7 przydatnych wskazówek dotyczących korzystania z wideorejestratora

Pokaż treść artykułu

 1. Znajdź optymalne miejsce do instalacji
 2. Wybierz kartę SD
 3. Dostosuj ustawienia wideo
 4. Utrzymuj przednią szybę w czystości
 5. Korzystanie z funkcji żyroskopu
 6. Zasilacz do magnetowidu
 7. Regularnie sprawdzaj swoje nagrania.
 8. Dostosuj jakość wideo i liczbę klatek na sekundę
 9. Zmiana długości nagrywanych plików
 10. Usunąć z panelu sterowania niepotrzebne urządzenia

W Internecie można znaleźć wiele artykułów na temat tego, jak wybrać rejestrator wideo. Każdy kierowca powinien jednak zwracać uwagę na instrukcję obsługi kamery-rejestratora. Od prawidłowej instalacji kamery zależy przecież wiarygodność wykorzystania materiału wideo w sądzie.

Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywnie korzystać z rejestratora.

Znajdź najlepsze miejsce do instalacji

To może być oczywisty wybór, ale będziesz zaskoczony liczbą błędnie zainstalowanych nagrywarek wideo po obejrzeniu filmów z YouTube. Kamera musi być umieszczona na środku przedniej szyby i możliwie jak najwyżej, aby zapewnić dobrą widoczność. Wiele osób dysponujących wolną przestrzenią uważa, że lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie kamery za lusterkiem wstecznym.

Rozważ te czynniki przy wyborze lokalizacji:

Długość kabla zasilającego.
Odległość do źródła zasilania.
Pełna kontrola kamery po instalacji.
Kąt widzenia kamery.


Wybór odpowiedniego miejsca na instalację kamery może być trudny. Wielu kierowców instaluje kamerę za krawężnikiem lub po prawej stronie okna. W tym przypadku, instalacja w pobliżu lusterka wstecznego jest uważana za dobrą opcję.

Ponieważ każdy samochód ma swoją własną, niepowtarzalną konstrukcję, nie ma sztywnych reguł dotyczących montażu. Wystarczy znaleźć optymalne miejsce na rejestrator samochodowy - kamera musi obejmować swoim zasięgiem większą część drogi.

Jeśli nie jesteś zapalonym ornitologiem lub nie interesują Cię rzadkie gatunki ptaków, ogranicz ilość nieba w kadrze. Powyżej kadru, niebo w kadrze kamery powoduje rozmycie, obniżając jakość obrazu. Migotanie powoduje, że rejestrator kompensuje jasność nieba i sprawia, że reszta obrazu jest ciemniejsza. Może to zmniejszyć wyrazistość obiektów, które chcesz zachować, np. gdy samochód po przeciwnej stronie drogi pędzi w Twoją stronę.

Pamiętaj, aby upewnić się, że przyssawka bez problemu wytrzyma ciężar wideorejestratora, nawet poza drogą. Jeśli przyssawka regularnie się poluzowuje, należy rozważyć alternatywne sposoby mocowania.

Wybierz kartę SD

Karty SD są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i pojemnościach. Nowsze modele często posiadają wbudowane karty. W przypadku zakupu karty należy sprawdzić jej kompatybilność z urządzeniem.
Zalecamy użycie rejestratora wideo, który nagrywa obraz w jakości HD. Potrzebna będzie karta pamięci o pojemności 32 GB lub 64 GB.

Na karcie o pojemności 32 GB można zapisać 160 xvideo w Full HD i około 120 xvideo w 4K.

Przy wyborze karty należy zwrócić uwagę na klasę karty SD, ponieważ różne typy kart nadają się do różnych celów. Na przykład klasa 4 lub 6 doskonale nadaje się do zdjęć bez użycia rąk, podczas gdy klasa 10 jest odpowiednia do przechowywania i nagrywania wideo w jakości HD. Bitrate 10 oznacza, że karta jest w stanie utrzymać minimalną prędkość zapisu na poziomie 10MBit/s.

Dostosuj ustawienia na rejestratorze wideo

Każdy model ma swój własny zestaw funkcji. Najpierw wybierz format wideo, w którym chcesz, aby rejestrator nagrywał. Można również wybrać czas trwania pojedynczego klipu. Niektóre modele posiadają funkcję nagrywania łączonego.
Podczas konfigurowania urządzenia należy upewnić się, że można ponownie nagrywać filmy. Dlatego w przypadku zablokowania karty, program automatycznie usunie filmy niezwiązane z incydentami.

Dodatkowo można zapisać informacje o rejestracji pojazdu i dodać datę do plików wideo. GPS może być również włączony, ale oznacza to, że prędkość jazdy będzie wyświetlana na filmie.

Utrzymuj przednią szybę w czystości

Utrzymanie przedniej szyby w czystości jest podstawą konserwacji samochodu, a większość czynności związanych z czyszczeniem może być wykonywana automatycznie.

Ale również należy pamiętać, że choć wideorejestrator i będzie skupiony na drodze, nierówna szyba może powodować dyskomfort lub trudności w prawidłowym odczytaniu nagranego materiału. Dlatego należy regularnie myć pojazd, a w czasie deszczu i śniegu używać skrobaczek lub szczotek.

Korzystanie z funkcji żyroskopu

Dzięki czujnikom żyroskopowym rejestrator będzie automatycznie nagrywał ikony, zapisując je w specjalnym folderze (aby przypadkowo się nie zgubiły). Jeśli ta funkcja jest dostępna w urządzeniu, należy ją aktywować.

Zasilacz do magnetowidu

Istnieją trzy możliwości podłączenia rejestratora wideo:

 • Gniazdo zapalniczki.
 • Bezpośrednie podłączenie do akumulatora samochodowego.
 • Przenośny akumulator USB.

Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie do akumulatora pojazdu. Większość rejestratorów wideo można podłączyć w ten sposób.

Jeśli nie jest dostępne zasilanie z akumulatora, należy skorzystać z gniazda zapalniczki samochodowej.

Bateria USB jest również doskonałym rozwiązaniem, jeśli możesz ją regularnie ładować.

Regularnie sprawdzaj swoją dokumentację

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać rejestrator wideo, aby upewnić się, że filmy są nagrywane prawidłowo. Należy to zrobić, ponieważ w przypadku przerwy w zasilaniu może dojść do utraty ustawień. Karta pamięci może się zaciąć, jeśli urządzenie nie jest ustawione na nadpisywanie starych plików. Ponadto, karta SD może być uszkodzona, dlatego najlepiej raz na jakiś czas sprawdzić działanie urządzenia.

Dostosuj jakość wideo i liczbę klatek na sekundę

Wszystkie rejestratory wideo umożliwiają zmianę poziomu wydajności wideo. Im wyższa rozdzielczość, tym wyraźniejszy i bardziej szczegółowy będzie obraz. Większość nowych rejestratorów posiada w zestawie kartę pamięci umożliwiającą nagrywanie filmów w najwyższej rozdzielczości, ale proszę Należy pamiętać, że filmy o wyższej rozdzielczości będą zajmować więcej miejsca, co spowoduje, że okno zajętej treści będzie mniejsze.

Zmniejszanie długości nagrywanych plików

Większość rejestratorów wideo nagrywa klatki w blokach do określonego czasu. Długość filmu może wynosić od 3 xvin do 10 xvin. To ograniczenie czasowe nie ma wpływu na jakość filmu, ale mniejsze pliki są łatwiejsze w obróbce i można je szybciej przenieść z karty pamięci. Krótki czas trwania filmu ułatwi przenoszenie plików na smartfon lub tablet.

Usuń niepotrzebne elementy z panelu sterowania

Twój pulchny tygrysek może wyglądać uroczo na desce rozdzielczej, ale w razie wypadku na drodze może przesłonić część obrazu. Jeśli więc lubisz mieć w samochodzie zabawki, wybierz dla nich odpowiednie miejsce, które nie będzie zasłaniało widoku.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy