Jak przenieść kontakty z Androida na Androida poprawnie i bez negatywnych konsekwencji

 Jedną z głównych funkcji smartfonów jest przechowywanie danych i szybki dostęp do nich. O ile jeszcze staramy się od czasu do czasu przenosić treści multimedialne na komputer, o tyle numery telefonów pozostają w książce telefonicznej. W razie czego, wszystkie mogą zostać utracone. A gdy dochodzi do zakupu nowego urządzenia mobilnego, transfer kontaktów staje się niezbędny.

Większość Ukraińców używa smartfonów z systemem Android. Dlatego aktualne jest, aby porozmawiać o tym, jak przenieść kontakty z Androida na Androida. W istocie, zrobimy to.

Użyjmy karty SIM

Prawdopodobnie jest to najprostszy sposób kopiowania. Od tego zaczniemy.

Jeśli korzystając z urządzenia mobilnego zapisałeś na nim wszystkie swoje kontakty, to po ponownym zainstalowaniu "karty sim" książka telefoniczna na nowym smartfonie będzie pusta. Przed wymianą karty należy wykonać następujące czynności:

  • w opcjach kontaktów wchodzimy w zakładkę "Import/eksport" i wybieramy pozycję odpowiedzialną za przeniesienie na kartę SIM; wybierz "Telefon", tutaj będą przechowywane wszystkie Twoje numery telefonów; wybierz wszystkie kontakty i kliknij "Eksportuj".

Wystarczy kilka kliknięć i wszystkie numery z Twojego starego urządzenia mobilnego zostaną skopiowane na kartę SIM. Zainstaluj go w swoim nowym gadżecie, a natychmiast pojawią się w Twojej książce telefonicznej.

Użyj karty SD

W tym przypadku będziesz potrzebował napędu microSD, który dziś posiada prawie każdy użytkownik smartfona. Jak przenieść dane z Androida na Androida, używając pendrive'a? Procedura jest w przybliżeniu następująca:

  • Na liście numerów telefonów na starym urządzeniu kliknij na "Importuj/Eksportuj"; W menu, które się pojawi wybieramy "Transfer do pamięci USB"; w oknie podaj ścieżkę do skopiowania pliku i jego nazwę; naciśnij "Eksportuj"; Wybierz folder docelowy w telefonie i naciśnij "OK", aby potwierdzić czynność; Aby przywrócić numery telefonów z pamięci masowej, należy wrócić do menu "Import/Eksport" i wybrać opcję "Importuj z pamięci masowej"; W oknie, które się pojawi, wybierz miejsce, do którego zostaną przeniesione kontakty. Urządzenie mobilne automatycznie odnajdzie wcześniej zapisany plik. Pozostaje tylko nacisnąć "ОК", aby potwierdzić działanie.

Kilka sekund i wszystkie kontakty zostaną przeniesione do nowego smartfona.

Korzystanie z Bluetooth

Łatwa i szybka metoda, jak przenieść kontakty z Androida na Androida. Aby go użyć:

  • Włącz bluetooth w swoim starym telefonie komórkowym i wybierz "Import/Eksport" w opcjach książki telefonicznej, a następnie "Wyślij"; Wybierz w katalogu książki telefonicznej numery, które chcesz przenieść (zaznaczając pola) i kliknij na "Wyślij"; W oknie, które się pojawi wybierz sposób eksportu kontaktów - przez bluetooth; Następnie zostanie wyświetlone menu opcji sieci bezprzewodowej z wyszukiwaniem dostępnych urządzeń. W tym momencie należy aktywować Bluetooth w nowym smartfonie; po pojawieniu się urządzenia na ekranie, należy je wybrać, a na nowym telefonie potwierdzić transfer, po czym rozpocznie się przesyłanie danych; specjalne powiadomienie w wiadomościach da Ci znać, kiedy transfer kontaktów zostanie zakończony i powinieneś na nie kliknąć; Stuknij w plik - zostaniesz poproszony o zaimportowanie numerów telefonów, potwierdź swój zamiar klikając na "Ok"; wybierz ścieżkę zapisu kontaktów, po czym pojawią się one na urządzeniu docelowym.

Jak widać, nic skomplikowanego!

Użyj swojego konta Google

Aby zsynchronizować dane książki telefonicznej, musisz znać hasło i login do swojego konta Google. Instrukcja kopiowania jest następująca.

  • W "Kontaktach" znajdź kolumnę "Menu" lub odpowiednią ikonę, która prowadzi do opcji zarządzania nimi. W menu zarządzania kontaktami kliknij "Kopiuj kontakty". Pojawi się okno wskazujące źródła, z których można kopiować numery - należy wybrać ścieżkę zapisu. Na liście kontaktów zaznacz te, które Cię interesują (lub wszystkie) i przesuń palcem na "Kopiuj". Wybierz linię z konta Google w wyświetlonym polu, gdzie numery zostaną natychmiast przeniesione. Na nowym urządzeniu z systemem Android, przejdź do swojego profilu osobistego i przejdź do menu kontaktów, jak również. Kliknij na filtry i wybierz linię Google z Twoją osobistą stroną.

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

To zakończy synchronizację danych z kontem. Następnie będziesz miał już możliwość przeniesienia numerów do swojego sima lub smartfona, tak abyś miał do nich dostęp z różnych źródeł.

Korzystanie z aplikacji

Innym dobrym sposobem, jak przenieść kontakty z Androida do Androida. Najlepszym pomysłem w tym przypadku jest skorzystanie z aplikacji MOBILedit.

Aplikacja posiada szeroką listę funkcji i współpracuje z większością urządzeń znanych producentów.

  • Aby rozpocząć pracę z programem, musisz aktywować opcję "Debugowanie USB" na swoim smartfonie. Przejdź do ustawień, następnie - "Opcje programisty" i wybierz żądaną pozycję. Jeśli się nie uda, to najpierw należy uzyskać odpowiednie uprawnienia: w zakładce "O telefonie" naciśnij kilka razy "Build number", a następnie poszukaj "USB debugging". Otwórz MOBILedit i połącz smartfon z komputerem za pomocą kompatybilnego kabla. W lewej górnej części okna programu pojawi się przycisk "OK", który należy nacisnąć, aby kontynuować. Na ekranie telefonu zobaczysz podobne okno i kliknij "OK". Po naciśnięciu przycisku "OK" w aktywnej aplikacji pojawi się nazwa gadżetu, a na wyświetlaczu telefonu powiadomienie "Connected". Proces łączenia zakończył się sukcesem. Kliknij na ikonę telefonu, aby przejść do książki kontaktowej. Wybierz, gdzie chcesz zduplikować telefony na drugim smartfonie (SIM, WhatsApp lub Telegram). Zaznacz żądane kontakty i przenieś je, naciskając przycisk "Eksportuj". Pojawi się okno, w którym należy wybrać w jakim formacie mają być zapisane liczby do komputera. Poprzez "Przeglądaj" określ miejsce do pobrania. Pojawi się okno, w którym należy określić katalog, nazwę pliku i kliknąć "Zapisz". Następnie należy ponownie wybrać kontakty i potwierdzić kopiowanie. W rezultacie numery telefonów są przechowywane na komputerze. Teraz, aby zintegrować numery z nowym smartfonem, należy podłączyć go do komputera i wykonać te same czynności, które opisano powyżej.

W MOBILedit dostępne są między innymi opcje zmiany numerów, ich kasowania i wysyłania w wiadomości tekstowej.

Kolejną aplikacją mobilną, którą możemy polecić jest Transfer Contacts. Program jest w stanie nie tylko kopiować kontakty z Androida na Androida, ale także przenosić kontakty z iPhone'a na Androida, jak również inne urządzenia światowych marek, które mają bluetooth. Aplikacja jest płatna, ale jej cena jest symboliczna.

Z darmowych programów warto wspomnieć o Syncios iOS & Android Manager Free. Oprócz importowania/eksportowania kontaktów, dostępne jest również kopiowanie zdjęć, dokumentów, muzyki, filmów, a nawet kalendarza z rejestrem połączeń! Całkiem przydatne oprogramowanie.

Podsumowując

W rzeczywistości istnieje wiele sposobów, aby przenieść kontakty z telefonu do telefonu. Nie ma sensu wyliczać ich wszystkich, bo te, o których dziś opowiedzieliśmy, wystarczą. Mamy nadzieję, że teraz nie będziesz miał pytania, jak przenieść kontakty z Androida na Androida, i będziesz mógł wybrać najwygodniejszy sposób.

Nie musisz już długo zapisywać numerów telefonów, zrobi to za Ciebie oprogramowanie Twojego smartfona i jego funkcjonalność!