Huawei vs Apple: ulepszona kopia słuchawek AirPods

Światowi producenci technologii zawsze konkurują ze sobą, oferując użytkownikowi coraz to nowe rozwiązania, ulepszone gadżety i technologie. Producent Apple od dawna jest głównym konkurentem na rynku technologicznym, a wiele marek stara się wypuszczać nie mniej zaawansowane urządzenia lub nawet je udoskonalać.

A teraz, firma Huawei wprowadziła na rynek analog popularnych słuchawek "Apple" - bezprzewodowy model FreeBuds. Słuchawki wyglądają podobnie do dobrze znanych AirPods, ale porównując oba modele, od razu zauważymy wyraźną różnicę: nowością jest typ próżniowy, z silikonowymi poduszkami na uszy. To znaczy, że jest to popularna "wkładka douszna". Ponadto Huawei zapewnia, że FreeBuds będą mogły pracować bez ładowania przez 10 godzin, czyli dwa razy dłużej niż bateria w AirPods.

Słuchawki Huawei FreeBuds

Słuchawki dostarczane są w plastikowym etui, które automatycznie je ładuje, tylko samo etui wygląda inaczej niż w modelu Apple. Ponadto, akcesorium FreeBuds będzie dostępne nie tylko w kolorze białym, ale również czarnym. Koszt nowego produktu to €159. Nie wiadomo jeszcze, kiedy model od Huawei pojawi się w sprzedaży.