Prawidłowe użytkowanie golarki elektrycznej

Masz więc elektryczną maszynkę do golenia, która ma wiele fajnych funkcji i sprawia, że golenie jest szybkie i bezpieczne.

Aby uzyskać trwałą i niezawodną golarkę, należy przestrzegać pewnych zasad.

Przyjrzyjmy się im bliżej:

1.

należy obchodzić się z nim ostrożnie i używać go wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem. Oznacza to, że jeśli golarka ma być używana do golenia na sucho, nie należy jej nigdy zamaczać. W przeciwnym razie woda może uszkodzić części golarki.

2.

Regularnie usuwaj resztki zarostu specjalną szczotką. W przeciwnym razie włoski zostaną uwięzione w folii i w rezultacie każde golenie będzie mniej efektywne. W rezultacie może ona szybko osiągnąć koniec swojej żywotności, jeśli pozostanie zbyt długo nierozdrapana. Sprawdź, czy golarka jest wyposażona w kontrolkę, która zapala się, gdy trzeba wyczyścić dany obszar, aby monitorować jego czystość.

3)

Jeśli masz golarkę z możliwością mycia, będzie Ci o wiele łatwiej ją utrzymać w czystości. Po każdym użyciu wystarczy opłukać głowicę golącą pod bieżącą wodą.

4.

W przypadku stosowania golarek na mokro dostępne są specjalne spraye do czyszczenia. Dzięki tym sprayom można łatwo i szybko usunąć brud, włosy i tłuszcz z głowicy golącej.

5.

Z czasem żyletki mogą się stępić. Aby zachować optymalną wydajność, zalecamy wymianę ostrzy golarki po 18 miesiącach od pierwszego użycia.

Niektóre nowoczesne golarki elektryczne posiadają funkcję automatycznego samooczyszczania, która automatycznie czyści się podczas golenia. W takim przypadku wystarczy umieścić golarkę na ładowarce i włączyć żądaną funkcję. W ciągu niespełna godziny golarka będzie idealnie czysta.

Cykle życia

1. Przygotuj swoją skórę

Przed goleniem skóra powinna być odpowiednio przygotowana. Najlepiej robić to przy pomocy nawilżającego mydła przeznaczonego do twarzy. Dzięki temu Twoja skóra nie będzie sucha ani łuszcząca się po goleniu.

2. Obserwuj swoje ruchy.

Należy golić się tylko zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W przeciwnym razie nowy zarost będzie rósł chaotycznie, powodując zaczerwienienie i swędzenie.

3. Właściwe produkty

Aby golenie było skuteczne i bezpieczne, należy stosować pianki i żele renomowanych producentów. Zazwyczaj są one hipoalergiczne i nie zawierają konserwantów ani stabilizatorów. W ten sposób można uniknąć reakcji alergicznych, podrażnień i wysuszenia skóry.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie akcesoriów do golarek elektrycznych, kliknij tutaj:

Akcesoria do urządzeń osobistych

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy