5 fajnych projektów na Kickstarterze 2017

Znana platforma fundraisingowa o nazwie Kickstarter "widziała" już sporo projektów. Niektóre z nich odniosły sukces i otrzymały prawo do życia, dla innych skończyło się to bardziej mizernie, ale tak czy inaczej, Kickstarter pomógł wielu pomysłom stać się rzeczywistością. Proponujemy wybór najciekawszych projektów na rok 2017, wśród których znajdują się warte uwagi ukraińskie pomysły ????

1.Grawer laserowy Cubiio

Ciekawe urządzenie zostało zaprezentowane na platformie tego lata. Cubiio to bardzo kompaktowy obiekt o wymiarach 50x50 milimetrów. Umożliwia on grawerowanie laserowe na różnych gęstych materiałach, takich jak drewno, karton, skóra czy papier. Z Cubiio możesz nawet wygrawerować jedzenie, zachwycając swoich bliskich swoim dziełem. Sercem nowego urządzenia jest półprzewodnikowy laser OSRAM, którego zasoby wynoszą 10000 godzin. Projekt kosztował 25 000 dolarów, ale w krótkim czasie zebrano 200 000 dolarów, na tyle dużo, że użytkownicy docenili nowe urządzenie.

Urządzenie ładuje się z banku kostki brukowej i synchronizuje się ze smartfonem przez Bluetooth i obsługuje systemy iOS i Android. Grawer posiada uchwyt, który pozwala na zamocowanie go na statywie.

Pole zastosowań grawera laserowego Cubiio jest bardzo szerokie: może być używany jako dodatkowe akcesorium do komputera, laptopa, można go używać do rozwijania kreatywnych pomysłów na warsztaty projektowe, i tak dalej.

Ci, którzy szukają dla siebie nowej grawerki laserowej powinni zamówić ją w przedsprzedaży płacąc kwotę 299 USD.

https://blog.foxtrot.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/video-812775-h264_high-1.mp4

2.Uniwersalny pilot Sevenhugs Smart Remote

Współczesny człowiek ma w domu wiele różnych sprzętów, każdy z nich ma pilota, a czasami użytkownik może się pogubić wśród różnych pilotów. Nie będzie już takiego problemu - na Kickstarterze zaprezentowano projekt o nazwie Sevenhugs Smart Remote. Jest to uniwersalny pilot zdalnego sterowania, który jest zaimplementowany z ekranem dotykowym, zawiera moduły Bluetooth, Wi-Fi, a także czujniki podczerwieni i ruchu.

Urządzenie pozwoli Ci sterować niemal wszystkim: telewizorem, systemem audio, natężeniem światła w pokoju, kamerą wideo czy wentylatorem. Wystarczy wziąć pilota do ręki i skierować go w stronę pożądanego obiektu - gadżet natychmiast zaproponuje opcje możliwego sterowania. Za pomocą pilota Sevenhugs Smart Remote można nawet wezwać taksówkę, wystarczy tylko zsynchronizować urządzenie z aplikacją na smartfonie. Kierując pilota w stronę drzwi, "inteligentny" gadżet wezwie taksówkę, kierując pilota w stronę okna można poznać prognozę pogody na najbliższy czas. Wszystko bardzo prosto i wygodnie.

Na rozwój tego projektu producenci zebrali za pośrednictwem platformy Kickstarter ponad 1 mln dolarów. Unikatowy pilot trafił do sprzedaży pod koniec lata tego roku.

https://blog.foxtrot.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/video-723384-h264_high-1-1.mp4

3.Zielona Kamera Jollylook

Jollylook to pierwszy eko-kamera do robienia zdjęć. Projekt został opracowany przez ukraińskie startupy i zaprezentowany na Kickstarterze. Jej celem było zebranie funduszy na produkcję nowości w wysokości 15 000 dolarów. Jakież było zdziwienie twórców, gdy przez jeden dzień udało im się zebrać 90 tysięcy dolarów, a po dwóch tygodniach od startu kampanii - około 270 tysięcy dolarów!

Aparat Jollylook pozwala na robienie kolorowych i czarno-białych zdjęć za pomocą wkładu, który może być regularnie wymieniany. Jedna kaseta umożliwia wykonanie do 10 analogowych zdjęć w kolorze i czarno-białych.

Ekologiczna natura aparatu polega na tym, że do robienia zdjęć wykorzystuje on papier i karton z recyklingu oraz parę obiektywów. I kaseta, oczywiście. Styl vintage aparatu Jollylook przypomina stary akordeon. Koszt tego gadżetu to 35 dolarów, projekt został wprowadzony latem 2017 roku.

https://blog.foxtrot.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/video-741577-h264_high-1.mp4

4.SenKamień wisiorek.

Kolejny udany ukraiński projekt, który został zaprezentowany przez startupowców ze Lwowa. Jest to modny wisiorek o nazwie SenStone, który potrafi nagrywać i zamieniać notatki głosowe na tekst. Urządzenie rozpoznaje 12 języków i pozwala na sortowanie notatek według tematów. Wisiorek SenStone ma średnicę 2,9 centymetra i waży 2 gramy.

Aby nagrać tekst, twórcy aplikacji zalecają umieszczenie breloka w pobliżu ust - w odległości 20 centymetrów. Nowość jest zsynchronizowana z markową aplikacją, gdzie można uporządkować wszystkie dane. Całkowity koszt projektu wyniósł 50.000 dolarów. W ciągu zaledwie kilku dni kampania zebrała na słynnej platformie 90 tysięcy dolarów.

5.Ugeary Lira korbowa

Ukraińska firma Ukrainian Gears, która zajmuje się produkcją unikalnych puzzli 3D, zaprezentowała na Kickstarterze swój projekt w postaci liry na kółkach. Zestaw składa się z pięknie wyrzeźbionych części, które po złożeniu dają w efekcie pełnowartościowy mechaniczny instrument muzyczny.

Twórcy planowali zebrać 15 000 dolarów za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter, co udało się w ciągu pierwszego dnia kampanii. W sumie Ugears zebrał 288 tysięcy dolarów. Z tego możemy śmiało wywnioskować, że nasi ukraińscy producenci mają wielu zagranicznych wielbicieli, którzy doceniają i wspierają ukraińskie idee.

Ogólnie na platformie Kickstarter przeprowadzono około 100 000 kampanii. Dzięki temu wiele młodych startupów uwierzyło w swoje marzenia i udało im się je zrealizować. Opisaliśmy tylko kilka ciekawych projektów - jesteśmy pewni, że kreatywni twórcy będą nadal oferować na Kickstarterze świeże pomysły, o których będziemy mogli opowiedzieć Wam w dalszej części ????.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio