Jak wybrać odpowiednią maszynkę do strzyżenia włosów: wszystkie niuanse, które musisz znać

 Oszczędność czasu, dobry wygląd przez cały czas i minimalne inwestycje to zalety, które może przynieść posiadanie maszynki do strzyżenia włosów. Mając pod ręką profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów, możesz z łatwością stać się swoim osobistym stylistą i opanować każdą technikę strzyżenia. Najważniejsze - wybrać odpowiednie urządzenie. O cechach maszyn i o tym, jak nie popełnić błędu w wyborze - w dalszej części artykułu.

Jaka jest różnica między trymerem a maszynką do strzyżenia włosów?

Pierwsza różnica między trymerami i maszynkami do strzyżenia włosów - rozmiar i waga urządzenia. Podkaszarki są znacznie mniejsze i lżejsze. Kluczowa różnica tkwi jednak w budowie ostrza. Aby uzyskać gładkie cięcie, wymagana jest specjalna konstrukcja ostrza, a mianowicie:

  • minimalną długość cięcia; niewielki odstęp między zębami grzebienia prowadzącego.

Dostanie się do noża trymer krótkie włosy jest dobrze ustalone, co pozwala na wykonanie wykończenia trymera. Ale przy użyciu zwykłego trymera, włosy będą luźne i większość krótkich włosów nie zostanie obcięta.

Jaką maszynę kupić, jeśli chcesz połączyć podkaszarkę i zwykłą podkaszarkę? Warto rozważyć modele z wymiennymi ostrzami. Na przykład, kompletny zestaw modelu Oster 616 posiada nóż o długości cięcia 3 milimetry (do usuwania masy włosów) oraz dyszę o cięciu 0,1 milimetra (do prac wykończeniowych).

Rodzaje silników

Istnieje kilka głównych typów silników stosowanych w maszynkach do strzyżenia włosów:

  • Silniki wibracyjne (silniki indukcyjne, silniki piwotowe); Rotary.

Modele wibrujące z silnikiem indukcyjnym są najbardziej przyjazne dla budżetu, jest to ich główna zaleta. Przeciętnie takie instancje pracują z częstotliwością 6000 obrotów na minutę. Oznacza to, że urządzenie będzie widocznie wibrować w dłoni użytkownika. Takie maszyny szybko się nagrzewają i nie charakteryzują się dużą mocą. Jeśli zależy Ci na wyborze maszynki do strzyżenia do rzadkiego użytku i planujesz włączać ją na maksymalnie 10 minut dziennie, wystarczą modele z silnikiem indukcyjnym.

Wibrujące, napędzane piwem maszyny pracują z częstotliwością 3.000 ruchów ostrzy na minutę. Oznacza to, że ich częstotliwość jest o połowę niższa niż w przypadku modeli z silnikiem indukcyjnym. W przypadku kombajnów, więcej obrotów nie oznacza lepiej. Moc dzielona jest przez 3000, a nie 6000 ruchów, co oznacza, że urządzenie pracuje wydajniej. Im niższa prędkość obrotowa, tym wyższa wydajność na obrót. Silniki typu piwnego rozpraszają mniej ciepła i mają wyższą sprawność. Edgery te poradzą sobie zarówno z średnio grubymi, suchymi jak i wilgotnymi włosami.

Maszyny o największej mocy są typu rotacyjnego. Urządzenia takie nie marnują energii akumulatora na ciepło, lecz całą moc kierują na napędzanie poruszającego się ostrza. Dlatego też wydajność maszyn rotacyjnych jest tak wysoka. Wszystkie urządzenia bezprzewodowe wyposażone są właśnie w silnik obrotowy, ponieważ taki silnik jest ekonomiczny. Ale żaden akumulator nie zapewni Ci długiej żywotności i niskiej wagi. Dlatego, jeśli potrzebujesz naprawdę mocnych, profesjonalnych maszynek do strzyżenia włosów, zwróć uwagę na modele obrotowe, które są zasilane z sieci.

Jaki powinien być poziom mocy maszynki do strzyżenia włosów?

Poziom mocy urządzenia powinien być dobrany w zależności od potrzeb. Jeśli jesteś profesjonalnym stylistą fryzur i pracownikiem obsługi klienta, wybierz modele obrotowe o mocy od 25 do 45 W. Urządzenia te radzą sobie z każdą długością i grubością włosów. Urządzenia rotacyjne nie przegrzewają się i mogą pracować przez wiele godzin.

Do użytku domowego wystarczy mała moc w granicach 10-20 W. Wyjście to będzie w stanie zapewnić większość produktów typu wibracyjnego. Maszyny te są niedrogie i przeznaczone do krótkiej pracy (maksymalnie 20 minut na sesję). Są one idealne dla tych, którzy kupują urządzenie dla siebie i nie oczekują zbyt wiele od techniki.

Jaka jest różnica między profesjonalną maszynką do strzyżenia włosów a zwykłą maszynką do strzyżenia włosów?

Profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów wyposażona jest w niezawodny silnik obrotowy, który zapewnia bezproblemową pracę przez długi czas. Ponadto, profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów zatrzymują obrót ostrzy, jeśli bateria nie jest wystarczająco naładowana. W ten sposób urządzenie pomaga uniknąć złej fryzury. Profesjonalny sprzęt nie będzie uderzał, wyrywał ani gniótł włosów.

Profesjonalne ostrza ładują się w ciągu godziny i mogą pracować samodzielnie przez co najmniej 50 do 90 minut. Najczęściej ostrza w takich urządzeniach wykonane są z wysokogatunkowej stali, z zastosowaniem technologii samoostrzenia. Kolejną zaletą jest dokładna regulacja długości włosia (do 0,2mm).

Przeznaczenie

Jak więc wybrać odpowiednią maszynkę do strzyżenia dla swoich potrzeb? Najprostszym sposobem jest rozejrzenie się za tym, czego potrzebujesz.

Na przykład, maszynki do strzyżenia włosów w nosie i uszach mają pionową głowicę tnącą. Wszystko jest przemyślane tak, aby pozbyć się roślinności w trudno dostępnych miejscach i nie zrobić sobie krzywdy.

Trymery do brody i wąsów mają małe ostrze i wąskie ząbki, co stanowi idealne połączenie do chwytania krótkich włosków i dokładnego przycinania. Zazwyczaj dostarczany jest z przystawkami do kształtowania.

Bodygroomer to urządzenie do przycinania włosów na ciele, w tym w okolicach intymnych. Urządzenia te są zazwyczaj lekkie i mobilne.

Istnieją również uniwersalne maszynki do strzyżenia ciała, które mogą obciąć włosy i przyciąć wąsy. Jeśli chcesz mieć gadżet, który może przycinać wszystkie rodzaje włosów, rozważ zakup kilku różnych maszynek do strzyżenia.

Ładowanie

Maszynki do strzyżenia włosów mogą być zasilane elektrycznie lub akumulatorowo. Modele przewodowe są dobre dla użytkowników, którzy planują korzystać z urządzenia przez dłuższy czas. Zazwyczaj urządzenia te są bardziej wydajne i pozwalają na wykonywanie szerokiej gamy fryzur. Główną wadą tego typu zasilania jest ograniczony ruch i konieczność zasilania z sieci. Pierwszą wadę można częściowo zniwelować wybierając modele z obrotowym przewodem, który nie będzie się skręcał i przeszkadzał w pracy.

Jak wybrać maszynkę do strzyżenia włosów w domu, jeśli często się przeprowadzasz i chcesz zabrać urządzenie ze sobą? Zwróć uwagę na modele bezprzewodowe. Ładowanie baterii trwa zazwyczaj od pół godziny do godziny. Gdy bateria się wyczerpie, urządzenie zacznie pracować wolniej. Warto również zauważyć, że urządzenia bezprzewodowe są nieco cięższe w porównaniu do produktów sieciowych.

Dla tych, którzy chcą mieć wszystko naraz, są modele z siecią bezprzewodową. Taką maszynę można podłączyć do sieci i pracować tak długo, jak jest to potrzebne, można też ją naładować i zabrać ze sobą w podróż służbową. Przy zakupie zawsze zwracaj uwagę na typ baterii. Jeśli bateria jest oznaczona jako Ni-MH, masz baterię z efektem pamięci. Takie urządzenie można naładować dopiero po jego całkowitym rozładowaniu.

Akumulatorowa maszynka do strzyżenia włosów może być również zasilana bateriami. Najczęściej modele zasilane bateryjnie nie mają dużej mocy i są przeznaczone do małych, krótkich prac, takich jak przycinanie włosów w uszach i nosie.

Ostrza tnące w akumulatorowych maszynkach do strzyżenia włosów: materiał, budowa i konserwacja

Ostrze jest głównym elementem każdej maszynki do strzyżenia włosów. Jakość ostrza jest oceniana przez:

  • materiał wykonania (stal z powłoką diamentową lub tytanową, rzadziej - ceramiczną); budowa; montaż.

Noże stalowe są mocne, ale nagrzewają się podczas cięcia, natomiast ceramiczne są odporne na wysokie temperatury, ale mogą pękać przy uderzeniach. Najlepiej jest połączyć te materiały w jednym kombajnie. Maszyny z takimi ostrzami należą do wysokiej kategorii cenowej.

Jak wybrać niedrogą maszynkę do strzyżenia włosów? Optymalnym rozwiązaniem będą modele z metalowymi nożami i natryskiwanie.

Mocowanie noża może być skręcane (nóż jest przykręcony do maszyny) oraz zdejmowane (istnieje możliwość szybkiej wymiany dysz). Szybkomocujące bloki nożowe mają jedną zaletę - łatwiej je naostrzyć, nasmarować i wyczyścić.

Z czasem ostrza tracą ostrość i zaczynają karbować włosy zamiast je ciąć. Sposób ostrzenia noża zależy od modelu urządzenia. Niektóre noże wymagają ręcznego ostrzenia, inne są samoostrzące dzięki specjalnej technologii - krawędź jest ustawiona pod kątem 45 stopni, ostrza ocierają się o siebie podczas pracy i pozostają ostre przez długi czas.

Jak wszystkie ruchome części, ostrze wymaga regularnego smarowania. Jest to konieczne, aby utrzymać tarcie w granicach wartości granicznych i zapobiec przegrzaniu maszyny. Zazwyczaj smar nakłada się na części tnące noża oraz na "piętkę", gdzie siła tarcia jest największa. Następnie włącz maszynę na kilka minut, aby umożliwić wypłynięcie oleju. Po wyłączeniu urządzenia wytrzeć nadmiar smaru miękką szmatką. Aby nie popełnić błędu, należy postępować zgodnie z instrukcjami dla danego urządzenia.

Wyposażenie

Jeśli chcesz, możesz zawsze rozszerzyć funkcjonalność swojej maszynki do strzyżenia włosów o specjalne akcesoria. Nasadki pomogą Ci znaleźć optymalne ustawienie długości i precyzyjnie wykonać każde strzyżenie - od półgolfu po filetowanie. Liczba załączników może wynosić od 1 do 6 lub więcej. Najpopularniejsza głowica jest przeznaczona do brody i wąsów i jest dostarczana z większością akumulatorowych maszynek do strzyżenia. Jeśli nie chcesz poświęcać dużo czasu na pielęgnację swoich przedłużanych włosów, wybierz te zdejmowane. Przedłużacze teleskopowe są bardzo poręczne, ale mają tendencję do szybkiego zatykania się.

Przystawki do maszynki do strzyżenia - to nie wszystkie przydatne akcesoria. Tak więc, właściciele urządzeń mogą się przydać:

  • wskaźnik naładowania (umożliwia monitorowanie stanu akumulatora); wodoodporne etui (takie urządzenia mogą być używane podczas zabiegów w wodzie); wymienne ostrza (wygodna opcja dla tych, którzy nie chcą kupować ostrzy osobno); puszka olejowa (pojemnik do smarowania mechanizmów maszyn); sprawa; wyświetlacz (pokazuje dane dotyczące pracy maszyny); podstawka do ładowania (najwygodniejszy sposób ładowania urządzenia).

Zestaw maszyn do ścinania jest tak zróżnicowany, że każdy nabywca może wybrać opcję odpowiadającą jego potrzebom.

Dodatkowe funkcje

Profesjonalne maszynki do strzyżenia uwzględniają wszystkie niuanse mistrza i pomagają osiągnąć najlepsze rezultaty. Na przykład dzięki opcjonalnej funkcji oświetlenia nie umknie Ci żaden włos, a Twoja fryzura będzie tak schludna i perfekcyjna, jak to tylko możliwe.

Zapomniałeś naładować swoją maszynę i musisz się natychmiast ostrzyc? Jest też dodatkowa opcja szybkiego ładowania. Ładowanie trwa tylko kilka minut. Ale nie na długo. Inne wspaniałe funkcje ładowania obejmują możliwość ładowania urządzenia z portu USB.

Po zabiegu możesz mieć trudności z usunięciem wszystkich delikatnych włosków z twarzy, szyi i ramion. Możesz uniknąć tej niedogodności, korzystając z funkcji odkurzania. Maszyny z tą opcją wyposażone są w pojemnik do zbierania krótkich włosów.

Niektóre modele posiadają również funkcję czyszczenia na mokro: można je bezpiecznie myć pod gorącą wodą.

Wybór Wskazówki

Oprócz tego, że jest bardzo wartościowy, musi być łatwy w użyciu. Oto kilka wskazówek dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swojej maszyny.

Jeśli Twoje ręce szybko się męczą, ciężkie modele nie są odpowiednie. Jednak posiadacze zbyt lekkich modeli często narzekają, że trudno jest je utrzymać w jednej pozycji podczas strzyżenia. Dlatego, jeśli chodzi o wagę maszyny lepiej trzymać się złotego środka.

Niektórych ludzi naprawdę denerwuje hałas. Jeśli jesteś jednym z nich, wibrujące modele mogą być frustrujące.

Zwiększyć stabilność maszyny i sprawić, że ruchy będą bardziej precyzyjne pomogą gumowane elementy na korpusie. Jest to miły akcent, który zapobiega poślizgowi i poprawia jakość cięcia. Podobnie jest z przyciskami - ich rozmieszczenie wydaje się być drobnym szczegółem, ale w pracy ten niuans bardzo wpływa na wygodę.

Chcesz szybko zdjąć i wyczyścić ostrza? Wybierz modele z wymiennymi zespołami ostrzy na zatrzaskach. Modele z mocowaniem śrubowym są odpowiednie dla najbardziej cierpliwych użytkowników, którzy nie są zbyt leniwi, aby odkręcić śruby za pomocą śrubokręta.

Jakiej firmy maszynkę do strzyżenia włosów wybrać?

Kluczem do udanego zakupu - wybór sprzętu zgodnie z cechami, które potrzebujesz dokładnie. Ślepe skupienie się na markach nie jest konieczne, ale wiedza o popularnych producentach jest przydatna, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący i kupujesz maszynę po raz pierwszy.

Niektóre z najbardziej popularnych marek maszynek do strzyżenia włosów to Moser, Ermila, Wahl, Andis, Oster, Thrive i Panasonic. Wszyscy ci producenci mają długą historię, ugruntowaną pozycję na rynku i oferują klientom szeroką gamę urządzeń.

Moser jest niemiecką marką, wszystkie urządzenia są produkowane wyłącznie w Niemczech. Krajem produkcji maszyn Whal, Oster i Andis są Stany Zjednoczone. Oster ma najwęższą gamę modeli i najwyższe ceny w porównaniu z innymi amerykańskimi producentami. Thrive i Panasonic to japońskie marki, których produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania.

Dobry stosunek jakości do ceny można znaleźć również u producentów BaByliss, GA.MA, Braun, Clatronic, Philips, Remington, Rowenta. Maszyny tych marek są łatwe w obsłudze, trwałe, charakteryzują się przyzwoitą ergonomią i wysokiej jakości ostrzami.

Główny warunek właściwego doboru maszyny

Aby wybrać wysokiej jakości maszynkę do strzyżenia włosów, która spełni wszystkie Twoje wymagania, musisz określić swoje priorytety. Jeśli jesteś profesjonalistą i chcesz wybrać maszynę o maksymalnej mocy i precyzyjnej regulacji długości, zwróć uwagę na modele z obrotowym zasilaniem sieciowym. Nie jesteś pewien, jak wybrać trymer do brody, aby szybko przyciąć własne włosy? Najprawdopodobniej model wibrujący z wieloma przystawkami spełni Państwa oczekiwania. Wiedząc, jakie cechy są dla Ciebie szczególnie ważne, możesz łatwo dokonać właściwego wyboru.