Jak wybrać blender: szczegółowy przewodnik dla bystrego kupującego

 Na smak potraw wpływa nie tylko jakość produktów, ale także technika, w jakiej przygotowywane jest kulinarne arcydzieło. Jednym z niezastąpionych pomocników w nowoczesnej kuchni od dawna jest blender. Jego główną funkcją jest mieszanie różnych produktów i dostarczanie konsumentowi jednorodnej mieszaniny. Jednak różne modele blenderów radzą sobie z tym zadaniem w różny sposób. Niektóre nadają się do smoothie i miękkich potraw, podczas gdy inne mogą rozdrabniać twarde warzywa, przygotowywać masło orzechowe, hummus lub nawet mielone mięso. Jak wybrać odpowiednie urządzenie i na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie? O tym - w dalszej części artykułu.

Rodzaje blenderów i ich przeznaczenie

Istnieją dwa główne rodzaje blenderów - zanurzalne (kompaktowe urządzenia z podłużnym uchwytem i przystawkami) oraz stacjonarne (urządzenia, w których misa i silnik są połączone w stałą konstrukcję).

Jednak w zależności od rodzaju ostrzy na dnie urządzenia lub na specjalnej przystawce, blendery można również podzielić na:

  • Shakery - stacjonarne blendery z podłużną misą; rozdrabniacze - urządzenia z kolbą i przystawką silnikową; modele łączone - minikombinezony, które łączą w sobie funkcje rozdrabniacza i blendera zanurzeniowego.

Łopatka wytrząsacza składa się z czterech poprzecznie ułożonych części. Dzięki wydłużonemu, wysokiemu kształtowi takiego blendera i krzyżowym ostrzom, shakery sprawiają, że mieszanka jest tak jednorodna i przewiewna, jak to tylko możliwe. To urządzenie będzie idealne dla mam zastanawiających się jaki blender wybrać do jedzenia dla niemowląt.

Łopatki wytrząsarki mają kształt łuku i są zaprojektowane tak, aby zajmować dużą przestrzeń. Blendery wyposażone w te ostrza są doskonałe do rozdrabniania stałych produktów spożywczych i robienia mielonki. Jednak przy wyborze tego blendera należy zwrócić uwagę na dopuszczalny czas pracy urządzenia oraz objętość bańki. Większość z tych urządzeń jest przeznaczona do kilkuminutowego użytkowania i pięć kilogramów mięsa w nich na pewno się nie zmieli. Jeśli zastanawiasz się nad pytaniem, jak wybrać blender do mięsa, daj pierwszeństwo połączonym modelom z dużymi ostrzami w kształcie łuku.

Z przygotowaniem zupy puree z warzyw lub owocowych smoothies poradzą sobie wszystkie blendery - nawet te zanurzeniowe z plastikową nóżką.

Porównanie zalet i wad poszczególnych typów blenderów

Jak już wcześniej wspomniano, wszystkie modele blenderów dzielą się na dwa rodzaje - immersyjne i stacjonarne. Oprócz oczywistych różnic zewnętrznych, technika ma również bardziej subtelne różnice. Rozważmy każdy typ blendera bardziej szczegółowo.

Immersion blender ma prostą konstrukcję. Urządzenie składa się z metalowej (plastikowej) rączki i silnika umieszczonego wewnątrz, a także kilku przystawek, które zakłada się na rączkę. Konstrukcja pozwala na używanie blendera w naczyniach o dowolnym kształcie, ale to nie jedyna jego zaleta. Ponadto, blendery tego typu pracują z dużą prędkością i w ciągu kilku sekund rozdrabniają miękkie produkty na puree. Technika ta jest kompaktowa, łatwa w pielęgnacji i wygodna do przechowywania w kuchni. Głównymi wadami urządzenia są trudności w rozdrabnianiu twardych produktów oraz konieczność trzymania blendera w rękach podczas gotowania.

Stacjonarne miksery są bardziej złożone pod względem konstrukcyjnym. Ten ostatni zawiera korpus z silnikiem w środku, panel sterowania i szybę, w której znajdują się łopatki. Ten rodzaj blendera może być godną alternatywą dla robota kuchennego. Wysiłek użytkownika jest zredukowany do minimum - wystarczy włożyć produkty do szklanki, zamknąć pokrywę i nacisnąć przycisk start. Blendery te są bardzo wydajne i dobrze radzą sobie z rozdrabnianiem pokarmów stałych, pod warunkiem, że moc urządzenia jest wystarczająca. Na przykład, za pomocą blendera stacjonarnego można rozdrobnić lód do napoju chłodzącego lub pokruszyć orzechy. Czyszczenie takiego urządzenia nie jest trudne: wystarczy wlać wodę do misy i uruchomić blender bezczynnie. Wśród wad tego typu urządzeń - ciężki ciężar blendera, duży rozmiar i niezdolność do gotowania małych porcji (w większości przypadków, objętość gotowanego produktu musi być więcej niż 250 ml).

Jaki blender lepiej kupić - immersyjny czy stacjonarny?

Wybierając rodzaj blendera, kieruj się trzema kryteriami - funkcjami, których potrzebujesz, przestrzenią dostępną w kuchni oraz budżetem, jaki jesteś skłonny przeznaczyć na zakup. Na przykład, jeśli zastanawiasz się, jak wybrać blender do smoothie i zupy puree, a planujesz siekać tylko miękkie owoce i warzywa, zwróć uwagę na modele zanurzeniowe. Dzięki takiemu urządzeniu można w pełni kontrolować proces krojenia produktów i kierować nóż w odpowiednie miejsce. Przy wyborze blendera zanurzeniowego bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiał wykonania korpusu i ostrzy. Urządzenie z tworzywa sztucznego, niezależnie od jego mocy, nie nadaje się do kruszenia lodu, przygotowywania mielonego mięsa czy siekania stałych produktów spożywczych. Kup blender zanurzeniowy dla tych, którzy często gotują małe porcje i oszczędzają miejsce w kuchni.

Nie wiesz, jak wybrać dobry blender dla rodziny? Jeśli planujemy przyrządzać zupy, smoothie i koktajle w dużych ilościach, lepiej wybrać urządzenia typu stacjonarnego. Shakery z miseczką są idealne dla sportowców, którzy często przygotowują zdrowe smoothie.

Ci, którzy chcą dostać wszystko i na raz, zaleca się zwrócić uwagę na połączone blendery. Takie urządzenia to solidny metalowy blender zanurzeniowy z dużą misą i zestawem dodatkowych przystawek. Takie urządzenia poradzą sobie z każdym zadaniem - od kruszenia lodu po siekanie mięsa.

Wybór blendera zanurzeniowego

Moc

Im większa moc silnika, tym łatwiej blender radzi sobie z rozdrabnianiem żywności. Moc nowoczesnych modeli blenderów waha się od 140 do 2 000 W. Im twardsze produkty zamierzasz przetwarzać za pomocą urządzenia, tym większa powinna być jego moc. Wskaźnik ten jest również ważny dla tych, którzy zamierzają często korzystać z tej techniki i przygotowywać duże ilości jedzenia.

Jak wybrać moc blendera, jeśli planujesz używać techniki tylko do przetwarzania miękkiej żywności? W takim przypadku należy wybrać urządzenia o minimalnej mocy od 140 do 400 watów.

Szukasz blendera do siekania mrożonych warzyw, robienia smoothie z marchewki lub siekania orzechów? Potrzebujesz średniego blendera o mocy pomiędzy 600 a 800 W.

Jak wybrać wydajny blender dla większej rodziny, który poradzi sobie z każdym rodzajem żywności, w tym z mięsem? Zwróć uwagę na profesjonalne modele o mocy wyjściowej od 1000 W wzwyż.

Materiał korpusu i komponentów

Korpus i dysze blenderów zanurzeniowych mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Urządzenia z plastikowymi dyszami umożliwiają rozdrabnianie tylko miękkich pokarmów oraz przygotowywanie zup, przecierów i smoothie. Jeśli jest to opcja dla Ciebie, wybierz blendery wykonane z odpornego na ciepło plastiku i ostrożnie obchodź się z urządzeniem. Upuszczenie blendera może spowodować jego uszkodzenie.

Do mięsa, lodu i twardych warzyw potrzebny jest metalowy blender z grubym ostrzem. Ponadto, blendery metalowe są bardziej trwałe, są łatwe w pielęgnacji. Mając takiego "pomocnika" w kuchni, nie można się obawiać, że dysza wchłonie zapach produktu, zabarwi się na inny kolor lub pęknie przy mocnym naciśnięciu.

Prędkości i tryby pracy

Blendery immersyjne mogą być wyposażone w 1-30 trybów prędkości. Na co wpływa prędkość? To właśnie od tego parametru zależy dokładność regulacji obrotów ostrza, co z kolei pomaga w ubijaniu masy o pożądanej konsystencji i dokładnym gotowaniu, bez rozpryskiwania produktu w procesie siekania.

Dla tych, którzy lubią prostotę i niezawodność, blendery z 2 trybami prędkości będą najlepszym wyborem. Jak wybrać blender zanurzeniowy, jeśli ważne jest dla Ciebie elastyczne ustawienie prędkości? Zwróć uwagę na modele z 5-8 prędkościami - ta liczba jest wystarczająca, aby znaleźć najlepszy tryb przetwarzania wszystkich produktów.

Oprócz prędkości, blendery zanurzeniowe są wyposażone w dwa tryby pracy. Są to:

  • tryb turbo - aktywuje maksymalną prędkość obrotów ostrzy, pomaga osiągnąć najbardziej jednorodną konsystencję na końcu procesu siekania; Tryb pulsacyjny - zapobiega przegrzaniu podczas obróbki lodu, marchwi, mięsa i innych stałych produktów spożywczych; pożądany efekt uzyskuje się dzięki krótkim przerwom w obrotach ostrzy.

Załączniki

Istnieje wiele przystawek do blenderów immersyjnych, które znacznie ułatwiają życie kucharzom. Jednak dla większości ludzi, trzy najbardziej powszechne przystawki - sam blender, trzepaczka i rozdrabniacz - są wystarczające do przygotowania ulubionych potraw.

Główna przystawka służy do przygotowywania puree, smoothie i koktajli, trzepaczka - do wyrabiania ciasta i robienia różnych kremów na bazie białek jaj, rozdrabniacz - do przetwarzania mięsa na mielone.

Jeśli standardowy zestaw wydaje Ci się niewystarczający, zawsze możesz poszerzyć horyzonty i dokupić inne przydatne dodatki. Na przykład, istnieje przystawka zwana "pompą próżniową", która jest w stanie wypompować powietrze z torebek i przedłużyć okres przydatności produktów. Wyposażenie blenderów zanurzeniowych może również obejmować:

  • oddzielne pojemniki ze specjalnymi pokrywami, które posiadają otwór umożliwiający sprawną i wygodną obsługę urządzenia; Przystawki do krojenia, siekania i krojenia w kostkę itp; pojemnik do przechowywania urządzeń; zestaw wymiennych noży.

Jak widać, immersyjny blender może być bardzo funkcjonalnym urządzeniem, a nawet zastąpić ci robota kuchennego.

Rodzaj mocy

Blendery zanurzeniowe mogą być zasilane z sieci lub z akumulatora. Pierwsza opcja jest bardziej niezawodna, mocna i trwała. Zazwyczaj półtorametrowa długość przewodu pozwala na osiągnięcie pożądanego poziomu mobilności i komfortu podczas gotowania. Jeśli jesteś właścicielem przestronnej kuchni z kilkoma powierzchniami roboczymi lub szukasz blendera do kraju bez prądu, bezprzewodowy blender będzie najwygodniejszą opcją. Urządzenia takie mają jednak jedną istotną wadę - bez ładowania nie działają dłużej niż pół godziny, a moc tych urządzeń jest niewielka.

Zarządzanie

Większość blenderów zanurzeniowych ma prosty panel sterowania składający się z dwóch przycisków. Jeden z przycisków służy do włączania urządzenia, drugi - do uruchamiania blendera w trybie turbo. Ponadto, wszystkie modele ze średniej półki cenowej są wyposażone w pokrętło prędkości, za pomocą którego użytkownik może regulować prędkość obrotową ostrzy. Jest to bardzo ważna opcja dla blenderów zanurzeniowych, ponieważ pomaga uniknąć rozpryskiwania podczas gotowania. W przeciwnym razie system sterowania zależy od modelu i marki urządzenia. Z reguły im wyższy koszt blendera - tym więcej funkcji i przycisków na panelu sterowania.

Wybór blendera stacjonarnego

Moc

Moc blenderów stacjonarnych zaczyna się od 250 watów i sięga 3000 watów. Nie jesteś pewien, jaki blender wybrać do smoothie, puree i koktajli? Możesz też wybrać blender o mocy do 500 W. Do przecierania stałych warzyw i mięsa można uzyskać moc od 600 do 800 W.

Jeśli potrzebujesz blendera, który posieka orzechy lub mrożone warzywa, pokroi lód i zagniecie ciasto, wybieraj urządzenia o maksymalnej mocy.

Prędkości i tryby pracy

Stacjonarne blendery posiadają od 1 do 20 prędkości. Jeśli nie jesteś profesjonalnym szefem kuchni, podstawowy zestaw czterech trybów prędkości prawdopodobnie Ci wystarczy. Niskie prędkości są dobre do rozdrabniania żywności na małe kawałki, podczas gdy wysokie prędkości są dobre do przecierania żywności.

Podobnie jak blendery zanurzeniowe, modele stacjonarne wyposażone są w tryb pulsacyjny i turbo. Ten drugi pozwala na maksymalnie intensywne gotowanie, natomiast pierwszy kontroluje obroty ostrzy, zapobiegając przegrzaniu urządzenia.

Typ i materiał noży

Nóż jest jednym z głównych elementów blendera. To od jego siły i kształtu zależy jak szybko i jakościowo można szlifować produkty. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w jeden lub dwa noże, a kształt tego elementu może być prosty lub zakrzywiony. Jednopłaszczyznowe ostrza to klasyczna opcja, ale niektóre blendery mogą pochwalić się ostrzami młotkowymi, które dosłownie miażdżą żywność przy dużej prędkości.

Wybierz zakrzywione ostrza, ponieważ zajmują one więcej miejsca i lepiej rozdrabniają żywność. Jeśli chodzi o materiał wykonania, stal nierdzewna jest bez wątpienia faworytem. Metal ten jest trwały, nie ulega korozji i służy przez co najmniej kilka lat.

Pojemność i materiał misy

Aby zorientować się w wyborze objętości miski, zacznij od liczby osób w rodzinie i od zadań, które stawiasz przed urządzeniem. Na przykład, do przygotowania pokarmu dla niemowląt wystarczy mała litrowa miska, a dla dwóch dorosłych osób potrzeba 2-3 litrów.

Jak wybrać blender z misą i się nie pomylić? Należy pamiętać, że nominalna objętość podana w instrukcji do urządzenia, przekracza użyteczną o 200-300 ml. Kolejny ważny niuans - lepiej jest wybrać stacjonarne blendery z szeroką miską, ponieważ jest łatwiejsza do czyszczenia.

Popularne materiały, z których wykonuje się pojemniki do blenderów stacjonarnych:

  • plastik; szkło; plastiki.

Modele z plastikową miską są lżejsze i bardziej przystępne cenowo, ale mniej trwałe i nie zawsze są w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Polimery stanowią opcję pośrednią pomiędzy tworzywem sztucznym a szkłem. Szkło jest materiałem trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i gorące potrawy. Kolejnym miłym bonusem jest to, że szklane miski są przezroczyste i pozwalają na obserwowanie procesu gotowania.

Materiał korpusu

Korpus blendera może być metalowy lub plastikowy. Zalety i wady każdego z tych materiałów są oczywiste. Plastik jest lżejszą i bardziej przyjazną dla budżetu opcją, ale w tym samym czasie jest kruchy i nie wygląda reprezentacyjnie. Metal jest odporną opcją, która nie pęknie w razie upadku. Powierzchnie metalowe są łatwiejsze do czyszczenia. Ponadto, blendery z metalowym korpusem wyglądają solidniej, ale kosztują też więcej.

Jak wybrać blender stacjonarny, żeby później nie żałować? Zwrócić uwagę na wagę i szerokość podstawy z jednostką silnikową, ponieważ od wielkości tej części ciała zależy stabilność blendera, szczególnie podczas pracy na wysokich obrotach.

Elementy sterujące i dodatkowe

Panel sterowania większości blenderów stacjonarnych jest bardzo prosty i zawiera pokrętło prędkości, przycisk do aktywacji trybu turbo lub pulsacyjnego oraz przycisk startu.

Stacjonarne miksery mogą być opcjonalnie wyposażone w:

  • Miarka - przezroczysty pojemnik z podziałką do odmierzania wagi produktów; Odłączany szpikulec do lodu; Pusher - ręczne narzędzie, które wzmacnia efekt blendowania; dzbanek ze stali nierdzewnej do zupy i dżemu; specjalne woreczki na mleko roślinne, które pomagają w przygotowaniu koktajli; dodatkowe miseczki do suchego siekania, dzięki którym pojemnik główny nie zostanie porysowany podczas obróbki zbóż, przypraw, orzeszków ziemnych itp.

Dodatkowo niektóre modele stacjonarne posiadają tryb gotowania na parze, co może przydać się rodzicom małego dziecka lub osobom dbającym o własną dietę. Jeśli martwisz się o hałas podczas pracy blendera, zapytaj o modele ze specjalną osłoną, która niemal całkowicie tłumi wszystkie nieprzyjemne, denerwujące dźwięki wydawane przez urządzenie.

Odpowiedni blender dla Ciebie.

Nazwa "blender kombinowany" mówi sama za siebie: takie urządzenie łączy w sobie zalety urządzeń zanurzeniowych i stacjonarnych. Blendery wielofunkcyjne są często nazywane mini kombajnami do kuchni, ponieważ nie ma zadania, z którym by sobie nie poradziły. Takie blendery są w stanie przygotować mincemeat, zmielić orzechy lub mrożone warzywa, posiekać lód, zrobić zupę i tak dalej.

Konstrukcja blenderów kombinowanych może się różnić w zależności od modelu, ale w większości przypadków technika składa się z blendera zanurzeniowego z kilkoma przystawkami, przezroczystego pojemnika z nożem na dole (jak blender stacjonarny), a także dodatkowych pojemników do różnych manipulacji kulinarnych.

Jeśli nie chcesz wybierać między blenderem zanurzeniowym a stacjonarnym i wolisz wielofunkcyjną technikę, modele łączone będą najlepszym rozwiązaniem. Aby nie dokonać złego wyboru, należy zwrócić uwagę na objętość pojemników, moc urządzenia, czas jego ciągłej pracy, materiały, z których wykonany jest korpus i dysze, a także dostępność wielu prędkości i trybów pracy. Zanim kupisz technikę, upewnij się, że blender spełnia wszystkie Twoje wymagania i ma wystarczająco dużo funkcji, aby zaspokoić Twoje apetyty w dosłownym i przenośnym znaczeniu tego słowa.

Kategorie cenowe i marki

Wielu konsumentów woli wybierać urządzenia na podstawie ceny, wierząc, że koszt jest pewnym znakiem jakości. Ale to stwierdzenie nie zawsze odpowiada rzeczywistemu stanowi rzeczy. Podzielmy blendery na kategorie cenowe i spróbujemy dowiedzieć się, jaki blender jest lepszy do wyboru.

Poniżej 1000 UAH

Jest to najbardziej budżetowe blendery prezentowane na dzisiejszym rynku. Traktowanie tej kategorii jako prawdziwej inwestycji długoterminowej nie jest najlepszym pomysłem. W każdym razie, kupujący powinien wiedzieć, co dostaje za swoje pieniądze.

Standardowa moc dla tej półki cenowej to około 350 W, gwarancja udzielana jest zazwyczaj na 1 rok pracy. Ze względu na niską moc, blendery te nie denerwują właścicieli dużym hałasem. Najczęściej blendery w tej kategorii cenowej wykonane są z materiałów budżetowych - plastiku i poliwęglanu. Takie urządzenia doskonale radzą sobie z najbardziej podstawowymi zadaniami, siekaniem na mokro i przetwarzaniem nieskomplikowanych składników.

Do 3000 hrywien

Te blendery są bardziej funkcjonalne i wydajne w porównaniu z modelami z pierwszej kategorii cenowej. Średnia prędkość obrotowa ostrzy w tych blenderach wynosi 22-25 tysięcy obrotów na minutę, a średnia moc wyjściowa osiąga granicę 1500 - 2000 watów. Pojemniki i korpusy technologiczne z tego segmentu wykonane są najczęściej z żaroodpornego, wysokogatunkowego tworzywa sztucznego lub innowacyjnego materiału - tritanu. Takie blendery doskonale radzą sobie z zadaniami o średniej złożoności: mieleniem zielonych smoothie, przygotowywaniem pasty z mąki i orzeszków ziemnych, miksowaniem koktajli mlecznych.

Do 7000 UAH

Co kupujący otrzymuje za określoną kwotę? Mocny silnik blendera (do 3000 W), gwarancja na silnik i akcesoria, wysoka prędkość obrotowa ostrzy (do 30 tys. obr./min.), tritanowe i hartowane szklane pojemniki, stalowa walizka. Podejście do zaprogramowanych trybów i dodatkowych funkcji może być bardzo różne i zależy wyłącznie od producenta i konkretnego modelu urządzenia. Z reguły blendery w tej kategorii cenowej doskonale mieszają mrożone produkty, dobrze radzą sobie z mieleniem na sucho, przetwarzaniem twardych i lepkich produktów.

10 000 UAH i więcej

W tej kategorii prezentowane są najmocniejsze urządzenia o rozbudowanej funkcjonalności, duża prędkość obrotowa noży, kilkuletnia gwarancja, uniwersalny blok noży do siekania zarówno na sucho, jak i w płynie. Ponadto korpus i pojemniki takich blenderów wykonane są z solidnych i trwałych materiałów - metalu i wysokiej jakości polimerów. Dzięki temu blendery z tego segmentu oddają drobną frakcję i najbardziej jednolitą konsystencję blendowanych produktów.

Porady i wskazówki

Jaką firmę wybrać do blendera? Wśród liderów rynku są marki Braun, Bosch, Philips, Tefal, Caso. Kupując produkty tych producentów, można być spokojnym o jakość materiałów i komponentów urządzeń. Chcesz mądrze wydać swoje pieniądze i wybrać opcję o najlepszym stosunku ceny do jakości? Aby nie wpaść w tarapaty i wybrać blender w najlepszej cenie, skorzystaj z poniższej sztuczki. Wybierz nie tylko cenę, ale także pozycję danego modelu w linii danej firmy. Czyli dokonać wyboru na korzyść urządzenia, które jest reprezentatywne dla średniej kategorii cenowej w ramach danej marki. Jeśli zwracasz uwagę tylko na cenę, istnieje ryzyko, że kupisz budżetowy model renomowanej marki lub najdroższy blender nieznanego producenta. W obu przypadkach taki wybór jest mało prawdopodobny. O wiele lepiej jest dążyć do "złotego środka".

Jak wybrać wysokiej jakości blender i nie przegapić? Należy zawsze zwracać uwagę na czas ciągłej pracy urządzenia, podany w instrukcji. Jeśli nie jesteś mocny w kwestiach technicznych i wskaźniki mocy nic Ci nie mówią, średni czas pracy z pewnością pomoże Ci prawidłowo wybrać blender. Trzy minuty nieprzerwanej pracy urządzenia - wynik zadowalający, pięć - dobry.

Moc jest bezpośrednio związana z poziomem hałasu urządzenia podczas gotowania. Biorąc pod uwagę, że blendery szybko radzą sobie ze swoimi zadaniami, tolerowanie hałasu przez kilka minut nie jest trudnym zadaniem. Jeśli jednak zależy Ci na cichym blenderze do ubijania białek i robienia smoothie z miękkich owoców, możesz poświęcić moc i wybrać praktycznie bezgłośne urządzenie.

Wybierając blender zanurzeniowy, nie wahaj się spróbować go potrzymać. Oceń wagę urządzenia i to, jak wygodnie leży ono w dłoni. Dobry blender nie powinien się ślizgać, ale powierzchnia urządzenia powinna być na tyle gładka, aby czyszczenie było szybkie i skuteczne.

Kilka słów o prędkości obrotowej. Bardzo często w instrukcjach do blenderów, producenci podają prędkość obrotową sprzęgła lub wałka, ale nie samych ostrzy. Dlatego nie należy się dziwić, jeśli w rzeczywistości prędkość obrotowa będzie o kilka tysięcy obrotów mniejsza niż podana w instrukcji obsługi.

Nie zapomnij dbać o blender i w odpowiednim czasie wyczyść pojemniki i korpus urządzenia z zabrudzeń. Sprawdź w instrukcji blendera, jaka jest właściwa temperatura wody i środek czyszczący. Niektóre modele wyposażone są w funkcję automatycznego czyszczenia, co będzie niewątpliwą zaletą dla tych, którzy nie lubią poświęcać dużo czasu na konserwację sprzętu.

Wnioski i główne kryteria wyboru blendera

Podsumowując powyższe, możemy stwierdzić, że głównymi kryteriami wyboru blendera są:

  • prędkość obrotowa łopatek; trwałość i bezpieczeństwo materiałów; moc; rodzaj mocy; pojemność pojemników; Umiejętność obchodzenia się z niektórymi składnikami.

Jeśli to tylko możliwe, kupuj blendery wykonane z odpornego na wysokie temperatury plastiku i metalu. Materiały te są bardziej trwałe i bezpieczne w użyciu. W przypadku wyboru urządzenia typu zanurzeniowego, główny element mocujący musi być koniecznie metalowy. W przeciwnym razie nie ma jednej rekomendacji dla wszystkich nabywców. Aby wybrać odpowiedni blender, zwróć uwagę na parametry, które są dla Ciebie ważne w pierwszej kolejności. To właśnie znajomość własnych priorytetów jest kluczem do udanego zakupu.

Na przykład, jeśli potrzebujesz blendera do jedzenia dla niemowląt i małych porcji zup puree, nie musisz przepłacać za potężny model, wystarczy shaker z małą miską i skromną pojemnością. Ale ci, którzy widzą blender jako pełnoprawny substytut robota kuchennego i planuje ugniatać ciasto, gotować mince i kruszyć ziarna na mąkę z pomocą technologii, należy zwrócić uwagę na potężne modele kombinacji z zestawem specjalnych załączników.