Zalety aparatów bezlusterkowych z aktualnej oferty firmy Canon

Aparaty bezlusterkowe stają się coraz bardziej popularne nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. I dziś w tym artykule postaramy się zrozumieć dlaczego. Przygotowaliśmy dla Was kilka niezaprzeczalnych zalet aparatów bezlusterkowych.

  • Waga

Różnica w wadze między lustrzanką a bezlusterkowcem jest często nieistotna. Jasne, Canon EOS M100 będzie mniejszy niż na przykład Canon 5D mark III, ale to dlatego, że rozmiar sensora, a co za tym idzie waga obiektywu, są inne. Porównajmy kilka modeli lustrzanek cyfrowych z aparatami bezlusterkowymi:

Kamery lustrzane Aparaty bezlusterkowe
EOS 4000D 436 г EOS M100 302 г
EOS 800D 532 г EOS M6 390 г
EOS 80D 730 г EOS M5 427 г
EOS 6D mark II 765 г EOS M50 387 г

Czasami, podczas długich sesji fotograficznych, każdy gram robi wielką różnicę. Waga sprzętu może stanowić różnicę podczas podróży na wakacje, zwłaszcza jeśli przewozisz sprzęt w bagażu podręcznym.

  • Rozmiar

Rozmiary aparatów bezlusterkowych są mniejsze niż lustrzanek cyfrowych. Jednak mimo tych obniżek aparaty bezlusterkowe nadal nie mieszczą się w kieszeni użytkownika. Fotografowanie miasta i jego mieszkańców podczas podróży jest często łatwiejsze z aparatem bezlusterkowym, ponieważ jest on mniejszy i mniej irytujący dla mieszkańców.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M100

  • Duża prędkość fotografowania

Prędkość dostępna w większości aparatów bezlusterkowych jest dziś szybsza niż w popularnych modelach DSLR! Oto kilka przykładów tego stwierdzenia:

EOS M50 - 10 klatek na sekundę

EOS M100 - 6,1 klatek na sekundę

EOS M5 i EOS M6 - 7 kl.

Jednocześnie prędkości lustrzanek cyfrowych wynoszą od 3 do 16 klatek na sekundę.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M50

  • Autofokus

Wszystkie aparaty bezlusterkowe Canon z obecnej linii są wyposażone w technologię Dual Pixel CMOS AF. Jest to wbudowany w czujnik, wykrywający fazę system autofokusa (AF), który został opracowany w celu zapewnienia płynnych i szybkich zmian ostrości podczas nagrywania filmów wideo z poruszającymi się obiektami, a także szybkiego autofokusa podczas fotografowania w trybie Live View.

Technologia ta, opracowana przez firmę Canon w celu uzyskania profesjonalnie wyglądającego efektu płynnego ustawiania ostrości, gdy obiekt porusza się w kierunku widza, utrzymując ostrość obiektu na rozmytym tle, jest charakterystyczna dla nagrań wideo EOS.

Aparat bezlusterkowy Canon EOS M6

  • Cichy

Aparaty bezlusterkowe nie są w 100% ciche, ale są znacznie cichsze niż lustrzanki. Jest to istotna zaleta w przypadku fotografowania wydarzeń takich jak śluby, przedstawienia teatralne itp.

  • Możliwość adaptacji obiektywów z innych systemów

Wszystkie aparaty bezlusterkowe firmy Canon mają ten sam elektroniczny system sterowania EOS, co lustrzanki cyfrowe firmy Canon. Dlatego też każdy użytkownik może korzystać z prawie wszystkich obiektywów Canona. Ponadto firma Canon wprowadziła adapter mocowania Canon EF-EOS M, otwierając w ten sposób dostęp do najszerszej na świecie gamy obiektywów dla każdego konsumenta.

Aparaty bezlusterkowe Canon

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lubzostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy