Jak przesyłać zdjęcia z telefonu na komputer lub laptop: proste i jasne instrukcje

 Większość ludzi woli robić zdjęcia smartfonem, ponieważ jest to łatwe, wygodne, a zdjęcia są przyzwoitej jakości. Ale aby obejrzeć zdjęcia lub przetworzyć je w edytorze graficznym, musisz wrzucić ramki na komputer. Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Czytaj dalej, aby poznać wszystkie możliwe sposoby.

Jak przenieść zdjęcia z Androida na komputer?

Istnieją cztery wspólne i skuteczne sposoby przesyłania plików z urządzenia z systemem Android na komputer i odwrotnie.

Mówimy tu o transferze danych przy użyciu:

  • Kabel USB; Połączenie z Internetem, pocztą elektroniczną lub portalami społecznościowymi; Bluetooth; Różne komunikatory i aplikacje (WhatsApp, Telegram, Viber, SHAREit).

Rozważmy szczegółowo każdy z tych sposobów.

Przesyłanie zdjęć przez kabel USB

Do tej metody potrzebny będzie kabel USB, którego wtyczka pasuje do Twojego smartfona. Zazwyczaj do przesyłania zdjęć dobrze sprawdzi się kabel micro USB lub USB Type-C. Nawiasem mówiąc, taki kabel jest często dołączany do ładowarki. Podłącz przewód do smartfona, a następnie do odpowiedniego gniazda w komputerze. Ważna uwaga: Aby przenieść zdjęcia z telefonu do laptopa przez USB, telefon musi być odblokowany i naładowany.

Po podłączeniu, na ekranie smartfona pojawi się menu z możliwością wyboru połączenia. Interesują nas pozycje "Aparat fotograficzny" lub "Transfer zdjęć". Następnie urządzenie wyda sygnał dźwiękowy, a na ekranie pojawi się okno autorun. Wybierz opcję "Otwórz urządzenie, aby wyświetlić pliki". Następnie na wyświetlaczu pojawi się folder z pamięcią wewnętrzną telefonu i kartą SD (jeśli jest zainstalowana). Kliknij na wybrany folder, poczekaj aż wszystkie żądane obrazy zostaną załadowane, a następnie skopiuj je i wklej do specjalnie utworzonego folderu na swoim komputerze.

Co zrobić, jeśli okno Autorun nie jest wyświetlane? Jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows, przejdź do "Mój/Ten komputer" za pomocą skrótu na pulpicie lub menu Start. Wewnątrz folderu widoczne są dyski twarde, wymienne urządzenia multimedialne i urządzenia przenośne podłączone do komputera. Wybierz swój telefon z listy, a w środku pojawią się foldery z plikami, które chcesz skopiować do komputera.

Czasami zdarza się, że po podłączeniu telefonu do komputera, urządzenie podaje błąd, ponieważ gadżet nie może automatycznie zainstalować wymaganych sterowników. W tym przypadku musisz przejść na stronę producenta smartfona i pobrać sterowniki samodzielnie.

Wysyłanie zdjęć przez sieć Wi-Fi

Jak przenieść pliki z telefonu na komputer, jeśli nie masz pod ręką kabla USB? Możliwe jest oszukiwanie i wykorzystywanie poczty elektronicznej lub kont w sieciach społecznościowych do przesyłania danych. Głównym warunkiem powodzenia tej metody - dostępność połączenia z Internetem. Korzystając z telefonu wpisz na swój e-mail, w wierszu "do kogo" swój adres, a do listu dołącz niezbędne zdjęcia i naciśnij "wyślij". Zrobione! Teraz możesz otworzyć wiadomości e-mail na komputerze i pobrać je do osobnego folderu.

Te same manipulacje mogą być dokonywane za pomocą sieci społecznościowych. Metoda ta jest jednak odpowiednia dla tych użytkowników, którzy posiadają dwa konta. W razie potrzeby możesz utworzyć kolejne, jeśli posiadasz tylko jedno konto. Jak więc wrzucić zdjęcie z telefonu do komputera przez Wi-Fi i sieci społecznościowe? Zaloguj się przez telefon, wybierz swoje drugie konto jako partnera do rozmowy i dołącz zdjęcia do wiadomości. Po wysłaniu go, otwórz dowolny ze swoich profili na komputerze i ciesz się oglądaniem otrzymanych zdjęć.

Przesyłanie zdjęć przez Bluetooth

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer, gdy nie ma internetu? Pomocna będzie technologia Bluetooth. Aby ta metoda działała, zarówno na komputerze, jak i na smartfonie musi być zainstalowany bluetooth. Aby sprawdzić obecność programu na komputerze, sprawdź folder "Device Manager" (menu z żądaną pozycją otwiera się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na skrót "Mój komputer"). Jeśli w sekcji "Radiomoduły Bluetooth" nic się nie pojawia, być może nie masz zainstalowanych odpowiednich sterowników, lub bluetooth musi być włączony za pomocą specjalnego przycisku na komputerze.

Upewniłeś się więc, że Bluetooth jest aktywny w obu urządzeniach, co dalej? Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie komputera. Przejdź do ustawień, klikając prawym przyciskiem myszy lub touchpada na ikonę bluetooth. Następnie zaznacz pole obok "Allow Bluetooth devices to discover this computer" i upewnij się, że pola są zaznaczone obok wszystkich wierszy w sekcji "Connections". W zakładce "Share" możesz wskazać folder, w którym chcesz zapisać swoje zdjęcia.

Następnym krokiem jest aktywacja bluetooth w telefonie. Następnie można otworzyć galerię smartfona, wybrać żądane zdjęcia i przenieść je do komputera klikając na opcję "Transfer przez bluetooth" w menu rozwijanym. Po wykonaniu polecenia "Transfer", smartfon wyświetli menu z aktualnie aktywnymi urządzeniami. Pozostaje tylko wybrać komputer i czekać na przesłanie zdjęć.

Programy i aplikacje do przesyłania plików z telefonu na komputer

Systemy wiadomości tekstowych WhatsApp, Telegram i Viber mogą również pomóc w przenoszeniu plików ze smartfona na komputer. Jak zresetować zdjęcia z telefonu na komputer za pomocą jednego z tych komunikatorów? Aby to zrobić, należy zainstalować aplikację na smartfonie i jej wersję desktopową na komputerze. W ustawieniach komunikatora znajdziesz pozycje:

  • Ulubione (Telegram); Dane i przechowywanie (Whatsapp); Dane i multimedia (Viber).

W wymienionych folderach można przechowywać zdjęcia, które będą dostępne zarówno na smartfonie, jak i na komputerze. Wygodne, prawda? Przy okazji, jeśli oszczędzasz pamięć i nie chcesz, aby zdjęcia były zapisywane w galerii na telefonie lub komputerze, zawsze możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach aplikacji.

Osobno warto powiedzieć o SHAREit, programie do przesyłania plików z telefonu na komputer. Jest to darmowa aplikacja, którą instaluje się zarówno na komputerze jak i na smartfonie. Postępując zgodnie z poniższą sekwencją, możesz szybko przenieść zdjęcia z jednego gadżetu na drugi.

  • Uruchom aplikację na swoim komputerze i smartfonie. Na ekranie smartfona dotknij opcji "Wyślij", która się pojawi. Wybierz zdjęcia, które chcesz przesłać do komputera. Na dole, liczba wybranych plików zostanie wyświetlona, a "Wyślij" przycisk, musisz go kliknąć. Następnie kliknij na "Connect to PC" i naciśnij "OK". Po przeskanowaniu sieci Wi-Fi na ekranie telefonu pojawi się ikona komputera, kliknij na nią. Następnie na monitorze komputera pojawi się żądanie, które należy zaakceptować. Ta czynność rozpoczyna proces przesyłania plików.

Zdjęcia zostaną zapisane w folderze SHAREit transferred files i będą wyświetlane w dzienniku przesyłania.

Jak przerzucić zdjęcia z iPhone'a na komputer?

Posiadacze technologii apple mogą korzystać z usługi iCloud, która daje możliwość dostępu do plików z dowolnego urządzenia. Jest to bezpieczne i niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki iCloud możesz też szybko udostępniać zdjęcia innym osobom.

Jeśli potrzebujesz zrzucić kilka zdjęć z telefonu na komputer, możesz obejść się bez kabli i po prostu przenieść pliki, które chcesz do siebie na telegram, instagram lub e-mail. Ale jak skopiować zdjęcia z iPhone'a na komputer, jeśli pliki są duże i ważą kilka gigabajtów? Możesz bezpiecznie korzystać z metody z kablem USB. Podłącz przewód do iPhone'a i komputera, odblokuj ekran smartfona i pozwól urządzeniu na dostęp do zdjęć i filmów. Następnie znajdź folder z nazwą swojego telefonu w folderze Mój komputer i skopiuj stamtąd zdjęcia, które chcesz.

Czasami na komputerze mogą znajdować się zdjęcia w złej jakości lub w niezrozumiałym formacie. Poniższa metoda pomoże rozwiązać ten problem. W ustawieniach smartfona znajdź sekcję "Zdjęcia". W elemencie "Zdjęcie iCloud" aktywuj funkcję "Zapisz oryginały". To ustawienie zablokuje iPhone'owi możliwość zmiany rozmiaru zdjęć i pozwoli zachować oryginalną jakość fotografii w telefonie. Przewiń w dół i znajdź sekcję "Transfer do Maca lub PC". W tym miejscu należy zaznaczyć pole z napisem "Transfer oryginałów". W ten sposób, gdy podłączysz się do komputera i poprosisz o skopiowanie plików, iPhone nie będzie ponownie kodował zdjęć do innego formatu.