3 najlepsze zamrażarki

Wiele gospodyń domowych stara się przygotowywać zdrowe produkty na zimę, na tyle na ile jest to możliwe w okresie letnim. W tym przypadku najlepszym sposobem dla warzyw i owoców jest proces zamrażania - dzięki temu produkty zachowują swoje przydatne witaminy i właściwości. Ponieważ nie zawsze wygodnie jest włożyć żądaną ilość mrożonek do lodówki - w małej zamrażarce może nie być na to miejsca, istotna staje się kwestia zakupu oddzielnej zamrażarki. Ostatnio przejrzeliśmy 3 najlepsze modele lodówek, dziś oferujemy 3 najlepsze modele zamrażarek od wiodących producentów.

INDESIT NUS 16.1 AA NF H

Zamrażarka INDESIT NUS 16.1 AA NF H to pojemny i praktyczny model. Pojemność netto wynosi 237 litrów, co w zupełności wystarcza do chłodzenia latem. Klasa efektywności energetycznej A+ zapewnia oszczędne korzystanie z energii elektrycznej. W przypadku przerwy w dostawie prądu w domu, Twoje mrożonki nie "ucierpią" - urządzenie będzie utrzymywać chłodną temperaturę w komorze przez 16 godzin.

Komora zamrażarki INDESIT NUS 16.1 AA NF H wyposażona jest w system No Frost. Oznacza to, że produkty spożywcze są schładzane poprzez nadmuch zimnego powietrza. W tym celu komora wyposażona jest w wydajny system wentylatorów, które nadmuchują zimne powietrze na żywność. Dzięki temu żywność jest utrzymywana w chłodzie i zamrażana bez szronu i lodu.

Do przechowywania żywności w komorze mrożenia przewidziano 6 przedziałów: 3 szuflady i 3 przedziały z pokrywami na zawiasach. Głębokość komór pozwala na umieszczenie w nich odpowiednio dużej ilości warzyw, owoców, a także mięsa czy ryb. Zdolność zamrażania tego modelu wynosi 10 kg na dobę.

Osobliwością tego modelu jest możliwość uchylania drzwi z prawej strony na lewą i odwrotnie. Umożliwiłoby to umieszczenie zamrażarki w dowolnej części pomieszczenia - tam, gdzie jest to wygodne. Ponadto INDESIT NUS 16.1 AA NF H posiada funkcję szybkiego zamrażania. Funkcja ta zapewnia praktycznie natychmiastowe zamrożenie żywności. W ten sposób odżywcze witaminy i właściwości zostają w maksymalnym stopniu zachowane, a po rozmrożeniu żywność nie traci swojej struktury.

GORENJE FN 6191 CW.

Ta zamrażarka uzupełni każde kuchenne wnętrze. GORENJE FN 6191 CW to wolnostojąca zamrażarka, w której znajduje się 7 komór. Sześć z nich to szuflady wykonane z trwałego materiału, jedna komora przykryta jest pokrywą na zawiasach.

Podobnie jak w poprzednim modelu, w zamrażarce GORENJE FN 6191 CW zastosowano system No Frost, który zapobiega oszronieniu lub zaśniedzeniu produktów i szuflad. Silny nadmuch zimnym powietrzem zachowuje strukturę mrożenia. Ponadto, urządzenia z systemem No Frost nie wymagają regularnego rozmrażania. Ale ważne jest, aby wiedzieć, że raz lub dwa razy w roku należy całkowicie odłączyć urządzenie od zasilania i wyczyścić komory. W ten sposób będą Państwo mogli "dać odpocząć" silnikowi zamrażarki i zapobiegać powstawaniu bakterii i pleśni.

Klasa zużycia energii A+ pozwoli Ci na zaoszczędzenie wydatków finansowych. Poziom hałasu wynoszący 42 decybele nie sprawi, że poczujesz się niekomfortowo podczas pracy komory zamrażarki. Oświetlenie wewnętrzne LED zapewni komfortowe użytkowanie urządzeń. Dodatkowymi cechami modelu GORENJE FN 6191 CW są możliwość ponownego montażu drzwi oraz funkcja szybkiego zamrażania, o której szczegółowo wspomnieliśmy powyżej.

DELFA DCFH-200

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych modeli, DELFA DCFH-200 jest zamrażarką. Wyróżnia się swoją formą, ponieważ pokrywa skrzyni otwiera się do góry, a żywność umieszczana jest poziomo w głębi. Przewaga skrzyni nad zamrażarką tkwi w wymiarach tej pierwszej: skrzynia pozwala na umieszczenie znacznie większej ilości zamrożonej żywności, będąc jednocześnie dość kompaktowa w rozmiarze.

DELFA DCFH-200 jest cichym i wydajnym modelem. Poziom hałasu podczas pracy wynosi tylko 42 decybele, wydajność zamrażania na dzień wynosi 15,5 kilograma. Przemyślana konstrukcja zamrażarki zapewnia otwarcie drzwi pod kątem 90 stopni, co jest wygodne podczas korzystania z urządzenia.

Pojemność komory zamrażarki wynosi 200 litrów. Wnętrze wyposażone jest w półki oraz dodatkowy koszyk na drobne produkty. Klasa energetyczna A+ oszczędza dzienne zużycie energii elektrycznej. W przypadku awarii zasilania, zamrażarka DELFA DCFH-200 będzie utrzymywać optymalną temperaturę przez 30 godzin. Aby ułatwić obsługę, dostępne są alarmy otwartych drzwi i wzrostu temperatury.

Dobry wybór i cieszyć się z zakupów!