Zasady korzystania z sokowirówki

Świeżo wyciśnięty sok jest tak pyszny i wzbogacony w witaminy, że jest szczególnie przydatny rano. A żeby uzyskać ten naturalny produkt, kupujemy sokowirówkę. Dzięki temu urządzeniu proces pozyskiwania soku nie jest absolutnie skomplikowany. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na procedurę pielęgnacji. Dokładnie wyczyść sokowirówkę

Kwestia czyszczenia sokowirówki po użyciu powinna być traktowana poważnie. Dlaczego? Ponieważ, po pierwsze, ma to wpływ na nasze zdrowie: zużyte produkty odpadowe mogą służyć jako pożywka dla bakterii i pleśni. Również odpowiednia pielęgnacja sokowirówki zapewni długą żywotność urządzenia.

Aby umyć sokowirówkę, należy najpierw rozłożyć ją na części.

1. Każdą część należy umyć w ciepłej wodzie, używając ściereczki lub szmatki.

2. Zwróć szczególną uwagę na kratkę - wyczyść ją za pomocą szczotki, która zazwyczaj jest dołączona do urządzenia.

3. Wytrzyj korpus, przyciski i gumowe wypustki po każdym użyciu urządzenia z rozbryzgów soku i drobinek ciasta.

4. Jeśli sokowirówka posiada funkcję samooczyszczania, nie zastępuje ona czyszczenia poszczególnych części. Proces samooczyszczania zakłada szybkie płukanie części roboczych podczas pracy. Ale niestety ta metoda nie eliminuje cząstek produktu znajdujących się w trudno dostępnych miejscach, dlatego sokowirówkę trzeba rozebrać i umyć ręcznie.

Rób przerwy w pracy

Sokowirówka, jak każde inne urządzenie elektryczne, nie powinna pracować bez przerwy. Aby urządzenie służyło Ci produktywnie i efektywnie przez długi czas, rób przerwy w jego pracy. Maksymalny czas pracy sokowirówki wynosi 10 minut. Po krótkiej przerwie można ponownie włączyć urządzenie.

Przygotuj produkty

Aby sokowirówka nie psuła się przez długi czas, konieczne jest odpowiednie przygotowanie produktów. Oznacza to, że niektóre warzywa i owoce muszą być koniecznie obrane i pozbawione pestek. Duże owoce - pokroić na kawałki. W ten sposób sokowirówka łatwiej "poradzi sobie" z obróbką produktu, a drobne kamyczki nie będą zatykać filtra urządzenia.

Lifehacks dla sokowirówki

№1

Czasami spotykamy się z tym, że plastikowe części sokowirówki są poplamione kolorem zużytych produktów. Aby temu zapobiec, za każdym razem po użyciu urządzenia należy przetrzeć wszystkie jego części olejem roślinnym. Następnie części można umyć w normalny sposób w wodzie.

№2

Po uzyskaniu świeżego soku zostaje nam spora ilość ciasta z produktów. Zwykle go wyrzucamy, ale ciasto można wykorzystać do przyrządzenia różnych potraw. Na przykład:

    Ciasto warzywne świetnie nadaje się do zup. Ciasto warzywne można wykorzystać do zrobienia kotletów - wystarczy dodać jajko, mąkę i przyprawy. Ciasto marchewkowe można wykorzystać do zrobienia naleśników marchewkowych, pysznego ciasta marchewkowego - wystarczy dodać, cynamon i cukier, mąkę i jajka. Pulpę owocową można również wygodnie wykorzystać w ten sam sposób - do muffinów lub ciasteczek.
Sprawdź asortyment powiązanych produktów do sokowirówek, klikając tutaj:

Akcesoria kuchenne