Inteligentny zegarek z ekranem dotykowym na rękę

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Smartwatch jest dziś niezbędnym gadżetem: informuje użytkownika o najważniejszych wskaźnikach, takich jak jakość snu, liczba przebytych kroków, tętno; wiele modeli zegarków umożliwia odczytywanie przychodzących wiadomości bez użycia smartfona, odbieranie połączeń itd. Każdego dnia producenci starają się udoskonalać smartwatche, a inżynierowie z Carnegie Mellon University (Carnegie Mellon) i ASU zrobili to samo: chińscy i amerykańscy naukowcy wspólnie stworzyli nowy prototyp zegarka. Model ten nazywa się LumiWatch, a jego cechą charakterystyczną jest ekran wyświetlany na ręce użytkownika.

Zazwyczaj wielkość ekranu smartwatcha wynosi 1,5-1,6 cala i czasem trudno jest uchwycić informacje na nim zawarte. Współcześni naukowcy postanowili rozwiązać ten problem, opracowując LumiWatch. Nowy model wygląda nietypowo: nie ma tu typowego dla wszystkich małego wyświetlacza, zamiast niego w boczny panel smartwatcha wbudowany jest pikoprojektor o jasności 15 lumenów, który zapewnia rozdzielczość 1024x600 pikseli. Dzięki mini projektorowi ekran jest wyświetlany bezpośrednio na ręce użytkownika, gdzie wszystkie niezbędne dane są dobrze widoczne. Wbudowana matryca czujników podczerwieni emituje impulsy i automatycznie wykrywa odległość do żądanego obiektu.

Użytkownik LumiWatch może kontrolować dane w wyświetlanym obrazie bezpośrednio na swojej dłoni. Wielkość ekranu na dłoni to 40 centymetrów kwadratowych - to znacznie rozszerzy możliwości smartwatcha. Aby rozpocząć korzystanie z zegarka, należy najpierw przesunąć ręką po "suwaku". Na filmie wyraźnie widać tę zasadę działania.

Smartwatch LumiWatch napędzany jest przez czterordzeniowy procesor Qualcomm (1,2 GHz) oraz system operacyjny Android 5.1. Nowość ma 768 MB pamięci RAM, a pamięć wbudowana wynosi 4 GB. Zegarek posiada wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth, pojemność baterii wynosi 740 mAh. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie kiedy LumiWatch trafi do sprzedaży, miejmy nadzieję, że stanie się to już niedługo. W międzyczasie przyjrzyjmy się aktualnym modelom smartwatchy na naszej stronie.