Jak przenieść programy na kartę pamięci: rozpakowanie pamięci telefonu

 Brak miejsca we wbudowanej pamięci masowej na smartfonie jest głównym problemem dla właściciela. W większości przypadków pamięć zajmowana jest przez dodatki i wygenerowane dane z nimi związane. Pojawia się pytanie: jak usunąć miejsce w telefonie? Nie chcę odinstalowywać programu. Łatwo jest je przechowywać w pamięci flash! Tutaj przechowywane są nie tylko pliki użytkowe, ale również pamięć podręczna, jak również zapisane dane. Nie wiesz jak przenieść swoje dodatki na kartę pamięci? W praktyce nie jest to proste - przeczytaj artykuł, gdzie wszystko jest dokładnie opisane.

Czy w ogóle warto przechowywać dodatki na karcie SD?

Posłuchajcie tego pytania. Odpowiedź - oczywiście, że tak!

  • Po pierwsze, to rozvantazhuyu smartphone przechowywania. Liczne dodatki i dane we wbudowanej pamięci mocno wzmacniają pracę urządzenia. Inaczej. Jest to gwarancja, że w przypadku uszkodzenia telefonu użytkownik nie straci ważnych danych. Jeśli gadżet może być naprawiony, można łatwo usunąć kartę pamięci i umieścić go w slocie innego urządzenia i stamtąd będzie można pracować z wszystkich danych. W przypadku karty wiązanej jest to technicznie skomplikowane, a wykonane tylko na poziomie awarii inżynierskiej. Trzeci. Jeśli urządzenie ulegnie awarii systemowej, należy wykonać kopię zapasową. W rezultacie wszystkie informacje są usuwane z pamięci urządzenia, ustawienia są przywracane do domyślnych ustawień fabrycznych, a wszystkie konta są wylogowywane. Zmiany te nie dotyczą jednak karty SD! Również w tym przypadku ważne dane i hasła pozostają aktywne. Po czwarte. Gry, czasami, zajmują zbyt dużo pamięci. Problem jest rozwiązany przez proste przeniesienie ich na kartę SD. Należy jednak pamiętać, że mogą one zostać przeniesione z pamięci flash.

Jak można przenieść swoje dodatki na kartę pamięci?

Tylko jeśli osobiście je pobrałeś. Ze swojej strony, narzędzia systemowe nie zostaną zmigrowane. Należy również sprawdzić, czy twórca smartfona udostępnia taką funkcję, a także czy oprogramowanie obsługuje taką możliwość. Na przykład, niektóre gry i programy użytkowe można kopiować i przenosić tylko częściowo.

Jak przenieść aktualizacje na kartę SD

Nie patrząc na różnice w procesie przenoszenia programów na różne firmware, algorytm działań ze strony użytkownika jest mniej więcej identyczny. Jest bardzo prawdopodobne, że ta instrukcja sprawdzi się w Twoim przypadku.

Podręcznik .

Najpierw należy upewnić się, że pamięć flash została prawidłowo włożona do gniazda urządzenia mobilnego. Następnie przejdź do opcji Androida i przełącz na "Dodatki". Z listy zainstalowanych gier i programów wybierz te, które chcesz "wysłać" na kartę.

W menu programu odwrotnego kliknij przycisk przenieś. Tutaj można również zwrócić dane do pamięci urządzenia.

Jak przenieść dodatki na kartę pamięci Xiaomi, jeśli przycisk przesyłania jest nieaktywny (lub nie ma takiego przycisku)? Po pierwsze, ta opcja nie jest obsługiwana przez program. Nie mogę też przenieść "zabawek" i innych programów? Prawdopodobnie powodem jest to, że smartfon nie posiada tej funkcji.

Automatycznie

Specyficzne konfiguracje telefonów komórkowych działających na najnowszym systemie operacyjnym Android i nowszych wersjach pozwalają na wykorzystanie pendrive'a jako części zintegrowanej pamięci. Dzięki temu można przenieść wszystkie dane za jednym razem. Jak przenieść pliki z telefonu na kartę pamięci Androida?

  • W opcjach telefonu należy przejść do sekcji, która odpowiada za zarządzanie pamięcią. W menu karty SD, kliknij "Formatuj". Po stuknięciu "As internal storage", kontynuuj zgodnie z instrukcjami systemu. W przeciwnym razie opcja ta nie jest dostępna w smartfonie. Ważne! Sformatowanie obrazu spowoduje usunięcie wszystkich informacji z pamięci. Ponadto, urządzenie pamięci masowej może być używane na innych urządzeniach do czasu wykonania kolejnego formatowania. Przenieś programy na kartę pamięci, a urządzenie odczyta je jako część pamięci wewnętrznej.

Należy zauważyć, że ta procedura z programami może być przeprowadzona w odwrotnym kierunku.

Poprzez programy stron trzecich

Większość z powyższych metod nie jest odpowiednia dla większości smartfonów. Oczywiście nie ma osobnej listy urządzeń, ale zdarza się to dość często. Jak w tym przypadku przenieść dodatek na kartę SD?

Użyj praw roota i spróbuj przenieść program, używając programu narzędziowego innej firmy! Oczywiście, nie ma gwarancji w wykonalności każdego konkretnego dodatku nie jest dostępna, ale można spróbować sposób.

Link2SD

Bardzo prosty intuicyjnie zrozumiały, a co najważniejsze całkowicie darmowy program dostępny w Google Play. Instaluje się za pomocą kilku kliknięć. Po uruchomieniu Link2SD wyświetla listę programów - wybierz żądany program, przejdź na dół strony i kliknij "Transfer to SD-card". To wszystko. Jak widać, program ten jest analogiczny do metody systemowej. Najważniejsze, że miał dostęp do roota. Ale jak przenieść dodatki na kartę pamięci Huawei, jeśli opcja ta jest niedostępna?

Istnieją dwa sposoby: przeładowanie urządzenia lub zresetowanie uprawnień Super Użytkownika w telefonie.

Czysty mistrz

Opcja słuszna, ale niestety nie na wszystkich urządzeniach działa. Program należy pobrać z Google Play. Oprócz opcji przesyłania załączników, oferuje szereg innych przydatnych funkcji: usuwanie inwentarza systemowego i duplikatów plików, usuwanie z pamięci zadań w tle, tworzenie kopii zapasowej itp.

Przenoszenie programów odbywa się w następujący sposób: w menu głównym wybierz "Menedżer dodatków", następnie wybierz te, które chcesz wysłać do pamięci flash i kliknij przycisk wyboru na dole. Zrobione.

Folder Mount (ROOT)

Jeden z najlepszych programów jak przenieść zawartość na kartę pamięci. Wymaga to jednak znacznej liczby działań. Można jednak uzyskać wyniki prawie w 100% przypadków. Co zatem należy zrobić?

  • Zainstaluj program i uruchom go. W "Analizatorze dodatków" (w "Liście par") i kliknąć na ostatnią pozycję. Pojawiają się dwa okna - "data" i "obb", jedno z nich jest aktywne. W wyświetlonym komunikacie kliknij "Create Pair" i zostaną wyświetlone "Folder Properties". Tutaj możesz zobaczyć nazwę pliku, gdzie jest on przechowywany i gdzie zostanie przeniesiony. Jeśli wszystkie opcje są odpowiednie, zaznacz odpowiednie pole. Na jakim etapie znajduje się proces można zobaczyć w górnym rozwijanym menu.

Na koniec należy powrócić do początkowego okna Folder Mount i aktywować połączenie na karcie SD pomiędzy programem a przenoszonym folderem.

Możesz również użyć tego dodatku do przeniesienia pamięci podręcznej gry na kartę flash.

AppMgr III (App 2 SD)

Najprostszy dodatek, który nie wymaga miejsca, dostępu administratora ani żadnej wiedzy technicznej.

Po uruchomieniu, na ekranie głównym pojawia się pełna lista dostępnych programów. Kliknij "Zmień" - "OK" w lewym menu. To jest cała procedura.

Wśród dodatkowych funkcji programu znajdują się m.in:

  • Z menu ogólnego wybierz ikonę programu. Ustawia komunikat informujący o zakończeniu instalacji programu. Szybkie wyczyszczenie pamięci podręcznej.

Sortowanie w interfejsie programu jest zaprojektowane w formie przyjaznych dla użytkownika zakładek, intuicyjnie zrozumiałych nawet dla nowicjuszy. Dodatek AppMgr jest również przydatny, ponieważ dzieli wszystkie programy narzędziowe na trzy rodzaje według kolejności:

  • W telefonie - obsługiwane usunięcia są zapisywane w pamięci telefonu. Na karcie SD - już zapisane na karcie SD. Tylko telefon - programy, które nie są obsługiwane do transferu.

Ta opcja umożliwia łatwe oszacowanie ilości informacji przed przeniesieniem plików z telefonu na kartę pamięci. System operacyjny Android jest również kompatybilny z innymi narzędziami, które wykonują podobne zadania. Dodatek działa doskonale na tabletach. Wadą jest to, że dla niektórych konfiguracji telefonów wymaga najnowszego firmware OS. Jeśli jest to Android 4.2 (lub wyższy), dodatkowe regulacje nie są wymagane. Jeśli nie - system powinien zostać zaktualizowany.

Progresywny sposób na kopiowanie większej ilości dodatków

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie programy można przenieść. Ale jest jeden dobry sposób.

Przed przeniesieniem danych z telefonu na kartę pamięci należy zainstalować narzędzie SDK. Podłącz swój smartfon do laptopa lub komputera stacjonarnego przez USB. Poniższy algorytm jest następujący.

  • Uruchom narzędzie SDK, poszukaj pliku adb i skopiuj ścieżkę. Skopiowaną ścieżkę wstawiamy do wiersza poleceń, dodając komendę: C:³android-sdk-windows-tools-adb shell. Naciśnij przycisk "Enter", co spowoduje pojawienie się znaku dolara w następnym wierszu. Wpisz SetInstallLocation 2 i potwierdź wpis. Pojawi się znak $. Odłączamy telefon od komputera i wchodzimy w menu "Extras". W związku z tym, przy transferze jest o wiele więcej mediów.

Rzeczywiście, aby rozładować pamięć wewnętrzną urządzenia mobilnego, przenosząc dane na kartę flash, można łatwo, szybko i łatwo. Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami, a na pewno uda Ci się wykonać zadanie.