Jak podłączyć monitor do laptopa: standardowe narzędzia systemu Windows i programy innych firm

Pokaż treść

 1. Podłączanie monitora przez HDMI, DVI, Displayport lub VGA
 2. Podłączanie drugiego wyświetlacza do laptopa z systemem Windows 10
 3. Podłączanie monitora zewnętrznego do systemu Windows 7, Windows 8 i Windows XP
 4. Oprogramowanie do podłączenia kilku urządzeń

Nie da się ukryć, że laptop to mobilny, samodzielny i funkcjonalny gadżet. Jednak standardowa wielkość ekranu laptopa nie odpowiada wszystkim użytkownikom. Jeśli potrzebujesz dwóch ekranów lub jednego dodatkowego wyświetlacza do pracy lub komunikacji, problem ten można rozwiązać poprzez podłączenie monitora do laptopa. Jak podłączyć drugi z nich do notebooka i uniknąć ewentualnych błędów - czytaj więcej w tym artykule.

zdjęcie 1

Podłączanie kabla zasilającego przez HDMI, DVI, Displayport lub VGA

Najpierw spójrz na gniazdo w swoim notebooku. Na jednym z boków znajduje się gniazdo do podłączenia zewnętrznego monitora. Gniazda mogą się różnić. Najczęściej spotykane typy to:

 • HDMI;
 • DVI;
 • Displayport;
 • VGA.

Każde z tych wyjść różni się wyglądem i właściwościami. Na przykład VGA ma ograniczoną jakość wyświetlania do 1280×1024 pikseli, a DVI ma wydajność do 7,4 Gbps. Znalazłeś właściwe gniazdo w laptopie? Teraz spójrz na tył komputera i znajdź to gniazdo. W zależności od typu portu, wybierz kabel. Co mam zrobić, jeśli porty w moich urządzeniach są różne? Konieczne będzie dokupienie złączki.

Jak więc podłączyć laptopa do monitora? Podłącz jeden koniec kabla do wyświetlacza, a drugi do laptopa. Najlepiej jest, gdy oba urządzenia są wyłączone podczas ich podłączania: zapobiega to wypaleniu karty graficznej przez technologię. Jeśli wszystko zrobiłeś poprawnie, wygaszacz ekranu pulpitu pojawi się na laptopie. Ale użytkownicy nie zawsze chcą powielać obraz z laptopa na inny komputer, a funkcja automatycznej dystrybucji na wyświetlaczu czasami sprawia, że pragną czegoś lepszego. Sytuacji tej można zaradzić poprzez dostosowanie ustawień systemu operacyjnego.

fot. 2

Podłączanie drugiego laptopa z systemem Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy/touchpada w dowolnym miejscu na pulpicie i wybierz z menu "Udostępnianie ekranu". Jeśli dodatkowy monitor nie zostanie natychmiast rozpoznany, naciśnij opcję "Znajdź".

Jak podłączyć drugi monitor w systemie Windows 10? Zwróć uwagę na sekcję "Wiele ekranów". W tym miejscu można wybrać jeden z następujących trybów:

 • Duplikaty ekranów (wszystko co zostało zrobione na jednym ekranie jest w pełni powielane na drugim);
 • powiększyć ekrany (pojawi się jeden duży ekran);
 • Wyświetlanie miejsca pracy tylko na 1 (dane będą wyświetlane tylko na monitorze, a polecenia są wykonywane na laptopie).

Jeśli wybierzesz inną opcję "Poszerzenie ekranów", możesz wybrać pojemność i kolor dla każdego monitora z osobna. Podczas wybierania ustawień kolorów należy pamiętać, że maksymalne wartości są akceptowalne tylko w przypadku ekranów i kart graficznych o dużym obciążeniu.

Podłączanie monitora zewnętrznego do systemów Windows 7, Windows 8 i Windows XP

Na urządzeniach wyposażonych w system Windows XP, a także "wideo" i "obraz", schemat połączenia jest podobny do procesu opisanego w poprzedniej części tego artykułu. Po prostym i szybkim połączeniu obu urządzeń, należy wejść do menu pojemności ekranu i dostosować ustawienia do własnych preferencji.

Kombinacja klawiszy Win+P pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy trybami pracy. Naciśnięcie tego przycisku aktywuje program, który umożliwia wybór trybu w bardzo krótkim czasie.

Zdjęcie 3

Programy do podłączenia wielu monitorów

Czasami mogą wystąpić problemy podczas podłączania innych urządzeń do notebooka. Na przykład, pasek zadań jest wyświetlany tylko na jednym urządzeniu. Instalacja dodatkowych programów może pomóc w tej sytuacji.

Wśród popularnych usług:

 • Dual Monitor Taskbar - rozszerza pasek zadań na dwa urządzenia jednocześnie;
 • MurGeeMon - upraszcza zarządzanie ekranami;
 • DisplayFusion wyciąga obrazy na dwa monitory i oferuje listę dodatkowych funkcji, takich jak zmiana tła.

A co jeśli potrzebujesz dwóch zewnętrznych monitorów? Jak w tym przypadku podłączyć 2 monitory do laptopa? Po pierwsze, upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje ten format, sprawdzając stronę internetową producenta lub zapoznając się z instrukcją obsługi. Jeśli okaże się, że Twój notebook należy do grona urządzeń, które nie są przystosowane do pracy z dwoma monitorami jednocześnie, spróbuj wykorzystać jako dodatkowy ekran tablet lub specjalny model monitora, który podłączany jest przez USB.

Jak podłączyć dwa monitory do laptopa, jeśli jednym z nich jest tablet? Potrzebne będzie połączenie Wi-Fi (lub kabel USB) oraz instalacja oprogramowania iDisplay. Wewnątrz tabletu użytkownik znajdzie przyjazny, intuicyjny interfejs oraz wszystkie niezbędne funkcje. Posiadacze maszyn Apple będą musieli dodatkowo podać adres IP swojego komputera, aby się połączyć.

Proszę być pewnym, że instrukcje zawarte w tym artykule pomogą Państwu szybko i bezproblemowo podłączyć komputer przenośny.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubProszę zostawić komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy