Wystawa CEE 2017 w Kijowie

Ostatni weekend był przełomowy dla naszego miasta: w dniach 7 i 8 października w Kijowie odbyła się wystawa elektroniki CEE 2017. Organizatorem imprezy był znany dystrybutor ERC, który specjalizuje się w elektronice, komputerach i AGD, robotyce i innych grupach produktowych.

Zdjęcie wystawy

Impreza odbyła się w pawilonach KyivExpoPlaza przy ulicy Salutnaya. Program wystawy był obszerny: zwiedzający mogli ocenić produkty 150 wiodących światowych producentów. Znaczna część imprezy poświęcona była gadżetom rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Hełmy VR zaprezentowały firmy Sony, HTC i Samsung.

Hełm VR od HTC

Nowe modele smartfonów były u Asusa - firma zaprezentowała Zenfone 4, LG pokazało modele G6 i Q6, a także serię K; Samsung, oczywiście, miał nowy Galaxy Note 8, Xiaomi nie przegapił okazji, aby pokazać kilka swoich smartfonów, wśród których był flagowy Mi Mix 2. Motorola zaprosiła zwiedzających do oceny wodoodporności Moto X4 - telefon można było opuścić do akwarium wypełnionego wodą, aby upewnić się, że jest chroniony przed wilgocią.

"Reprezentanci" kategorii smartfonów

Koneserów sprzętu komputerowego z pewnością zaciekawiła karta graficzna GeForce 1080 Ti Duke oraz nietypowa obudowa InWin 303 MSI Dragon Edition od MSI, Thermaltake przyciągał uwagę świeżą linią obudów. Stoisko firmy AMD było popularnym punktem targów: były tam procesory Ryzen i karty graficzne Vega.

Komponenty od wiodących producentów

Oczywiście nie mogło się obyć bez dużych ekranów: panoramicznych zakrzywionych monitorów i telewizorów OLED od LG, linii Predator od Acer, telewizorów QLED i Super UHD Nano Cell Display od Samsunga, a także telewizorów 4K od Sony. Ogromny wybór sprzętu po prostu hipnotyzował na każdym stoisku. Nie sposób było przejść obojętnie obok inteligentnych samochodów, którymi można było się przejechać, obok eksponatów do druku 3D, strefy robotyki... Różnorodność prezentowanych towarów była niesamowita. Trudno opisać wszystkie modele, które można było zobaczyć podczas dni targowych. Stoisko Wargaming zgromadziło miłośników czołgów - chętnych do "zobaczenia i spróbowania" nie brakowało.

Ekrany panoramiczne i inteligentne samochody

Strefa dla dzieci przyciągała zarówno maluchy, jak i seniorów: pozwalała im bawić się nowymi, ciekawymi zabawkami.

Strefa zabawy

Ogólnie rzecz biorąc, impreza CEE 2017 okazała się znakomita. Czołowi producenci zaintrygowali swoimi nowymi produktami - teraz wielu będzie z niecierpliwością czekać na to, kiedy sprzęt pojawi się w sprzedaży. Mamy nadzieję, że proces ten nie będzie opóźniony, a wkrótce będziemy mogli kupić potężne komponenty, ulepszone smartfony i inne produkty.