Jak czyścić i dbać o robota kuchennego

 Robot kuchenny jest doskonałym narzędziem do siekania, krojenia i rozdrabniania wielu składników. Ale czyszczenie wszystkich jego części może wydawać się trudnym zadaniem. Jeśli jednak wiesz, jakie kroki należy podjąć, aby pomyślnie wykonać to zadanie, chętniej używasz robota kuchennego.

Nie pozwól, aby czystość powstrzymała Cię przed przygotowaniem zdrowych, pysznych i pięknych potraw ze świeżych owoców i warzyw. ???? Oto kilka wskazówek, jak utrzymać robota kuchennego w czystości w 15 minut.

Czego potrzebujesz.

  • Delikatne mydło do naczyń. Ściereczki do naczyń lub gąbka. Soda oczyszczona. Szczotka nylonowa.

Jak czyścić robot kuchenny?

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Zawsze wyłączaj urządzenie i wyciągaj wtyczkę z gniazdka przed czyszczeniem. Tarcze i noże są bardzo ostre i należy się z nimi obchodzić z najwyższą ostrożnością.

Niektóre produkty mogą odbarwiać elementy plastikowe. Jest to uważane za normalne, nie powoduje uszkodzenia części i nie wpływa na smak potraw.

  1. Rozmontować robot kuchenny. Kombajny kuchenne składają się z kilku części i trzeba będzie zdjąć górną część, wyjąć zespół popychacza, wyjąć ostrze i wyjąć miskę z silnika. Kawałki jedzenia mogą ukryć się w każdym z tych obszarów i trzeba będzie wszystko oddzielić, aby wyczyścić robot kuchenny. Odłożyć ostrze do osobnej pielęgnacji. Umyć ostrze. Ostrze należy umyć natychmiast po użyciu. Pomoże to utrzymać jego ostrość, ponieważ wilgoć pochodząca ze składników lub zamoczenie może stępić ostrze. Zapobiega to również wysychaniu żywności wewnątrz szczelin lub rurki przymocowanej do ostrza. Łatwiej je będzie wypłukać bezpośrednio po użyciu. Uważając, aby się nie skaleczyć, delikatnie wytrzyj go łagodnym mydłem i gąbką. Wytrzyj ostrze suchym ręcznikiem kuchennym, aby nie pozostała na nim wilgoć, która może powodować rdzę. Oczyścić zdejmowane części. Wszystkie zdejmowane części robota kuchennego można myć w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Możesz pozwolić im stać w wodzie z mydłem przez jakiś czas, jeśli nie chcesz ich od razu czyścić. Nie należy przecierać części procesora za pomocą ściernych środków czyszczących lub gąbek. Zdejmowane części inne niż metalowe ostrza można myć w zmywarce do naczyń na górnej półce. Przetrzeć podstawę/silnik. Za pomocą wilgotnej szmatki przetrzyj obszar podstawy/silnika. Nie wolno zanurzać urządzenia w wodzie ani polewać wodą podstawy/silnika. Zwykle wystarczy zwykłe wytarcie. Dla uporczywych plam (takich jak plamy z pomidorów), łagodne mydło do naczyń lub pasta z sody oczyszczonej może usunąć plamę. Całkowicie wysuszyć i ponownie zmontować procesor. Całkowicie wysuszyć części procesora. Ponownie złożyć i schować. Jeśli używasz robota kuchennego regularnie, przechowuj go na blacie lub w innym dostępnym miejscu.

Porady dotyczące pielęgnacji

  1. Jeśli Twój robot kuchenny śmierdzi, zmieszaj sodę oczyszczoną i wodę w proporcji 1:1. I umieścić mieszaninę w misce procesora na 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać. Soda oczyszczona będzie pochłaniać zapachy. Nylonowe szczotki pomogą oczyścić ostrza bez większego ryzyka skaleczenia się. Do czyszczenia rurek może być konieczne użycie małej szczotki drucianej, która może dostać się do wnętrza rurki. Należy pamiętać o dokładnym wysuszeniu wszystkich części, aby zapobiec rozwojowi bakterii lub uszkodzeniu.

Za pomocą robota kuchennego można przygotować niesamowity makaron z pieczonego bakłażana lub klopsiki z indyka w sosie.