7 najlepszych soundbarów dla domu według Foxtrot

 Co to jest soundbar? Jest to system audio, którego elementy zebrane są w jednej kompaktowej obudowie. Soundbar zajmuje niewiele miejsca, a zapewnia maksymalną jakość i głośność dźwięku. Chciałbyś cieszyć się potężnym wielokanałowym dźwiękiem podczas oglądania ulubionych filmów, uprawiania sportu lub słuchania muzyki? Następnie proponujemy Wam przegląd najlepszych soundbarów. W naszym rankingu znalazły się modele produkowane przez różne marki, ale wszystkie urządzenia łączy jedno - szeroka funkcjonalność i pozytywne opinie klientów.

JBL Bar 2.0 All-in-One

Ten kompaktowy soundbar telewizyjny zapewnia doskonałą jakość dźwięku, zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania plików audio. Urządzenie jest bardzo łatwe w instalacji, ponieważ soundbar jest pojedynczą kompaktową listwą dźwiękową. Sterowanie jest również bardzo proste: w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Pełnozakresowe głośniki, zastrzeżony bas oraz technologie Dolby Digital i dźwięku przestrzennego JBL gwarantują wysokiej jakości, obszerny dźwięk.

Całkowita moc głośników JBL Bar 2.0 All-in-One wynosi 80 W. Takie wskaźniki są wystarczające do oglądania filmów, nawet w najbardziej przestronnym pomieszczeniu. Ten soundbar jest podłączony do telewizora poprzez gniazdo hdmi-jack z kanałem zwrotnym audio. Na wyposażeniu są również porty analogowe i optyczne, wejścia USB oraz moduł Bluetooth. Dzięki temu ostatniemu, posiadacze soundbara mogą z łatwością odtwarzać pliki audio i wideo bezpośrednio ze swojego smartfona lub tabletu.

LG SL5Y

Drugim modelem wartym uwagi jest Soundbar LG SL5Y. Główną cechą urządzenia jest technologia DTS Virtual X, która tworzy dźwięk z imponującym efektem obecności. Ten soundbar z subwooferem i 400-watowymi głośnikami jest w stanie sprawić, że dźwięk jest naprawdę realistyczny i wolumetryczny, otaczając publiczność z każdej strony. Twoje uszy będą narażone na każdy szmer w filmie i dźwięk każdego instrumentu muzycznego w audio.

Potężny system akustyczny LG będzie idealny dla właścicieli prywatnych domów, ponieważ sąsiedzi mogą przeszkadzać w otwarciu wszystkich możliwości soundbara w mieszkaniu. Na uwagę zasługuje również obecność w soundbarze modułu Bluetooth, który otwiera możliwości szybkiego bezprzewodowego połączenia z innymi urządzeniami.

SONY HT-S350

Przedstawicielem japońskiej firmy Sony w naszym zestawieniu jest soundbar SONY HT-S350. Urządzenie to będzie doskonałym zakupem dla tych, którzy chcą dobrać soundbar do telewizora i urządzić sobie prawdziwe kino domowe. Subwoofer i łączna moc 320 W pozwolą stworzyć realistyczny dźwięk przestrzenny i całkowicie zanurzyć widza w wydarzeniach na ekranie.

Port USB, optyczne (cyfrowe) wyjście audio i złącze HDMI umożliwiają łatwe podłączenie soundbara do telewizora i innych urządzeń. Dodatkowo soundbar SONY HT-S350 wyposażony jest w bezprzewodową technologię Bluetooth. Korzystając z autorskiej aplikacji Sony Music Center, użytkownicy mogą sterować odtwarzaniem i dostosowywać parametry dźwięku do własnych upodobań.

SAMSUNG HW-Q60T/RU

Kolejnym soundbarem, który zapewnia świetny dźwięk jest SAMSUNG HW-Q60T/RU. Dzięki łącznej mocy 360W oraz technologiom DTS Digital Surround i Dolby Digital, urządzenie wytwarza wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. A moc dźwięku jest wystarczająca do odtwarzania filmów i muzyki w dużych pomieszczeniach. Z takim soundbarem możesz śmiało zorganizować imprezę - sprzęt zapewni Ci dobrze zbalansowany dźwięk zarówno na niskich, jak i wysokich częstotliwościach.

Jak podłączyć soundbar do telewizora? Służą do tego optyczne wejście audio SAMSUNG HW-Q60T/RU oraz złącza HDMI. Urządzenie wyposażone jest również w port USB oraz technologię Bluetooth. Soundbar SAMSUNG HW-Q60T/RU zachwyci swojego właściciela doskonałą jakością wykonania, łatwością obsługi i stylowym designem.

XIAOMI Mi TV AUDIO Głośnik czarny

Budżetowym znaleziskiem w naszej czołówce jest soundbar XIAOMI Mi TV AUDIO Speaker Black. Wymiary modułu głównego (830 x 72 x 87 mm) i niewielka waga (1,92 kg) ułatwiają umieszczenie soundbara na ścianie lub na cokole pod telewizorem. Całkowita moc głośników wynosi 28 W. Z pewnością soundbar ten nie będzie odpowiedni dla melomanów i koneserów dźwięku o szczegółowo dopracowanych częstotliwościach. Jest jednak w stanie znacznie poprawić jakość dźwięku i głośność głośników telewizora.

Urządzenie wyposażone jest w analogowe wejście audio (AUX) oraz złącze optyczne (cyfrowe). Aby umożliwić bezprzewodowe parowanie z technologią, dostępny jest moduł Bluetooth. Aby zapoznać się z charakterystyką techniczną, ceną soundbara oraz opiniami klientów, zapraszamy do katalogu sklepu internetowego Foxtrot.

HISENSE HS218

Soundbar HISENSE HS218 zwraca uwagę wielokanałowym systemem dźwięku Dolby Digital, obecnością subwoofera i dość przystępną ceną. Łączna moc 200 W jest wystarczająca do obsługi przestronnych pomieszczeń.

Soundbar wyposażony jest w:

  • analogowe gniazdo audio (AUX); wyjście optyczne; jeden port USB; trzy złącza HDMI; Bluetooth.

W zestawie znajduje się pilot DK. Niektórzy użytkownicy zauważyli głośny dźwięk basów po podłączeniu subwoofera. Aby uzyskać pożądaną jakość dźwięku, zaleca się korzystanie z ustawień basów i korektora dźwięku.

HARMAN-KARDON HKENCH1300GRAEP

HKENCH1300GRAEP firmy HARMAN-KARDON kończy nasz krótki przegląd soundbarów. Urządzenie wyróżnia się szczegółowym opracowaniem wysokich i średnich częstotliwości z głębokim basem. Jeśli masz wątpliwości, czy kupić soundbar, czy zestaw kina domowego, ten model może stać się godnym wyborem. Sprzęt produkuje wolumetryczny, realistyczny dźwięk z dobrze czytelnymi obrazami przestrzennymi.

Soundbar może pochwalić się mocą 360 W, możliwością sterowania za pomocą smartfona, pilota oraz wbudowaną funkcją interfejsu HDMI-CEC. Trzy wyjścia HDMI, analogowe wejście audio, a także Bluetooth i Wi-Fi są dostępne do parowania z innymi urządzeniami. Jest też port USB do odtwarzania dowolnych plików audio z pendrive'a. Sprzęt jest "zaprzyjaźniony" z różnymi internetowymi serwisami muzycznymi, komunikując się z nimi za pomocą Chromecasta. Stylowy, lakoniczny design i wysoka jakość wykonania są miłymi bonusami.

Wniosek

Wciąż masz wątpliwości, co kupić - soundbar, głośniki czy może kino domowe? Praktyczni użytkownicy wybierają soundbary ze względu na brak dodatkowych przewodów, kompaktowość i rozbudowaną funkcjonalność urządzeń. Odpowiednio dobrany soundbar nie zajmie wiele miejsca, a będzie w stanie otworzyć nowe oblicza ulubionych utworów muzycznych, znacznie poprawić brzmienie wbudowanego systemu głośników TV i całkowicie zwrócić Twoją uwagę na wydarzenia na ekranie.

Możesz wybrać soundbar na stronie internetowej Foxtrot.