłączyć tabletu

Czasami zdarzają się sytuacje, w których Twój tablet z Androidem zawiesza się. Może nie jest to zbyt przyjemne, ale aby rozwiązać ten problem, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania/blokady przez około 8 sekund. Następnie tablet będzie musiał się włączyć lub wyłączyć (w zależności od stanu początkowego).

Jeśli jakiś program bezpiecznie zablokował tablet, a przytrzymanie klawisza Power/Lock przez kilka sekund nie zadziałało, spróbuj odłożyć tablet na 10-15 minut. Pozostaw go i spróbuj ponownie później - naciśnij i przytrzymaj przycisk blokady zasilania przez około 8 sekund, a urządzenie włączy się ponownie.

Ekran jest zbyt ciemny

Tablety mają czujnik światła na przednim panelu, jest on mały, więc można go przypadkowo zasłonić. Czujnik ten służy do regulacji jasności ekranu dotykowego w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Jeśli czujnik jest zamknięty, ekran może stać się bardzo ciemny.

Upewnij się, że nie zablokowałeś przypadkowo czujnika światła. Nie kupuj pokrowca ani ochraniacza ekranu, który zakrywa czujnik.

Automatyczna regulacja jasności może być również irytująca, ponieważ czasami nie działa wystarczająco szybko lub wolno dostosowuje się do otoczenia.

Ekran dotykowy nie działa

Aby aktywować ekran dotykowy na tablecie z systemem Android, należy go obsługiwać za pomocą palców. Tablet interpretuje potencjał statyczny pomiędzy palcem osoby a urządzeniem, aby określić miejsce dotknięcia ekranu.

Ekran dotykowy można obsługiwać w specjalnych rękawicach. Tak, to naprawdę da się zrobić. Ale czy ekran będzie działał w zwykłych rękawiczkach? Nie.

Ekran dotykowy może również ulec awarii, gdy bateria jest słaba lub tablet z systemem Android jest fizycznie uszkodzony.

Nie działa połączenie z siecią Wi-Fi lub Internetem mobilnym

Sprawdź połączenie danych komórkowych: podczas podróży sygnał danych komórkowych może się zmieniać. W rzeczywistości, możesz zobaczyć ikonę na pasku stanu zmienić z 4G do 3G nawet do strasznego 1X.

Kilka wskazówek dotyczących sygnału - warto poczekać na start. Często sygnał powraca po kilku minutach. W przeciwnym razie może dojść do awarii mobilnej sieci danych lub po prostu znajdujesz się w obszarze o słabych usługach. Rozważ zmianę lokalizacji.

Czasami problem z tabletem może polegać na tym, że nie jest on podłączony do sieci Wi-Fi. Jeśli nie możesz go połączyć z jakiegokolwiek powodu, włącz tryb samolotowy na około trzydzieści sekund lub minutę, wyłącz go, a następnie spróbuj ponownie połączyć się z Wi-Fi. Spowoduje to zresetowanie sieci Wi-Fi bez konieczności ponownego uruchamiania całego urządzenia.

W przypadku sieci domowej lub małej sieci biurowej problemy z łącznością Wi-Fi można rozwiązać, resetując router: odłącz go od zasilania, odczekaj około minuty, a następnie podłącz router z powrotem.

Akumulator nie jest ładowany

Zacznij od źródła: czy gniazdo jest zasilane? Czy ładowarka jest podłączona do prądu? Czy kabel jest dobrze włożony do zasilacza? Należy również sprawdzić, czy przewód nie jest uszkodzony.

W przypadku ładowania z portu USB komputera należy upewnić się, że komputer jest włączony. Większość komputerów nie dostarcza zasilania USB, gdy są wyłączone.

Niektóre tablety mogą być ładowane za pomocą specjalnego przewodu, a nie kabla USB. Upewnij się, że przewód jest sprawny.

Tablet nagrzewa się do tego stopnia, że się wyłącza

Przegrzewanie się Twojego gadżetu może być nieprzyjemnym problemem. Oceń, jak gorący jest tablet, sprawdzając, czy możesz go utrzymać w dłoni. Jeśli możesz usmażyć na nim jajko, wyłącz tablet z Androidem i pozwól baterii ostygnąć.

Jeśli problem przegrzania nie ustępuje, należy skontaktować się z technikiem w celu dokonania ewentualnej naprawy. Może być konieczna wymiana baterii. Nie będziesz w stanie wyjąć i wymienić baterii tabletu Android samodzielnie, więc będziesz musiał skontaktować się z profesjonalistą.

Mój tablet nie obsługuje trybu poziomego

Nie każda aplikacja wykorzystuje zdolność tabletu do zmiany orientacji po obróceniu urządzenia między trybem pionowym i poziomym, a nawet w trybie odwróconym. Na przykład, wiele gier ustawia swoją orientację na jedną stronę i nie chce jej zmienić bez względu na to, jak trzymasz tablet. Tak więc, tylko dlatego, że aplikacja nie przełącza się na tryb poziomy lub pionowy nie oznacza, że coś jest zepsute.

Upewnij się, że blokada orientacji nie jest włączona: możesz sprawdzić tę opcję w szybkim menu.