Xiaomi PetBit - dbaj o bezpieczeństwo swoich zwierząt

Ta innowacja z pewnością spodoba się miłośnikom zwierząt domowych i nieuchronnie ich właścicielom. Xiaomi opracowało i wypuściło na rynek specjalny tracker, który zawsze będzie znał lokalizację Twojego zwierzaka. Niewielkie urządzenie o nazwie PetBit mierzy zaledwie 5,04 x 4,6 centymetra i waży 26 gramów. Można go łatwo przypiąć do każdej uprzęży. Akcesorium jest wyposażone w czujnik GPS, który precyzyjnie wyświetla współrzędne. Dane są przesyłane za pomocą opcjonalnego dodatku do smartfona. Jeśli dziecko się zgubi, można je po prostu odnaleźć na podstawie współrzędnych, a dołączone oprogramowanie pozwala na wysłanie kodu QR z danymi do trackera.

Dodatkowo, nowe akcesorium PetBit oblicza ilość spożywanych przez zwierzę kalorii. Funkcja ta będzie szczególnie przydatna dla tych, których psy i koty przybrały na wadze, lub dla tych, którzy przygotowują swojego pupila do wyścigu.

Xiaomi przeprowadziło wcześniej intensywne badania cech fizjologicznych psów, testując nowość na ponad 200 różnych rasach. Dzięki temu PetBit charakteryzuje się optymalną czułością i dokładnością. Ponadto, tracker jest chroniony przed narażeniem na działanie wody do IPX7, więc nie można się martwić, jeśli dziecko wędrował do wody lub chodzić w ulewnym deszczu.

Nowy Xiaomi PetBit będzie dostępny w najbliższej przyszłości, z ceną wstępną około 30 USD.