Jak wysuszyć włosy, by wyglądały jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego?

 Niektóre zadania wydają się proste, dopóki nie zaczniesz zagłębiać się w szczegóły. Na przykład, wiele osób nie wie, jak wysuszyć włosy w sposób, który przypomina pracę profesjonalnego stylisty, i jest to całkowicie zrozumiałe. Być może tego nie zauważyłaś, ale w tym przypadku nie wystarczy wziąć suszarkę do włosów, skierować ją na głowę i ogrzać włosy ciepłem. W rzeczywistości, aby osiągnąć wspaniały efekt w domu, musisz używać odpowiednich produktów, dbać o zdrowie włosów i trochę poćwiczyć.

Zebraliśmy wskazówki stylistów i porady, jak suszyć włosy w domu.

Zainwestuj w dobrą suszarkę do włosów

Jeśli masz taką możliwość, zainwestuj w wysokiej jakości suszarkę do włosów, która oferuje funkcje minimalizujące uszkodzenia włosów i skracające czas suszenia.

Na przykład, niektóre suszarki do włosów oferują wiele trybów ogrzewania, "zimne powietrze" i technologię powietrza jonowego.

Zacznij od naturalnego suszenia włosów.

Dbanie o zdrowie włosów pomoże Ci uniknąć suchych końcówek, co w efekcie pozwoli Ci uzyskać lśniące włosy. Jednym z najlepszych sposobów na to jest ograniczenie do minimum ciepła podczas stylizacji włosów. Zaleca się wstępne osuszenie włosów ręcznikiem lub naturalnie na powietrzu, aby usunąć z nich jak najwięcej wilgoci. Oznacza to, że im mniej ciepła używa się podczas suszenia włosów, tym lepiej.

Wytrzyj włosy odpowiednim ręcznikiem.

Używanie ciężkiego, grubego ręcznika kąpielowego obciąża nasze włosy, co zwiększa ich łamliwość lub przyczynia się do ich wypadania. Zalecamy suszenie włosów małym ręcznikiem z mikrofibry, który nie tylko redukuje stres, ale także zmniejsza tarcie. Wynik? Twoje włosy będą się mniej "puszyć". Jeśli masz proste włosy, ten trik pomoże Ci zachować gładką strukturę, podczas gdy włosy falowane lub puszące się zachowają swój naturalny skręt.

Unikaj używania szczotki na mokrych włosach.

Nie powinnaś używać szczotki, gdy włosy są mokre. Jeśli rozczeszesz takim grzebieniem mokre włosy, istnieje szansa, że je uszkodzisz. Zamiast tego, spróbuj użyć grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, aby łatwo rozplątać włosy, gdy są jeszcze mokre. Jeśli pominiesz ten krok, istnieje większe prawdopodobieństwo, że grzebień zaplącze się w węzły, co spowoduje wyrwanie większej ilości włosów, nawet jeśli są one suche. To tylko niepotrzebne obciążenie dla Twoich włosów.

Osobom o długich włosach zaleca się trzymanie ich w ręku i lekkie szczotkowanie końcówek, zanim przejdą do nasady. Jest to delikatniejsze dla cebulek i pomoże uniknąć łamania się włosów.

Wybierz grzebień odpowiedni dla Twojego typu włosów.

Powinnaś wybrać grzebień w zależności od rodzaju włosów i rezultatu, jaki chcesz uzyskać. Styliści zazwyczaj lubią używać okrągłej szczotki do tworzenia fryzur pełnych objętości i sprężystości. Następnie należy zdecydować się na materiał, z którego wykonane jest włosie. Osoby o prostych włosach powinny używać szczotek ceramicznych, ponieważ zatrzymują one ciepło, a tym samym nadają włosom większą objętość. Dla osób o sztywnych włosach właściwym wyborem będą szczotki z naturalnego włosia, ponieważ materiał ten zapewnia napięcie niezbędne do wygładzenia pasm.

Zawsze używaj środka chroniącego przed wysoką temperaturą

Tak, środki termoochronne działają i powinnaś ich używać tak samo sumiennie jak SPF. Potraktuj to jak filtr przeciwsłoneczny dla Twoich włosów. ???? Istnieje wiele produktów, które mogą być stosowane zarówno na mokre, jak i suche włosy, dlatego przeczytaj zawartość butelki, aby zrozumieć, jak je stosować. Na przykład, jeśli zamierzasz używać sprayu przed suszeniem, upewnij się, że jest on przeznaczony do mokrych włosów. Niektóre produkty są przeznaczone do stosowania z innymi gorącymi urządzeniami, takimi jak lokówki, na już wysuszonych włosach.

Nałóż równomiernie produkty do stylizacji

Niektórzy stosują serum do włosów kręconych lub spray dodający objętości, ale nie spryskują nim całych włosów, tylko ich końcówki. Nie zapomnij o tylnej części głowy. ????

Dla równomiernego rozprowadzenia - rozdziel włosy wzdłuż przedziałka, zrób osobne pasma i rozprowadź produkt od środka do końcówek. Każdy produkt może być nakładany palcami lub grzebieniem.

Użyj podkładek pod suszarkę

Znasz tę płaską dyszę, którą montuje się na suszarce do włosów? Nie ignoruj tego, ponieważ suszenie włosów z dyfuzorem jest mniej traumatyczne dla włosów.

Dysza jest niezbędna do uzyskania gładkich włosów! Dysza zapewnia koncentrację strumienia powietrza, a bez niej gorące powietrze jest rozproszone, powodując zwijanie się włosów.

Wysusz włosy od przodu do tyłu.

Wiele osób popełnia błąd, susząc najpierw włosy z tyłu głowy. Lepiej jest zacząć od najbardziej widocznych miejsc (grzywka, skronie, linia wzrostu włosa i korona), a następnie cofnąć się.

Zwróć szczególną uwagę na swoje korzenie.

Jeżeli chcesz unieść włosy od nasady, by zwiększyć ich objętość, istnieje prosty sposób, by to zrobić. Odwróć włosy do góry nogami i przeczesz je w kierunku podłogi. Możesz to zrobić za pomocą szczotki, grzebienia z szerokimi zębami lub rąk.

Możesz też nadać włosom objętość, nawijając na nie duże wałki. Zalecamy zakładanie wałków zaraz po zakończeniu suszenia włosów. W ten sposób włosy pozostaną ciepłe i będą mogły utrzymać fryzurę. Następnie zdejmij wałki, gdy włosy całkowicie ostygną. Uzyskasz pełną objętość i piękne fale!