Huawei Mate Xs ujawnił nową wersję elastycznego smartfona i inne nowości od marki

Międzynarodowe targi MWC 2020 zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa, więc Huawei, podobnie jak wiele innych firm, zorganizował prezentację online. Podczas prezentacji Huawei pokazał światu nowe urządzenia - ulepszony składany smartfon Mate Xs, tablet MatePad Pro oraz laptop MateBook X Pro.

Na dzień dzisiejszy sytuacja konfliktowa pomiędzy USA a Huawei trwa nadal, więc nie wiadomo czy usługi Google powrócą na urządzenia. Huawei MatePad Pro i Huawei Mate Xs pracują teraz na Androidzie 10 i autorskim systemie Huawei Mobile Services. Teraz podzielmy się w kolejności, jakie funkcje będzie miało każde z urządzeń.

Huawei Mate Xs.

Nowy smartfon wyposażono w elastyczny, 8-calowy wyświetlacz. Jego główną cechą jest autorska technologia Huawei - dwie warstwy poliimidu łączone są ze sobą za pomocą przezroczystego kleju, co zapewnia wysoką jakość obrazu, bogate kolory i jasność. Materiał ten jest stosowany w przemyśle lotniczym, co gwarantuje wytrzymałość, elastyczność i zachowanie wyświetlacza.

Po złożeniu Huawei Mate Xs otrzymujemy dwa ekrany o przekątnej 6,6 i 6,38 cala, a w stanie rozłożonym zamienia się on w tablet o przekątnej 8 cali.

Z ciekawostek warto wspomnieć o systemie chłodzenia smartfona - jest on wykonany w formie płetwy latającej ryby, dzięki czemu całkowicie pokrywa kształt smartfona. Konstrukcja ta zawiera elastyczne płytki grafenowe z mikroskopijnymi szczelinami, dobrze dopasowują się one do poszczególnych części smartfona i dzięki temu skutecznie odprowadzają ciepło (nie przeszkadzając przy tym w swobodnym wyginaniu).

Aparat Mate Xs

Kamera składa się z 4 modułów wysokoczułej kamery Leica.

  • Główny moduł to 40 MP z szerokokątnym obiektywem i przysłoną f/1.8. Moduł 16 MP z ultraszerokokątnym obiektywem i przysłoną f/2.2 Moduł 8 MP z teleobiektywem f/2,4

Kamera wyposażona jest również w optyczny stabilizator obrazu oraz moduł 3D, który odpowiada za pomiar głębi sceny. System kamer obsługuje 30-krotny zoom hybrydowy.

Huawei Mate Xs będzie dostępny tylko w jednej konfiguracji z 8 GB RAM i 512 GB pamięci flash. Na Ukrainie Mate Xs zacznie być sprzedawany na początku kwietnia.

Huawei MatePad Pro

Huawei stworzył pierwszy tablet, który ładuje się bezprzewodowo z mocą 15W. Może również ładować inne gadżety (z mocą 7,5W). Pełne naładowanie tabletu wystarcza na 12 godzin odtwarzania wideo i 40 godzin rozmów przy wyłączonym ekranie. Pojemność baterii wynosi 7250 mAh, a jej pełne naładowanie zajmuje 2,5 godziny.

Huawei MatePad Pro wyposażony jest w najnowszy jednordzeniowy układ Kirin 990. Tablet nie posiada modułu NFC.

Główny aparat ma rozdzielczość 13MP i obiektyw z przysłoną F/1.8. Przedni aparat jest 8-megapikselowy i nieco mniej czuły na światło (F/2.0).

Ekran MatePada Pro ma przekątną 10,8 cala przy rozdzielczości 2560x1600 pikseli.

Tablet waży 460 g, a jego grubość to zaledwie 7,2 mm. Dla tabletu opracowano etui-klawiaturę oraz rysik M-Pencil, który rozpoznaje 4096 stopni nacisku.

Ceny zostały już ogłoszone. Podstawowa wersja z 6GB RAM, 128GB pamięci flash i Wi-Fi kosztuje 549 euro. Inne konfiguracje:

  • 8GB RAM, 256GB pamięci flash, Wi-Fi - 649 euro; 8GB RAM, 256GB flash, Wi-Fi, M-Pencil, skórzany pokrowiec - 749 euro; 6GB RAM, 128GB flash, LTE - 599 euro; 8GB RAM, 256GB pamięci flash, LTE - 699 euro.

Markowa klawiatura dla tabletu kosztuje 129 euro, M-Pencil - 99 euro, etui cover - 39 euro. Tablet trafi do sprzedaży w kwietniu.

Huawei MateBook X Pro

MateBook X Pro pojawi się z systemem Windows 10 Home. Laptop ma całkowicie metalowy korpus i wyświetlacz z cienkimi ramkami.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Nowy model został wyposażony w nowy procesor Intel Core 10 generacji, zintegrowaną grafikę Intel UHD + dyskretny układ NVIDIA GeForce MX250 z 2GB natywnej pamięci GDDR5. Wielkość pamięci RAM wynosi 16 GB, a pojemność pamięci masowej PCIe do 1 TB.

Twórcy podkreślają wydajny system chłodzenia, który oszczędnie wykorzystuje zasoby mocy laptopa. W nowej wersji efektywność energetyczna została poprawiona o 20% w stosunku do poprzedniej wersji.

Matebook X Pro nie ma zbyt wielu portów - dwa USB-C, jeden USB-A i 3,5 mm.

Przycisk zasilania ma wbudowany skaner linii papilarnych. Sam laptop posiada cztery głośniki zapewniające dźwięk przestrzenny, mikrofon oraz wbudowaną w obudowę kamerę internetową o rozdzielczości 1MP.

Bateria Matebooka X Pro może wytrzymać do 15 godzin ładowania przy standardowej pracy, do 13 godzin oglądania wideo 1080p i do 11 godzin surfowania po sieci.

Sprzedaż rozpocznie się w kwietniu.