IPad 2018 - odświeżona nowość od Apple

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Wczoraj, 27 marca, Apple zorganizowało kolejną prezentację swoich nowości. Impreza odbyła się w Chicago i została otwarta przez szefa firmy Tima Cooka oraz Kathleen Richardson, pracownicę Apple. Przede wszystkim Cook zaczął od opowiedzenia o aplikacji Swift Playgrounds, czyli programie uczącym kodowania. Następnie prezentację poprowadził Greg Joswiak, wiceprezes firmy. Podkreślił on specjalne aplikacje Apple dla kreatywności, wśród nich: Garage Band, iMove, Clips i inne. Prelegenci płynnie sprowadzili temat do swojego nowego produktu - Apple iPad 9.7 z 2018 roku.

"Udawajmy, że komputer został wynaleziony dzisiaj. Jak to jest? Niezwykle wydajny, aby poradzić sobie z każdym zadaniem. Niewiarygodnie przenośny, więc możesz go wszędzie zabrać. I jest tak poręczny, że można go obsługiwać dotykając ekranu. Albo z klawiaturą. Albo nawet ołówkiem. Innymi słowy, tak naprawdę nie jest to komputer. To nowy iPad."

Apple

Tablet jest napędzany przez procesor A10 Fusion, obsługuje Apple Pay i ma NFC. Wydajność głównego procesora w nowości wzrosła o 40%, rdzeń graficzny zwiększył się pod względem wydajności o 50%.

Wygląd gadżetu nie zmienił się - nadal jest przycisk Home, jest przedni aparat na 1,2 megapiksela. Główny aparat fotograficzny otrzymał 8 megapikseli. iPad 2018 wspiera technologię rozszerzonej rzeczywistości AR oraz Apple Pencil. Kolejną innowacją w tablecie jest zaktualizowany pakiet aplikacji biurowych Pages, Keynote i Numbers: teraz użytkownicy będą mogli tworzyć diagramy i obrazy, możliwość rysowania odręcznego za pomocą pióra.

Prowadzący prezentacje Apple podkreślali, że iPad 2018 jest niezbędnym gadżetem na studiach. W tym celu tablet posiada program do nagrywania raportów audio, aplikację Schoolwork, a także nowe narzędzia dla edukatorów i wiele innych przydatnych programów.

Producent podzielił koszt nowego tabletu dla dorosłych i uczniów: dla dorosłych nabywców cena iPada 2018 jest równa 329 dolarów, uczniowie i studenci będą mogli kupić nowość za 299 dolarów. Gadżet jest już dostępny w przedsprzedaży w USA.