Czysty aparat do robienia wspaniałych zdjęć

Aparat fotograficzny to dość niezawodne urządzenie, które jest przeznaczone do wykonywania dziesiątek lub setek tysięcy zdjęć. Soczewki, które są używane w urządzeniach są również trwałe. Aby jednak urządzenie działało długo, niezawodnie i z wysoką jakością, należy o nie odpowiednio dbać. Najczęstszym problemem w nowoczesnych aparatach fotograficznych jest kurz na matrycy. W lustrzankach cyfrowych pojawia się on podczas zmiany obiektywu, natomiast w zwykłych aparatach cyfrowych jest on spowodowany tarciem ruchomych części aparatu. Bez względu na przyczyny, wynik jest zawsze taki sam: nieprzyjemne czarne plamy na wszystkich zdjęciach. Poniżej znajduje się 3-punktowa lista czyszczenia aparatu, z którą powinien zapoznać się każdy fotograf.

1. Czyszczenie ciała

Przed przystąpieniem do czyszczenia wnętrza urządzenia należy najpierw wytrzeć jego zewnętrzną stronę. Urządzenie należy czyścić co najmniej raz w miesiącu. Usuń za pomocą szczotki grubsze cząstki kurzu wokół kółek, przycisków, gumek. Następnie miękką ściereczką z mikrofibry wyczyść korpus aparatu i obiektyw. Jeśli fotografowałeś w pobliżu morza, przetrzyj aparat szmatką nasączoną słodką wodą. Pomoże to w usunięciu mgły solnej z aparatu. 2.

Wyczyść soczewkę

Wyczyść soczewkę za pomocą niestrzępiącej się szmatki. Podczas czyszczenia tej części kamery należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie pozostawić żadnych cząstek lub zadrapań. W lustrzankach obiektyw można zdjąć i wyczyścić zarówno od przodu, jak i od tyłu. Nigdy nie zmieniaj obiektywu, gdy urządzenie jest włączone, ponieważ ładunki czujnika bardzo dobrze przyciągają kurz. Z konwencjonalnych kamer w tym przypadku jest bardziej skomplikowane, nie można usunąć obiektyw, co oznacza, że nie można pozbyć się problemu szybko. W takim przypadku trzeba będzie albo naprawić wadę w gotowych zdjęciach za pomocą edytorów zdjęć, albo zgłosić się do serwisu w celu rozwiązania problemu.

3. Narzędzia do czyszczenia i przechowywania

Istnieją specjalne zestawy do czyszczenia aparatów fotograficznych, które zazwyczaj zawierają:

    Specjalny spray i niestrzępiące się papierowe chusteczki przeznaczone do czyszczenia optyki (aby wyczyścić, nanieś 1-2 krople sprayu na chusteczkę); Gumowa dmuchawa do wydmuchiwania kurzu z optyki i innych mechanizmów aparatu; Ściereczka z mikrofibry i pędzelek (zwykle używane razem z gumową dmuchawą) do zdmuchiwania kurzu z urządzenia.

Jeśli aparat nie będzie używany przez dłuższy czas, zalecamy wyjęcie baterii i karty flash z aparatu i przechowywanie go w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Aby utrzymać aparat w dobrym stanie, włączaj go od czasu do czasu i zrób kilka zdjęć. Jeśli wchodzisz do ciepłego pomieszczenia z zimnego, sugerujemy umieszczenie kamery w plastikowej torbie i uszczelnienie jej tak szczelnie, jak to tylko możliwe. Pozostaw kamerę w ten sposób na około godzinę, aż dostosuje się do nowych warunków temperaturowych.

Jeśli od czasu do czasu przeprowadzisz globalne czyszczenie swojego aparatu - będzie to długi, dobrej jakości aparat, który będzie Cię zachwycał swoją pracą. Dzięki temu zawsze możesz uchwycić najbardziej pamiętne chwile swojego życia w najjaśniejszych kolorach.

Soczewki Statywy Torby, plecaki i futerały fotograficzne Karty pamięci