Mi Band 4 vs Mi Band 3 czy warto uaktualnić swoją bransoletkę fitness

Latem 2019 roku pojawiła się aktualizacja legendarnej bransoletki fitness Xiaomi Mi Band. Ten gadżet zdołał zdobyć miłość wśród użytkowników i zasłużenie otrzymał tytuł "ludowego". Foxtrot porównał cechy i właściwości bransoletek, abyś mógł dokonać właściwego wyboru i zdecydować, czy uaktualnić do wersji 4.

Etui i pasek

Ogromną zaletą gadżetów Mi Band jest kolosalny wybór akcesoriów - żadna inna marka nie ma takiego asortymentu.

Sama nowa bransoleta Mi Band 4 nie różni się zbytnio od poprzedniego modelu. Nadal jest ten sam silikonowy pasek i wyjmowana wodoodporna kapsuła, którą można wyjąć do ładowania.

Ponieważ styki ładowania w nowym Mi Band zostały przeniesione na spód kapsuły, ładowanie odbywa się w nieco inny sposób. Właściwie, to dlatego nie można używać ładowarki z poprzedniego modelu.

Mi Band 3 ma ładowarkę na bocznym końcu, musisz umieścić go pionowo na ładowaniu, podczas gdy 4 leży poziomo. Ogólnie rzecz biorąc, oba są wygodne w użyciu.

Pasek w obu modelach może być mocowany za pomocą przycisku i może być regulowany w zakresie 155-216mm.

Ekran

Jedną z głównych wad Mi Band 3 jest niska czułość na dotyk i wypukły ekran, który szybko się rysuje. Producent wziął to pod uwagę i w nowym gładziku Xiaomi ulepszyło ekran o odporne na zarysowania szkło hartowane. Ale to nie jedyna zmiana.

Mi band 4 otrzymał kolorowy wyświetlacz AMOLED, który jest o 40% większy w porównaniu do poprzedniego modelu. Przeglądanie powiadomień i nawiązywanie połączeń jest znacznie wygodniejsze. Ponadto, tracker ma zwiększoną rozdzielczość ekranu - 240x120 pikseli przy przekątnej 0,95 cala, różnica jest odczuwalna. Poprzednia wersja miała 120x80 przy przekątnej 0,78 cala.

Czujniki i komunikacja.

Podstawowe funkcje pozostały takie same, obie bransoletki mogą liczyć kroki, określać tętno, przyjmować i odrzucać połączenia, monitorować aktywność fizyczną i sen.

Czujniki tętna w urządzeniach są identyczne, ale Mi Band 4 ma nowy akcelerometr z ulepszonym czujnikiem sześcioosiowym. Jest w stanie zebrać dokładniejsze dane na temat Twojej aktywności fizycznej.

Czwarta wersja posiada również funkcję inteligentnego alarmu opartą na bardziej wydajnym procesorze.

Jego szczególną cechą jest obecność wbudowanej technologii, która mierzy biorytmy serca i jest w stanie analizować dane pod kątem nieprawidłowości. Wprowadzenie tej technologii pomaga zapewnić bardziej efektywne wykorzystanie energii i produktywne działanie chipsetu.

W nowym urządzeniu zastosowano technologię Bluetooth 5.0 LE, która zwiększyła obszar odbioru sygnału, zmniejszyła zużycie energii i poprawiła szybkość transmisji danych.

Dodatkowe cechy

Oba modele mogą wyświetlać powiadomienia przychodzące na Twój smartfon, ale Mi Band 4 sprawił, że przeglądanie ich jest znacznie wygodniejsze dzięki większej powierzchni ekranu.

Kolorowa matryca AMOLED o wysokiej rozdzielczości otwiera przed użytkownikami nowy świat personalizacji interfejsu. Widżety, tarcze, ikony i przyciski (więcej niż trzy warianty) mogą być teraz wybierane w projekcie.

Wersja z NFC pozwala użytkownikom płacić za pomocą AliPay. Nie wiadomo jeszcze, czy wsparcie Mi Pay pojawi się na Ukrainie.

Autonomia

Podstawowa wersja Xiaomi Mi Band 4 posiada baterię o pojemności 135 mAh, czyli nieco więcej niż poprzedni model o pojemności 110 mAh. Oba gadżety wytrzymują około 20 dni bez dodatkowego ładowania. Wersja z NFC jest w stanie utrzymać ładowanie nawet przez 15 dni.

W poniższej tabeli możecie zobaczyć wizualne porównanie specyfikacji Mi Band 4 i Mi Band 3.

Zamiast konkluzji.

Mi Band 4 może przyzwoicie konkurować z innymi producentami zarówno pod względem kosztów, jak i funkcji. Nowy design urządzenia doda więcej jasnych kolorów do Twojego życia wraz z nowymi funkcjami i możliwościami. ????