Dlaczego telefon nie widzi karty SIM: najczęstsze przyczyny i rozwiązania

 Istnieje wiele powodów, dla których telefon nie widzi karty SIM. I to często nie tylko w przypadku starych, ale i nowych urządzeń. Spróbujmy zastanowić się, jak rozwiązać ten problem samodzielnie. O tym, jak ustalić przyczynę problemu i naprawić sytuację w domu - dalej w tym artykule.

Co zrobić, jeśli telefon nie widzi karty SIM?

Scenariusz "telefon nie widzi SIM" może wystąpić z winy karty SIM, samego aparatu, lub problem w oprogramowaniu gadżetu. Aby przetestować swoje urządzenie i sprawdzić, który z opisanych powodów jest Twoim przypadkiem, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami.

Po wyłączeniu urządzenia, otwórz tylną pokrywę i wyjmij kartę SIM. Odczekaj minutę, a następnie włóż ponownie kartę SIM. Uruchom ponownie telefon. Czy zadziałało i karta sim jest widoczna? Najprawdopodobniej przyczyną jest luźne połączenie karty SIM z kontaktami. Taki problem można rozwiązać samemu, stosując specjalną warstwę pomiędzy niedostatecznie przylegającymi powierzchniami.

Smartfon nie widzi karty SIM? Spróbuj włożyć kartę do innego telefonu. Jeśli nie masz pod ręką innego gadżetu, włóż do swojego smartfona dowolną inną kartę sim. Inne urządzenie od razu rozpoznało kartę sim, ale Twój telefon nie działa nawet z inną kartą? Oznacza to, że przyczyna tkwi w Twoim smartfonie i aby ją usunąć, musisz skontaktować się z centrum serwisowym. Najczęściej sytuacja taka jest konsekwencją upadku smartfona, uszkodzenia mechanicznego lub kontaktu z wilgocią. Zastanów się, czy coś podobnego nie przytrafiło się Twojemu smartfonowi w niedalekiej przeszłości. Przy okazji, gniazdo karty SIM może pęknąć z powodu nieostrożnego wyjmowania karty. Również nagła zmiana warunków temperaturowych może wpłynąć na funkcjonowanie urządzenia.

Interesuje Cię: Prawidłowe ładowanie / rozładowywanie akumulatora

Zdarza się, że telefony są skonfigurowane do pracy tylko z kartami SIM określonych operatorów. Tak więc, jeśli zakupiony gadżet w salonie Vodafone, nie zdziw się, że karta sim nie działa Kyivstar. Urządzenia Tele2 mogą widzieć "nie natywne" karty sim w jednym z dwóch slotów. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz rozwiązać problem poprzez ponowne włożenie karty SIM do innego gniazda karty SIM.

Inną przyczyną tego, że smartfon nie widzi karty SIM jest wada samej karty SIM. Sprawdzenie tej opcji jest bardzo proste: wystarczy zainstalować swoją kartę SIM w innym telefonie. Jeśli karta sim nadal nie jest widoczna w drugim urządzeniu, to znaczy, że jest uszkodzona. Opcja ta jest najczęściej spotykana wśród osób, które nie używały go od dłuższego czasu i jego data ważności po prostu upłynęła w momencie kontaktu z urządzeniem. Jeśli karta SIM jest nowa, może być konieczne wykonanie płatnej czynności w celu jej aktywacji. Kupiłeś nowy smartfon ze slotem micro-sim i sam wyciąłeś starą kartę? Najprawdopodobniej telefon nie widzi karty sim z powodu niewłaściwego przycięcia i uszkodzenia karty.

Smartfon nie widzi drugiej karty sim

Problem, o którym mowa w podtytule, może mieć kilka rozwiązań. Oto najczęstsze z nich:

  • zmienić stan slotu na aktywny w ustawieniach telefonu; Sprawdź pracę sygnalizacji, po wykonaniu połączenia lub wysłaniu SMS; Aby wymienić kartę SIM (jeśli jest zablokowana lub ma nieodpowiedni rozmiar).

Czasami druga karta sim może być niewidoczna z powodu deformacji samego slotu spowodowanej kontaktem z cieczą lub uszkodzeniem mechanicznym. W takim przypadku konieczna będzie wymiana urządzenia.

Gadżet z Androidem nie widzi karty SIM

Oprogramowanie Android może powodować problemy tylko wtedy, gdy nieprawidłowo przeflashowałeś smartfon lub system operacyjny wymaga aktualizacji. W obu przypadkach należy zrestartować telefon i podłączyć go do internetu w celu przeprowadzenia automatycznych aktualizacji. Zdarza się również, że telefon uruchamia się zbyt wolno i nie widzi od razu karty SIM. Należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka minut, aż wszystkie aplikacje zostaną uruchomione.

iPhone nie rozpoznaje karty SIM

zobacz nową ofertę w media-expert Kupuj tanio

Najczęstszym powodem, że iphone nie widzi sim jest błąd w oprogramowaniu. Ponowne uruchomienie komputera z wyjęciem karty na kilka minut zazwyczaj rozwiązuje problem. Jeśli te proste kroki nie przyniosły pożądanego rezultatu, należy przeanalizować wszystkie prawdopodobne przyczyny opisane powyżej.

Zainteresuje Cię: 12 ciekawych tiphacków dotyczących użytkowania smartfonów

Wnioski

Co zrobić, gdy telefon nie widzi karty sim? Ustal przyczynę we własnym zakresie, sprawdzając działanie samej karty i urządzenia. W większości przypadków pomaga restart lub ponowna instalacja karty SIM w innym slocie. Jeżeli żadna z powyższych metod nie rozwiązała problemu, należy skorzystać z fachowej pomocy i zdiagnozować sprzęt w serwisie.