12 oszczędzających czas komputerowych lifehacków, o których szkoda, że nie dowiedzieliśmy się wcześniej

Istnieją dwa rodzaje użytkowników komputerów: ci, którzy używają myszki i ci, którzy używają klawiatury do szybkiego wydawania poleceń. Niezależnie od tego, do której kategorii się zaliczasz, nie da się zaprzeczyć ogromnym korzyściom płynącym z zastosowania pewnych sztuczek, które odblokowują niezbadane możliwości Twojego komputera. Te małe, sprytne sztuczki poprawią Twoją codzienną interakcję z komputerem i zwiększą Twoją produktywność.

Zebraliśmy 12 komputerowych smarthacks, które będą ogromnie przydatne dla każdego użytkownika PC, dla zabawy lub biznesu.

Ctrl + T otwiera nową kartę

Kiedy ciężko pracujesz na komputerze, a przeglądarka internetowa jest Twoim narzędziem numer jeden, otwieranie nowych kart jest czynnością, którą wykonujesz niezliczoną ilość razy w ciągu dnia. Zamiast robić to ręcznie za pomocą myszki, możesz po prostu nacisnąć "Ctrl" i literę T, a nowa karta zostanie otwarta. Jeśli używasz MacBooka, będziesz naciskał "command" zamiast "Ctrl".

Zanim udasz się do specjalisty od komputerów, zapytaj Google o każdy problem, który napotkasz

Większość problemów informatycznych to proste problemy, które można łatwo rozwiązać za pomocą kilku kroków. Jednak większość ludzi wpada w panikę, gdy coś się dzieje i biegnie do najbliższego specjalisty od komputerów. Pamiętaj tylko, aby zachować spokój i nie spieszyć się. Możesz wpisać swój problem w pasku wyszukiwania Google i przeczytać, co mówi Ci Microsoft lub różne fora techniczne. Prawdopodobnie znajdziesz tam rozwiązanie i nie musisz wydawać pieniędzy na specjalistę.

Sprawdź również: 5 Najczęstszych problemów z telefonami Xiaomi i jak je rozwiązać

Do przeliczania walut używaj paska wyszukiwania Google zamiast kalkulatora

Kto potrzebuje kalkulatora, gdy ma się Google? Jeśli podróżujesz za granicę i musisz wiedzieć, ile pieniędzy otrzymasz podczas wymiany, możesz po prostu zapisać kwotę pieniędzy i walutę kraju, do którego podróżujesz. Proste "100 dolarów w euro" wystarczy, aby wiedzieć, ile dostaniesz przy wymianie.

Bateria laptopa ładuje się szybciej w trybie samolotowym

Kiedy Twój laptop jest w trybie samolotowym, oznacza to, że wiele funkcji, takich jak Wi-Fi i Bluetooth, jest wyłączonych. Dzięki temu akumulator jest mniej obciążony i ładuje się szybciej niż podczas normalnej pracy. Twój laptop będzie w pełni naładowany 10-15 minut szybciej niż gdybyś miał wyłączony tryb samolotowy.

Wczytaj dowolny obraz Google automatycznie, naciskając Alt i klikając na niego

Większość ludzi klika prawym przyciskiem myszy na zdjęciach i wybiera opcję "Zapisz", ale istnieje o wiele łatwiejszy i szybszy sposób na pobranie zdjęcia na komputer. Możesz po prostu nacisnąć "Alt", a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na obrazie, a zostanie on automatycznie zapisany na Twoim komputerze w folderze "Pobrane". Na MacBooku możesz kliknąć kontrolkę, a następnie kliknąć obraz, co spowoduje wyświetlenie menu rozwijanego, w którym możesz wybrać opcję "Kopiuj obraz".

Ukryj swój adres IP, aby nikt nie mógł zobaczyć, co robisz

Istnieje wiele sposobów, aby ukryć swój adres IP i uczynić przeglądanie stron niewidocznym. Po pierwsze, musisz zainstalować dobry VPN na swojej przeglądarce internetowej, tak aby zmieniał on Twoją prawdziwą lokalizację. Następnie możesz pobrać PeerBlock, który również ukrywa Twój adres i pozwala Ci robić co chcesz bez bycia śledzonym przez Google.

Pobierz "f.lux", aby jasność ekranu Twojego komputera automatycznie dostosowywała się do otoczenia.

Wielu z Was pracuje na swoich komputerach w różnych pomieszczeniach i wie, jak trudno jest przebywać w ciemnej przestrzeni z bardzo jasnym ekranem. Większość komputerów posiada tryb nocnej zmiany, który dostosowuje jasność w nocy. Możesz również pobrać i zainstalować aplikację f.lux, która automatycznie dostosowuje jasność ekranu w zależności od otoczenia, w którym się znajduje. Jest to świetna alternatywa, jeśli nocny tryb zmianowy Ci nie odpowiada.

Czysty pulpit pozwoli Ci szybciej korzystać z laptopa/komputera PC

Jeśli masz problemy z szybkością działania swojego komputera, prawdopodobnie Twój pulpit jest pełen ikon. Zamiast mieć folder dla każdej małej rzeczy na pulpicie, możesz utworzyć jeden folder i uporządkować w nim wszystko. Następnie umieść wszystkie swoje aplikacje na pasku zadań, a zostaniesz z prawie pustym pulpitem. Ta czynność natychmiast zwiększy szybkość komputera.

Możesz odzyskać usunięte pliki, nawet jeśli opróżniłeś Kosz

Usuwanie plików, a następnie czyszczenie kosza jest codziennym rytuałem dla wielu osób. Ale może to być frustrujące doświadczenie, jeśli później okaże się, że stos plików śmieci był tym, którego naprawdę potrzebowałeś.

Co możesz zrobić, to pobrać Recuva, najlepszy program do odzyskiwania trwale usuniętych plików. Wystarczy wybrać typ pliku, którego szukasz, a program wyszuka wszystko za Ciebie. Jeśli od usunięcia pliku minęło trochę czasu, program może nie być w stanie go odnaleźć.

Jeśli zauważysz te oznaki, Twój komputer został zhakowany

Każdego dnia miliony ludzi zostają zhakowane, a w pewnym momencie Ty możesz być jednym z nich. Wyłączenie programu antywirusowego jest jednym z pierwszych poważnych objawów. Również, gdy próbujesz zalogować się do komputera i nagle twoje hasło nie działa, jest to kolejny poważny znak, że coś jest nie tak. Wreszcie, pewną oznaką, że zostałeś zhakowany jest to, że Twój kursor sam się porusza. W takim przypadku należy zabrać laptopa do specjalisty i spróbować rozwiązać problem.

Ctrl + W zamyka otwartą kartę w przeglądarce

Kolejnym niezwykle przydatnym skrótem jest ten, który zamyka otwartą kartę w przeglądarce. W tym przypadku należy wcisnąć "Ctrl", a następnie litery W. Jeśli używasz MacBooka, użyj klawisza "command" zamiast klawisza "Ctrl". W ten sposób jest trochę szybciej.

Ctrl + I zmienia styl tekstu na kursywę

Kiedy połączysz klawisz "Ctrl" i literę I w różnych programach, mogą zdarzyć się różne rzeczy. Jednak najczęstszym i najczęściej spotykanym zastosowaniem tej kombinacji jest konwersja tekstu w Wordzie i innych programach do edycji tekstu z normalnego stylu na styl kursywy. Wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć słowo lub słowa, które chcesz i nacisnąć 2 klawisze. W przypadku użytkowników komputerów Mac, aby wykonać tę samą czynność, należy nacisnąć klawisz "command", a następnie literę I.