Apple zaktualizował aplikację Clips

Apple nie przestaje ulepszać swoich urządzeń i aplikacji. Tym razem producent udostępnił kolejną aktualizację dla programu Apple Clips. Wstępne informacje na jej temat pojawiły się na konferencji 12 września, a teraz, 9 października tego roku, aktualizacja została oficjalnie wydana. Rozwiązanie firmy z pewnością spodoba się fanom wideoblogów oraz fanom ciągłego kręcenia filmów. Tym, którzy korzystają z aplikacji Apple Clips, nie trzeba mówić, jak to działa. Warto wspomnieć o aktualizacjach, które pojawiły się w programie.

Po pierwsze - Apple zaktualizowało interfejs aplikacji Clips 2.0: użytkownikowi łatwiej będzie filtrować, znajdować naklejki, etykiety, emoji w nowej wyszukiwarce z efektami. Zanim zastosujesz filtr do filmu, będziesz mógł podejrzeć, jak zmienia się zdjęcie i film. Osobne przyciski z etykietami ułatwią zmianę tytułu na żywo lub filtrów, przycinanie lub usuwanie wideo oraz wyciszanie dźwięku. Apple Clips 2.0 ma dostępne przeglądarki pełnoekranowe, a na ekranie głównym znajduje się przycisk przechwytywania, który umożliwia robienie zdjęć.

Jednak najważniejszą rzeczą, jaką Apple wprowadziło w nowej wersji aplikacji, są zmiany dla iPhone'a X. Program otrzymał specjalną aktualizację dla ekranu nowego smartfona, użytkownik ma nowe możliwości dla selfies: strzelając z kamery TrueDepth można tworzyć animowane sceny 360 stopni, przesuwać obiekty w kadrze i usuwać tło. Ponadto, wersja Clips 2.0 udostępnia różne sceny, płótna artystyczne, krajobrazy i tak dalej, gdzie można zastosować dodatkowe filtry.

Edytor wideo Apple Clips

Fani serii Star Wars z pewnością pokochają aktualizację Clips, ponieważ pozwala ona dodawać do filmów naklejki z postaciami z kultowego filmu, tworzyć tematyczne animowane tytuły, efekty i filtry.

Aplikacja Apple Clips 2.0 obsługuje iCloud, dzięki czemu możesz oglądać i edytować swoje filmy z wykorzystaniem pamięci masowej w chmurze bezpośrednio w aplikacji Clips.

Powyższe funkcje to nie wszystkie nowości dostępne w aplikacji Apple Clips 2.0. Wypróbuj go i przekonaj się, o ile przyjemniejsze może stać się rejestrowanie wideo i zdjęć.