Technologia czy cud? Szklanka, która zamienia wodę w słodki napój

Technologia idzie do przodu - wydawać by się mogło, że nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć. Ale nie - programiści na całym świecie codziennie tworzą przydatne gadżety, które ułatwiają nam życie. Tym razem chcemy Wam opowiedzieć o nowym wynalazku w postaci szklanki, która "zamienia" zwykłą wodę w sok lub słodki napój gazowany. Chodzi o to, że to danie po prostu "oszukuje" nasze kubki smakowe.

Urządzenie nosi nazwę "The Right Cup" i składa się z wewnętrznego i zewnętrznego okularu. Wewnętrzna część jest kolorowa; służy do barwienia wody w zależności od wybranego smaku: pomarańcza, jabłko, winogrono, brzoskwinia, dzikie jagody, a nawet kolorowa cola. Na górze kieliszka znajduje się pierścień, który dodaje aromatu. Wybierając szklankę w kolorze pomarańczowym i wlewając do niej zwykłą wodę otrzymamy "sok pomarańczowy", zielona szklanka pozwoli nam cieszyć się "sokiem jabłkowym", czy np. wybierając brązową szklankę możemy poczuć smak ulubionej coli. Przy okazji, do coli wystarczy wlać wodę gazowaną - no cóż, to ma sens.

"The Right Cup Miracle Glass".

Oczywiście, napoje nie okazują się prawdziwe - to tylko kolor i aromat, który oszukuje nasze kubki smakowe. Gdyby jednak ktoś chciał się odzwyczaić od regularnego picia niezbyt zdrowej coli, może znaleźć jej zamiennik właśnie w ten sposób. Przecież do produkcji napojów w takich szklankach używa się naturalnej wody bez szkodliwych dodatków chemicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, wynalazek ten jest bardzo ciekawy i z pewnością przyciągnie wiele uwagi użytkowników. Nie wiadomo jeszcze, ile taka przyjemność będzie kosztować.