Porównanie flagowców Samsung Galaxy A32, A52 i A72

 Samsung już od dłuższego czasu stawia na segment urządzeń ze średniej półki cenowej. Należy zaznaczyć, że w znacznym stopniu odniosła ona sukces w tym kierunku i nie przestaje zachwycać fanów nowymi produktami. W 2020 roku smartfony serii A stały się najczęściej kupowanymi na świecie, więc w 2021 roku Samsung postanowił nie rozluźniać uścisku i wprowadził trzy zaktualizowane modele Galaxy A32, A52 i A72 na raz. Czym się różnią, jakie są podobieństwa - porozmawiajmy o wszystkim po kolei.

Tabela porównawcza Galaxy A32, A52 i A72

Wygląd

Wizualnie telefony bardzo się od siebie różnią. I nie chodzi tu tylko o rozmiar i przekątną ekranu. Tylny panel wszystkich trzech telefonów różni się jedną istotną cechą - modułem aparatu. A32 posiada wszystkie główne kamery oddzielnie, podczas gdy A52 i A72 są połączone w jedną wystającą jednostkę. Oba warianty wyglądają nowocześnie i stylowo.

Jeśli chodzi o kolorystykę, wszystkie trzy telefony mają tę samą paletę:

  • jasnofioletowy; biały; niebieski; czarny.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Materiał, z którego wykonany jest tylny panel we wszystkich modelach serii A nosi nazwę Glasstic (od połączenia dwóch słów Glass i Plastic). Jest to tworzywo sztuczne pokryte błyszczącą warstwą ochronną, co daje efekt szkła. Odporne na uderzenia szkło Gorilla Glass 5. generacji pokrywa tylko ekran we wszystkich trzech modelach smartfonów. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji Galaxy A32, A52 i A72 mają ostrzejsze krawędzie, a nie zaokrąglone. Dzięki temu znacznie poprawiła się ergonomia smartfonów, a w dłoni stały się one wygodniejsze do trzymania.

Ekran

We wszystkich trzech modelach rozdzielczość ekranu wynosi 1080x2400 pikseli (FHD+). Super AMOLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz pozwala na oglądanie filmów w rozdzielczości Full HD, granie w gry oraz przeglądanie kanałów informacyjnych w Internecie. Automatyczna regulacja jasności do 800 nitów również przyczyni się do maksymalnego komfortu korzystania ze smartfonów.

Kamery

Producenci wyposażyli wszystkie trzy modele w 64 MP aparat główny. A52/A72 mają aparaty z optyczną stabilizacją obrazu. A72 posiada również 3-krotny zoom optyczny. Ultraszerokokątny aparat: w A32 reprezentowany jest przez sensor 8 MP, natomiast w modelach A52 i A72 jest to 12 MP.

A52/A72 mają jednak ten sam przedni aparat 32 MP. A32 MA 20MP. Takie parametry wystarczą do tworzenia wysokiej jakości materiałów wideo i zdjęć, nawet wieczorem.

Procesor

Być może to właśnie procesor był uważany za "słabe ogniwo" poprzedniej generacji serii A. I Samsung usłyszał krytykę użytkowników, więc Exynos został zastąpiony przez OneUI 3. Zdecydowanie poprawił i przyspieszył interfejs, więc jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem telefonów Samsunga, na pewno zobaczysz różnicę.

Jaki telefon wybrać

To pytanie nurtuje wiele osób i tutaj musimy postępować zgodnie z Twoimi potrzebami. Na przykład, dla ucznia lub jako drugi telefon do pracy, A32 i A52 są całkiem odpowiednie. Jeśli chcesz robić profesjonalne zdjęcia i materiały wideo, aktywnie grać w gry lub po prostu aktywnie używać smartfona do wyszukiwania informacji w Internecie, to warto rozważyć model Samsung Galaxy A72.

Każdy z modeli, który Ci się spodoba, możesz zawsze zobaczyć i przetestować w sklepach Foxtrot.