5 niebanalnych technologii na pracowity sezon

Pokaż treść artykułu

  1. Klimatyzator
  2. Fan
  3. Klimatyzator
  4. Oczyszczacz powietrza
  5. Zamrażarka

Są godziny szczytu w mieście. Każdy mieszkaniec "ucieka" do niej jak może: jedni jadą do domu na wsi i tam spędzają większość czasu, inni spieszą się bliżej wody - rzeki, jeziora, a nawet morza... Dzieci kąpią się w najbliższych fontannach i zbiornikach wodnych. Ale co zrobić, gdy "praca nie daje Ci spokoju" i musisz siedzieć cały dzień w zatłoczonym pomieszczeniu? Pomocne mogą być proste urządzenia chłodnicze lub sprzęt AGD.

Klimatyzator .

Najbardziej powszechna technologia kontroli klimatu, stosowana do efektywnego chłodzenia budynku. Istnieją różne rodzaje klimatyzatorów - ścienne, przenośne i naścienne.

Zaletą klimatyzatora jest to, że szybko schładza pomieszczenie poprzez wytwarzanie chłodnego strumienia powietrza. Za pomocą pilota można kontrolować moc i głośność strumienia powietrza, a także wybierać dodatkowe tryby. Należy jednak pamiętać, że klimatyzator dostarcza chłodne powietrze bezpośrednio przed siebie i musi upłynąć trochę czasu, zanim w pomieszczeniu zapanuje komfortowa temperatura. Zalecamy korzystanie z trybu automatycznego w celu utrzymania równomiernego chłodu w pomieszczeniu: urządzenie włącza się i wyłącza, aby utrzymać temperaturę na wcześniej ustalonym poziomie. Nie należy zapominać o tym, że przy zakupie klimatyzatora należy wziąć pod uwagę powierzchnię pomieszczenia, w którym będzie on zainstalowany. Do małego pomieszczenia należy wybrać model o wydajności chłodniczej do 20-25 metrów kwadratowych. Do dużego pomieszczenia najlepszy jest model o promieniu działania do 50-60 metrów kwadratowych.

Klimatyzator ścienny

Fan

Przyjaznym dla budżetu wariantem chłodzenia kwatery jest wentylator. Chłodzi powietrze za pomocą łopatek: Strumień powietrza chłodzi obiekt, odbierając ciepło z powietrza. Wentylator może być montowany na ścianie lub na podłodze, a niektóre modele posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak nawilżanie i jonizacja powietrza, timer i inne. Wentylatory można obracać w prawo lub w lewo, dzięki czemu zimne powietrze będzie rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu i równomiernie chłodzić. Dla maksymalnego komfortu polecamy zakup wentylatora sterowanego pilotem - wtedy nie trzeba wstawać z ulubionego fotela czy sofy, aby ustawić optymalny tryb pracy i dodatkowe funkcje.

Wentylator podłogowy

Klimatyzator

Aby zapewnić komfortowe i przyjemne środowisko życia, ważne jest, aby kontrolować poziom wilgotności powietrza w domu. Klimatyzator, aktywnie chłodząc powietrze, jednocześnie je osusza, co jest szkodliwe dla zdrowia. To samo dotyczy różnych urządzeń grzewczych, dlatego też dodatkowo zalecamy zainstalowanie w budynku urządzenia do wytwarzania powietrza. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci.

Klimatyzatory mogą być zasilane parą, zimną lub ciepłą, lub ultradźwiękami. Ten ostatni typ jest obecnie najbardziej rozpowszechniony. Powietrze ultradźwiękowe jest bardziej wydajne, a urządzenie nie zużywa dużo energii elektrycznej w tym samym czasie. Jak już wspomniano powyżej, klimatyzator jest potrzebny zarówno w ciągu dnia (gdy klimatyzator pracuje), jak i przez cały czas.

Klimatyzator w pokoju dziecięcym

Oczyszczacz powietrza

Wiele osób wie o tym, ale niewiele osób używa oczyszczaczy powietrza w swoich domach. To urządzenie jest tak samo niezbędne w zimie jak klimatyzator. Po pierwsze, oczyszczacz powietrza "odmraża" wszystkich tych, którzy cierpią na sezonowe alergie. Latem praktycznie zawsze otwieramy balkon i okna, przez które do naszego domu dostaje się mnóstwo pyłu z piły i paskudnych bakterii. Dzięki filtrom, w które jest wyposażony, oczyszczacz skutecznie usuwa pył z pił i bakterie, a do pomieszczenia wraca czyste i orzeźwiające powietrze. Oczyszczacz eliminuje również nieprzyjemne zapachy z domu. Modele z technologią Nanoe generują kwaśne jony siarkowe i tworzą przyjemny mikroklimat. Filtr nie musi być wymieniany.

Oczyszczacz powietrza we wnętrzu pomieszczenia

Komora zamrażarki

Oczywiście, wiele osób jest zaskoczony tego typu technologii w tym artykule. Ale latem tak ważne jest, aby mieć lodówki pod ręką, a zamrażarka nie jest wyjątkiem: większość właścicieli domów lubi zamrażać na zimę, ale nie zawsze mieszczą się one w małej komorze zamrażarki lodówki. Oczywiście oddzielna zamrażarka zajmuje sporo miejsca, więc warto się nad tym wcześniej zastanowić.

Istnieją dwa rodzaje zamrażarek - komorowe i sitowe. Różnią się one formą: sito zamrażarki jest poziome, komora lub okap zamrażarki - pionowe. Przy zakupie zamrażarki należy zwrócić uwagę na jej klasę efektywności energetycznej (im jest ona wyższa, tym mniej energii elektrycznej zużywa urządzenie), pojemność użytkową i zdolność zamrażania na dzień. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę metodę zamrażania (na sucho lub konwencjonalnie).

Ekran zamrażarki

Opisane powyżej trzy typy urządzeń pozwolą Ci zrelaksować się nawet w najgorętszym okresie lata i cieszyć się pełnym komfortem.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubWymień swoje uwagi

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy