Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na urządzeniu z systemem Android: popularne i łatwe sposoby

Pokaż treść artykułu

 1. Właściwości techniczne
 2. Korzystanie z oprogramowania
 3. TapeACall
 4. Rejestrator połączeń
 5. Inteligentny rejestrator połączeń
 6. Jak nagrywać rozmowy w systemie Android 10
 7. Jak nagrywać rozmowy w systemie Android 8
 8. Jak nagrywać rozmowy na Huawei
 9. Jak nagrywać wiadomości WhatsApp
 10. Jak nagrywać rozmowy w Telegramie
 11. Jak nagrywać rozmowy w aplikacji Viber

Wobec zakazu nagrywania rozmów w wielu krajach na świecie, użytkownicy krajowi z pewnością nie korzystają z tej możliwości. Do nagrywania komunikacji biznesowej, jako dowód lub po prostu, aby przypomnieć sobie ważne momenty w rozmowie.

Od dawna wiadomo, że nie można nagrywać rozmów na telefonie iPhone. W nowych urządzeniach funkcja ta jest wyłączona, gdyż twórcy uznali, że nie jest ona bezpieczna. W pewnym momencie podobną drogą podążyło Google. Dlatego też smartfony na pozostałych wersjach Androida nie mają możliwości pisania rozmów. Naturalnie pojawia się pytanie: jak nagrać rozmowę telefoniczną? Czy to już nie koniec? W rzeczywistości istnieje wiele różnych sposobów. Oto jak.

Właściwości techniczne.

Kiedy chcesz nagrać rozmowę telefoniczną na Androida, musisz najpierw wypróbować wbudowane urządzenia. Większość nowoczesnych smartfonów ma tę funkcję wbudowaną w firmware. Jak z niego korzystać?

Gdy do kogoś dzwonimy, w menu wybieramy przycisk z głośnikiem, który jest odpowiedzialny za nagrywanie. Często trzeba kliknąć na trzy kropki ("Jeszcze", "Więcej"), aby znaleźć ten przycisk: pojawi się ekran dotykowy z funkcją nagrywania rozmów telefonicznych. Naciśnij je i rozpocznij nagrywanie. Po zakończeniu rozmowy zostanie ona automatycznie zapisana w formacie audio. Jak znaleźć nagraną rozmowę w telefonie?

 • Idź do dyktafonu, tam jest zapis audio twojej rozmowy.
 • Poszukaj nagrania na karcie pamięci poprzez sdcard/PhoneRecord. Ale czasami trudno jest znaleźć ten folder, ponieważ ścieżka może być nieco inna (w zależności od konfiguracji smartfona i wersji oprogramowania układowego). W tym przypadku należy wyszukać rekord - żądany katalog będzie miał w nazwie słowo "rekord".
 • Podłącz swoje urządzenie mobilne do laptopa lub komputera i rozpocznij wyszukiwanie plików audio w formacie, w którym są one zapisane na smartfonie.

Jak widać, wszystko jest dość proste.

Z pomocą programów.

Zamiast korzystać z dyktafonu i komputera, znacznie wygodniej jest nagrywać rozmowę za pomocą dodatków. Usługa Google Voice jest dostępna w telefonach z systemem Android, ale działa ona tylko w przypadku połączeń przychodzących. Dlatego polecamy inne opcje, które pomogą Ci nagrać rozmowę.

TapeACall

Program nagrywa rozmowy telefoniczne o dowolnym czasie trwania, a następnie można je odsłuchać na telefonie, pobrać do chmury i udostępnić w sieciach społecznościowych.

Darmowy dodatok obejmuje tylko pierwsze 60 hvilin, potem wymagana jest subskrypcja. Jak włączyć nagrywanie rozmów?

 • Aktywuj funkcję "Tap e Coll" i kliknij "Record".
 • Wybierz "Call", a gdy zostaniesz połączony, wybierz "Add", aby wybrać osobę, z którą chcesz nagrać rozmowę.
 • Po udzieleniu odpowiedzi naciśnij "Connect" - rozpocznie się nagrywanie.

Jeśli chcesz nagrać rozmowę telefoniczną, naciśnij "Connect" po przycisku "Call", a program rozpocznie pracę w trybie cichym.

Rejestrator połączeń

Rejestrator połączeń może automatycznie nagrywać rozmowy telefoniczne. Otwórz program, pojawi się lista kategorii - kliknij na ikonę ustawień połączeń. Automatyczne nagrywanie rozmów przychodzących i wychodzących stanie się aktywne. Menu umożliwia również wyłączenie określonych numerów telefonów (których nie chcemy nagrywać), ustawienie kodu PIN lub zmianę formatu, w jakim zapisywane będzie nagranie audio.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną w systemie Android? Połączenia wychodzące będą zapisywane automatycznie, plik z nagraniem będzie dostępny w Rejestratorze połączeń, w katalogu "Wszystkie". Po wprowadzeniu katalogu można go edytować, wysłać e-mailem lub odesłać. Treść jest darmowa, ale zawiera dużą ilość reklam. Aby uniknąć rozpryskujących się okien i banerów, pobierz pełną wersję.

Inteligentny rejestrator połączeń

Kolejny świetny program do nagrywania rozmów telefonicznych. Aby rozpocząć korzystanie z niego, kliknij ikonę z 3 poziomymi kwadratami, a następnie kliknij "Ustawienia". Jeśli chcesz, możesz ustawić opcję automatycznego nagrywania rozmów, warianty wyświetlania rozmów, a także źródło nagrywania - mikrofon lub głośnik.

Kiedy wykonujesz połączenie lub ktoś do Ciebie dzwoni, Smart Call Recorder automatycznie rozpoczyna swoją pracę. Na końcu rozmowy znajdziesz uzupełnienie - gotowy plik audio będzie znajdował się w folderze "Inbox" lub "Outbox". Skopiuj go, podziel się nim na portalach społecznościowych lub wyślij go dalej. Program ten jest całkowicie darmowy, dostępne są wersje pro i premium, ale również podstawowa funkcjonalność będzie wystarczająca.

Jak nagrywać rozmowy w systemie Android 10

Z pewnością większość naszych czytelników jest zainteresowana tym, jak nagrywać rozmowy na Androidzie 10. W tej generacji systemu Google OS, jak i w dziesiątej, opcja nagrywania jest wyłączona. Są jednak producenci, którzy integrują tę funkcję w firmware, zwłaszcza chińscy. Posiadacze smartfonów Meizu lub Xiaomi nie muszą się martwić o to, jak nagrać rozmowę przez telefon. Ich urządzenia mają już wszystko, czego potrzebują. Musisz tylko kliknąć na koniec dyktafonu, gdy zadzwoni. Dźwięk zostanie zapisany w katalogu "call_rec", do którego można się dostać przechodząc do programu z plikami.

Nagrywanie rozmów w systemie Android 8

Abonenci telefonów komórkowych z systemem Android 8.1 i wcześniejszymi wersjami mogą bez problemu nagrywać swoje rozmowy w programie ACR Cube.

 • Zainstaluj oprogramowanie na swoim smartfonie.
 • Pozwólcie na wszystkie prerogatywy, które wyszczególniliście.
 • Użyj przycisku "Telefon" na swoim urządzeniu i naciśnij przycisk nagrywania, aby nagrać.

Gotowe pliki audio można wyszukać w ACR Cube: na stronie głównej znajdą się wszystkie nagrania audio z odpowiednim oznaczeniem programu, w którym zostały wyprodukowane. Na przykład, standardowy "Telefon" lub Telegram. Aby posłuchać dźwięku, kliknij na niego.

Program ACR Cube oferuje zróżnicowaną listę opcji, w tym automatyczne nagrywanie, jego aktywację głosem lub po odebraniu połączenia. Ponadto, można dokonać aktywnego geotargetowania: rozszerzenie nie tylko nagrywać dialog, ale również odnotować punkt na mapie, gdzie połączenie zostało podjęte i połączenie zostało nagrane.

Czy napotkałeś problem, jak nagrać rozmowę telefoniczną na swoim smartfonie? Nie słyszysz osoby, z którą rozmawiasz, a może słyszysz tylko siebie? W takim przypadku należy przejrzeć ustawienia nagrywania. Doświadczeni użytkownicy polecają również ustawienie opcji "Poprawa przejrzystości rozmów telefonicznych" na maksimum - rozwiązuje to wiele problemów, jeśli nie wszystkie.

Jak nagrywać rozmowy na Huawei

Najprostszym sposobem jest włączenie dyktafonu przed wykonaniem połączenia przychodzącego. W tym przypadku nie ma potrzeby pobierania dodatkowego oprogramowania. Jednak rozpoczęcie i zakończenie nagrywania użytkownik będzie musiał kontrolować sam, co często prowadzi do utrwalenia informacji.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na Huawei? Wykonaj następujące czynności.

 • W smartfonie wybierz i aktywuj opcję "Nagrywanie".
 • W książce telefonicznej wybierz osobę, z którą chcesz nagrać rozmowę.
 • Dzwoń, dzwoń i rozmawiaj.
 • Po zakończeniu rozmowy dyktafon zostanie włączony.
 • Prześlij swoje pliki z nagraniami do Google Drive lub Dropbox.

Automatyczne nagrywanie rozmowy na telefonie można wykonać tylko za pomocą specjalnego programu.

Co zrobić, jeśli dyktafon przestanie nagrywać podczas rozmowy? Często problem jest rozwiązywany przez proste naciśnięcie / zwolnienie pauzy (kilka sekund).

Jak nagrywać rozmowy w aplikacji WhatsApp

Powyżej omówiliśmy program ACR Cube. Można go używać do nagrywania rozmów w usługach VoIP. Odbywa się to na tej samej zasadzie, co w przypadku połączeń komórkowych.

 • Wybierz osobę, do której chcesz zadzwonić, i naciśnij słuchawkę.
 • Po wyciszeniu sygnału wybierania i pojawieniu się ekranu połączenia naciśnij przycisk nagrywania.
 • Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie w środku rozmowy, naciśnij ponownie przycisk nagrywania. Po zakończeniu rozmowy nagrywanie zostanie automatycznie zakończone.

Czasami nagrywanie rozmów w WhatsApp sprawia problemy, co w większości przypadków wynika z braku łączności między komunikatorem a ACR Cube.

Jak nagrywać rozmowy w Telegramie

Zasada działania jest bardzo podobna do tej z WhatsApp. Ale nie zajmie Ci dużo czasu, aby jeszcze raz przejrzeć instrukcję. Dodatek ACR Cube lub jego odpowiedniki są używane do nagrywania rozmów: "Nagrywanie rozmów", "Automatycznie nagrywaj rozmowy za mnie" i inne.

Zainstaluj program na swoim smartfonie z systemem Android, pobierając go najpierw z Google Play. Oczywiście, po zainstalowaniu funkcja automatycznego nagrywania rozmów jest aktywna. Ale na wszelki wypadek warto to sprawdzić. Jak włączyć nagrywanie rozmów telefonicznych? W menu dodatków na ekranie głównym otwiera się menu wsteczne, kliknij "Record", jeśli "Enable call mode" jest nieaktywny, możesz go włączyć. Teraz wszystkie opcje są aktywne - można "nagrywać".

Jak nagrywać rozmowy w systemie Viberi

Pomimo funkcjonalności Vibera (wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych, rozmowy audio i wideo), komunikator ma jedną poważną wadę - nie można nagrywać wiadomości. Ale ten artykuł został napisany, aby rozwiązać te problemy.

Najpierw więc abonent musi zainstalować na swoim smartfonie specjalne oprogramowanie. Na przykład ACR Cube, Call Recorder, Reptilicus lub Auto Recorder For Viber. Następnie należy uruchomić aplikację zakładając konto w systemie.

Nagrywanie w Viberze jest równie łatwe jak w Telegramie - wystarczy jeden przycisk. Audycje są łatwe do przechowywania na chudym serwerze.

Odtwarzając nagranie rozmowy telefonicznej z osobą kontaktową, pamiętaj, że w zasadzie naruszasz jej prawo do poufności. Ale czasami zapis może stać się jedynym argumentem, którego można użyć na swoją korzyść w różnych sporach. Lepiej więc mieć taką opcję - na wszelki wypadek.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

1 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubAby zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy