Apple iPhone 8 - ostateczny wygląd gadżetu

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Po długim okresie plotek i dyskusji wokół nowego flagowca Apple - iPhone'a 8, nadszedł moment, w którym szczegóły i specyfikacje smartfona mogą zostać oficjalnie potwierdzone. Reporter Forbes Gordon Kelly opublikował szereg nowych zdjęć iPhone'a 8, powołując się na luksusowego producenta etui, markę Nodus, jako źródło informacji. Autorzy zdjęć twierdzą, że jest to finalny projekt flagowca i są duże szanse, że informacja jest rzeczywiście oficjalna.

Ekran Apple iPhone 8 będzie miał przekątną 5,8 cala, szerokość ramki wokół wyświetlacza nie będzie większa niż 4 milimetry. Powierzchnia ekranu będzie wyposażona w funkcję ochrony przed przypadkowym stuknięciem. Skaner linii papilarnych zobaczymy na prawej krawędzi smartfona - w powiększonym klawiszu zasilania. Autorzy informacji zwracają też uwagę, że ze względu na pewne trudności techniczne producent może nie być w stanie umieścić technologii skanera w kilku milionach egzemplarzy smartfonów jednocześnie.

Port Lightning ma być umieszczony na dole gadżetu. Główną cechą nowości mogą być głośniki stereo, podobnie jak w poprzedniej wersji - iPhone 7.

Jeśli chodzi o kamery iPhone'a 8, to główna będzie miała dwa moduły aparatów i najprawdopodobniej rozdzielczość każdego z nich będzie wynosić 12 megapikseli.

Bateria w nowym iPhonie wykonana jest w kształcie litery L, dzięki temu zwiększa się żywotność baterii w smartfonie. Jest możliwe, że iPhone 8 będzie również uzyskać funkcję szybkiego ładowania.

Jak zauważył reporter Forbes, jest to najdroższy iPhone w ich historii. Początkowy koszt będzie wynosił od 1100 do 1200 dolarów. Co do wariantów modelu z różną pamięcią - nie jest jeszcze znana. Możliwe, że w sprzedaży pojawią się smartfony z 128 lub 256 gigabajtami pamięci wewnętrznej. Ale ta informacja nie jest dokładna.

Czas pokaże, czy taka cena za ósmy model będzie uzasadniona, ale pierwsze próby wywołania oburzenia ceną nowego iPhone'a pojawiły się w komentarzach do artykułu Forbesa. Na przykład, użytkownik Glen Knight stwierdził:

"Wolałbym marznąć w piekle, niż zapłacić taką cenę za jakikolwiek smartfon".

Prezentacji nowego produktu doczekamy się prawdopodobnie we wrześniu tego roku (jak to Apple ma w zwyczaju).

Źródło: Forbes