Jak pobierać filmy z Facebooka

 Facebook jest popularnym portalem społecznościowym, w którym można czytać wiadomości, dołączać do grup i oglądać filmy, a także wysyłać wiadomości. Zasób oferuje szeroki wachlarz aktywności, które pozwolą Ci być na bieżąco z ciekawymi i modnymi wydarzeniami. Z sieci społecznościowej można korzystać za pomocą komputera stacjonarnego, telefonu komórkowego lub tabletu. Jest on dostępny dla wszystkich systemów operacyjnych.

Pomimo łatwości obsługi, wiele osób ma problemy z plikami wideo, których nie można zapisać tutaj lub wysłać do innych komunikatorów. Filmy mogą być oglądane tylko w samej aplikacji, lub poprzez przekazywanie w oddzielnym kliencie messengera produkowanym przez Facebooka. Biorąc pod uwagę, że śmieszne i zabawne filmy są niezwykle popularne, zawsze istnieje chęć podzielenia się nimi z rodziną lub przyjaciółmi. O ile w innych aplikacjach można to zrobić bez problemu, o tyle twórcy Facebooka postarali się i ograniczyli możliwość wysyłania filmów.

Nic dziwnego, że wiele osób ma pytanie, jak pobrać filmy z Facebooka. Aby to zrobić, użyj różnych programów, wtyczek, dodatków i wielu sztuczek, które pomagają ominąć zakaz sieci społecznej. W zależności od oprogramowania gadżetu, istnieją różne programy i metody. Możesz pobierać filmy na Androida, iOS, Windows.

Zanim zaczniesz pobierać, zwróć uwagę na źródło, przez które film został przesłany. Wiele osób porzuca linki z YouTube i innych serwisów wideo. Są one odtwarzane i udostępniane, ponieważ znajdują się na serwerach YouTube. Takie filmy są łatwe do rozpoznania, zawsze prezentowane są w formie miniaturki i posiadają link, w którym wypisany jest adres platformy.

Jeśli musisz pobrać filmy z YouTube, użyj darmowego oprogramowania o nazwie Free YouTube Download. Ten rodzaj narzędzia jest przydatny dla tych, którzy tworzą projekty wideo lub chcą urozmaicić swój kanał Instagram i inne sieci społecznościowe poprzez edycję zabawnego wideo.

Jak pobrać wideo z Facebooka na iPhone'a

Proces pobierania zależy od wersji systemu operacyjnego. W przypadku wersji OS 13 możliwe jest pobieranie filmów za pomocą standardowej przeglądarki. Taka aktualizacja od deweloperów nie mogła nie uszczęśliwić użytkowników. Aby pobrać plik, należy wykonać kilka kroków i skorzystać z przeglądarki Safari. Można go pobrać z AppStore za darmo. Wykonaj kilka prostych kroków, aby szybko pobrać wymaganą zawartość:

  1. Pobierz przeglądarkę Safari, jeśli nie jest ona zainstalowana w telefonie komórkowym. Otwórz w przeglądarce jedną z następujących stron: Getfvid, FB Downloader, SaceAs. Wstępnie skopiuj link do pobrania filmu i wklej go w polu tekstowym jednego z wybranych programów narzędziowych. Kliknij na przycisk "Pobierz". Po tym rozpocznie się pobieranie. Nie zapomnij ustawić jakości wideo, ponieważ takie programy umożliwiają wybór odpowiednich formatów. Pasek stanu pobierania znajduje się w prawym górnym rogu przeglądarki. Gdy film zostanie zapisany, kliknij na niego, aby odtworzyć go w odtwarzaczu. Bezpośrednio z odtwarzacza możesz udostępnić wideo w innych sieciach społecznościowych, klikając przycisk "Udostępnij". Jeśli chcesz zapisać wideo do swojej galerii, wybierz opcję "Zapisz wideo".

Proces pobierania trwa mniej niż 5 minut, ale co z tymi, którzy mają starszą wersję iOS? Specjalnie dla nich przygotowano dodatkowe triki, które pozwalają bez problemu poradzić sobie z tym zadaniem.

Jak pobrać wideo z Facebooka na telefon z starym iOS

Aby przeprowadzić takie manipulacje opisane powyżej, w wersjach 12 i niższych, nie jest możliwe, ponieważ deweloperzy nie przewidują pobierania filmów za pośrednictwem przeglądarki Safari. Nie jest trudno rozwiązać ten problem, wystarczy pobrać darmowe narzędzie Documents, które ma już wbudowaną niezbędną przeglądarkę.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Po pobraniu programu należy udać się na opisane powyżej strony z plikami do pobrania: Getfvid, FB Downloader, SaceAs. Wstępnie skopiuj link do żądanego pliku i umieść go w polu tekstowym. Wybierz żądaną jakość i kliknij przycisk "Pobierz". Plik należy nazwać i kliknąć przycisk "Gotowe". Rozpocznie się proces pobierania. Linię pobierania można obejrzeć w odpowiedniej zakładce. Ważne jest, aby nie zmieniać rozszerzenia podczas zmiany nazwy.

Po pobraniu pliku przejdź do zakładki Dokumenty. Żądany plik zostanie umieszczony w folderze "Download", który znajduje się w zakładce "Moje pliki". Następnie film można otworzyć lub przesłać dalej. Aby przesłać plik dalej, kliknij na trzy kropki, które znajdują się w prawym dolnym rogu folderu. Wybierz opcję "Przenieś" i kliknij na przycisk o tej samej nazwie. Po wykonaniu tych czynności film pojawi się w standardowej galerii telefonu. Stąd dalej można przenieść plik do dowolnego komunikatora.

Istnieją dodatkowe programy i rozszerzenia, które można znaleźć w AppStore. Jedną z najpopularniejszych jest aplikacja Easy Video Downloader. Po pobraniu, aplikacja pojawi się na liście programów zainstalowanych w telefonie. Aby pobrać filmy, zaloguj się przez program. Po autoryzacji, natychmiast zobaczysz przycisk do pobrania filmu.

Ponadto, to nie jest jedyny program, AppStore jest pełen ciekawych asystentów z innym zestawem narzędzi. Zapoznaj się z najwyżej ocenianymi i wybierz te, które są dla Ciebie najwygodniejsze.

Jak pobrać wideo z Facebooka bez żadnej aplikacji

Pobieranie wideo jest dostępne bez żadnych dodatkowych rozszerzeń. Aby to zrobić, musisz zainstalować wersję mobilną na swoim telefonie i przenieść wideo z komputera na smartfon, jeśli go potrzebujesz. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku:

  1. Znajdź film i uruchom go w sieci społecznościowej. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wideo i wybierz z listy opcję "show content url". Obok filmu otworzy się link, który należy skopiować. Dodaj skopiowany link do paska wyszukiwania, ale dokonaj małej manipulacji. Zamień standardowe znaki "www" na angielską małą literę "m". Spowoduje to pobranie wersji aplikacji mobilnej na Twój komputer. Uruchom film i poczekaj kilka sekund. Kliknij na pauzę, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. Na liście, która się otworzy, wybierz "zapisz wideo jako". Film zostanie przesłany na Twój komputer, a następnie możesz go przenieść na swój telefon.

Jeśli ta metoda wydaje się być bardzo skomplikowana, istnieje również alternatywa dla tych, którzy muszą pobrać film na swój telefon.

Jak pobrać wideo z Facebooka na telefon bez żadnego oprogramowania

Niestety, pobieranie filmów z Facebooka bez aplikacji na telefon nie jest możliwe. Jeśli używasz systemu operacyjnego Android lub iOS, będziesz musiał pobrać dodatkową aplikację Video Downloader for Facebook. Najpierw pobierz mobilną wersję Facebooka dla swojego systemu operacyjnego, autoryzuj się, a następnie zainstaluj wspomnianą wyżej aplikację. Jest to rodzaj pośrednika do pobierania filmów. Przestrzegać następujących kroków:

  • Uruchom pobraną aplikację na swoim urządzeniu mobilnym; Autoryzuj się w swojej sieci społecznościowej poprzez pobraną aplikację; Pobierz zawartość wideo z Twojej strony lub kanałów znajomych.

Istnieją inne aplikacje dla Androida, które idą pod nazwą "Video Downloaders for Facebook". Pozwalają one na pobieranie obrazów w formatach HD, a także oferują zestaw dodatkowych narzędzi.

Jeśli jesteś zainteresowany pobieraniem filmów z Facebooka, warto przyjrzeć się bliżej takim programom, ponieważ AppStore i Google Play są ich pełne. Wybierz najbardziej atrakcyjną i pracuj z nią. Aby lepiej zrozumieć program, deweloperzy zawsze pozostawiają szczegółowy opis, gdzie można znaleźć kroki, jak korzystać z różnych sposobów obsługi aplikacji.

Jak pobrać filmy z Facebooka na swój komputer

Filmy można pobrać na swój komputer w najwyższej rozdzielczości. Pomogą w tym również różne programy, opowiemy o tych najpopularniejszych i napiszemy instrukcje, jak z nich korzystać. Większość programów jest odpowiednia dla systemów Windows, Mac OS, Linux.

Jednym z ulubionych jest program 4K Video Downloader. Obsługuje wszystkie wyżej wymienione systemy operacyjne.

Łatwo jest zapisywać filmy za pomocą tego programu, wystarczy dodać link do filmu w oknie dialogowym. Znajdź plik, który chcesz pobrać, kliknij prawym przyciskiem myszy i znajdź opcję "Pokaż adres wideo". Skopiuj link i dodaj aplikację 4K Video Downloader do okna dialogowego. Wybierz folder do pobrania i kliknij przycisk Pobierz. Wymagana zawartość zostanie pobrana do wskazanego folderu. Wtedy będziesz mógł wykorzystać wideo do swoich celów.

Innym programem, który umożliwia pobranie niezbędnych plików jest fbdown.net. Po pobraniu programu, obok filmu zawsze będzie się pojawiać zielona strzałka. Klikając na niego na liście, która się otworzy, będziesz mógł wybrać format wideo, który chcesz pobrać. Następnie kliknij na link wybranego formatu i wybierz "Zapisz jako". W otwartym wierszu "nazwa pliku" wpisz nazwę filmu. To rozpocznie pobieranie i wybrany plik pojawi się na Twoim komputerze.

Istnieje inny sposób na pobranie filmu bez użycia dodatkowych programów. Musisz przejść do usługi SafeFrom.net, żadne dalsze manipulacje nie będą wymagane, platforma zrobi wszystko automatycznie. Skopiuj wcześniej link do swojego wideo na Facebooku i prześlij go do okna dialogowego zasobu. Kliknij przycisk "Pobierz" i nie zapomnij podać adresu folderu, w którym plik zostanie zapisany.

YTD Video Downloader to darmowe narzędzie do pobierania filmów z Facebooka na komputer i formatowania ich do użycia na iPhone lub iPod. Musisz pobrać program na swój komputer i w oknie dialogowym podać link do pliku i kliknąć "pobierz". Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie aplikacje są podobne w swojej funkcjonalności. Zadaniem użytkownika jest wybranie aplikacji, która najbardziej przypadła mu do gustu i wykorzystanie jej w swojej pracy. Inną opcją jest Freemake Video Downloader. Narzędzie otwiera nowe możliwości, ponieważ oferuje jednocześnie konwertować wideo do niezbędnego formatu i zapisać go na komputerze. Aby skorzystać z programu, postępuj zgodnie z instrukcjami:

  • Z oficjalnej strony internetowej, pobierz narzędzie; Skopiuj link do żądanego pliku; Wklej adres do okna dialogowego; Autoryzuj się w swojej sieci społecznościowej; Wybierz żądany format pobierania; Wybierz opcje "Pobierz" i "Konwertuj". Konwersja jest możliwa w jednym z podanych formatów.

Proces pobierania został rozpoczęty, wkrótce film znajdzie się na Twoim komputerze we wskazanym folderze. To nie koniec procesu pobierania, możesz skorzystać z wielu rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, która jest jedną z najpopularniejszych do wykorzystania na wielu urządzeniach.

Jak pobierać filmy z Facebooka przez Chrome

Pobierz przeglądarkę Chrome i przejdź do zakładki "Usługi" - "Chrome Web Store". W pasku wyszukiwania sklepu wpisz "Pobierz filmy z Facebooka". Sklep będzie oferował szereg rozszerzeń, które instaluje się bezpośrednio w przeglądarce. Musisz przejść do samego rozszerzenia, skopiować link do filmu, wkleić go i pobrać. Niektóre obsługują formaty HD. Aplikacje są intuicyjne i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Większość z tych programów oferuje nie tylko pobieranie filmów z Twojej strony, ale także z kanałów Twoich znajomych.

FAQ

Czy mogę przesyłać strumieniowo filmy?

Jeśli Twój film nie jest ukończony i jest w trakcie transmisji, nie możesz go pobrać na swój komputer. Musisz poczekać, aż transmisja się skończy, a następnie wybrać jeden z programów do pobrania.

Czy można pobrać prywatne wideo?

Tak, musisz użyć rozszerzenia przeglądarki SaveFrom.Net Helper. Pobierając prywatne filmy nie zapominaj, że zawsze powinieneś podać autorstwo, zwłaszcza jeśli plik jest chroniony prawem autorskim. Jeśli masz wątpliwości co do swoich działań, lepiej nie pobieraj i nie rozpowszechniaj filmów bez zgody właściciela.

Gdzie jest zapisywane wideo po pobraniu go na komputer?

Wszystko zależy od systemu operacyjnego. Tradycyjnie, w systemach Windows, Mac OS i Linux, pobieranie odbywa się do domyślnego folderu. Można to zmienić w przeglądarce Chrome, Mozilla, Firefox, Opera. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić ścieżkę do żądanej lokalizacji, jeśli domyślny folder nie jest odpowiedni.

Czy pobieranie z Facebooka jest darmowe?

Samodzielne pobieranie plików jest darmowe, podobnie jak większość oferowanych serwerów pobierania. Jeśli program jest płatny, to na pewno będzie wymieniony na stronie dewelopera. W tej chwili każde pobranie wideo z Facebooka jest darmowe.

W Internecie istnieje wiele serwisów, które wykonują podobne czynności. Wszystkie z nich opierają się na tej samej zasadzie - należy skopiować link do filmu, wkleić go do okna dialogowego i pobrać. To, którą aplikację wybrać, zależy od osobistych preferencji. Wszystkie narzędzia i rozszerzenia nie wymagają specjalnej nauki, są łatwe w użyciu i mają intuicyjne sterowanie dla użytkowników w każdym wieku.

Teraz wiesz, jak pobierać, możesz szybko i łatwo pobrać potrzebny plik wideo, a następnie udostępnić go w komunikatorze znajomym, za pośrednictwem poczty e-mail lub użyć go do własnych celów.

Nie zapomnij podać formatu filmu, jeśli chcesz pobrać go w dobrej jakości. Większość zasobów oferuje opcję konwersji do pożądanego formatu. Filmy dla iOS mają inny format niż Android, nie zapominaj o tym, jeśli próbujesz przesłać wideo na iPhone'a.