Jak usunąć konto Google z komputera

Pokaż treść artykułu

 1. Usuń konto Google z pamięci podręcznej przeglądarki na komputerze
 2. Jak odłączyć konto Google od smartfona, jednocześnie zachowując je
 3. Pełne zamknięcie i usunięcie konta przez PC
 4. Pełne zamykanie i usuwanie śladu rewizyjnego za pomocą systemu Android
 5. Co szkodzi likwidacji ewidencji podatkowych

Jak najskuteczniej pozbyć się konta Gmail? Jeśli musisz to zrobić, musisz wiedzieć, co zrobić w pierwszej kolejności. W przeciwieństwie do zakładania konta, założenie konta Google jest prostym zadaniem. Otwiera to dostęp do dużej liczby usług oferowanych przez firmę. Należą do nich przeglądarka Chrome, narzędzia profesjonalne, takie jak Dokumenty Google i Arkusze kalkulacyjne Google, konto Gmail i wiele innych. Konto może być zarówno osobiste, jak i firmowe, a jego specjalizacja determinuje zakres wykorzystania na wiele sposobów.

Jednak w niektórych sytuacjach priorytetem jest usunięcie konta Google. Najczęstsze są następujące przyczyny:

 • Nadmierna liczba kont na jednym urządzeniu lub przeglądarce. Po pierwsze, łatwo się w nich pogubić, a niektóre z nich mogą nie być używane przez długi czas. Aby ułatwić sobie korzystanie z usług Google, lepiej jest usunąć niektóre wpisy.
 • Nadużycie konta. Jeśli profil użytkownika został naruszony, jedynym sensownym sposobem ochrony danych osobowych jest "usunięcie" konta wraz ze wszystkimi informacjami.
 • Przekazanie swojego smartfona komuś innemu. Nie ma sensu ograniczać nowego użytkownika do konta, które jest już w użyciu. Czasami w takich sytuacjach lepiej jest nawet przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

Zanim dezaktywujesz swoje konto Google w telefonie lub wylogujesz się z konta Google na komputerze, musisz wiedzieć, po co to robisz. Opcje mogą być następujące - usunięcie tylko jednego konta, do którego można uzyskać dostęp za pomocą innego urządzenia, lub całkowite "usunięcie" konta wraz ze wszystkimi powiązanymi informacjami. Zadanie to znacznie ułatwi podjęcie decyzji, co do dalszego postępowania.

Usuń konto Google z pamięci podręcznej przeglądarki na komputerze

O tym, jak wylogować się z konta Google na komputerze bez usuwania go, ale raczej wymazując dane na komputerze, powinieneś użyć tej metody.

Po pierwsze, otwórz przeglądarkę Google Chrome. W prawym górnym rogu w postaci koła z literą zobaczysz rekord rejestracji, który jest aktualnie aktywny w tej przeglądarce. Po kliknięciu na nią otrzymujemy nie tylko informacje o tym koncie, ale także o wszystkich rekordach, do których dostęp uzyskano z tego komputera.

Aby wylogować się z wpisu do dziennika, zachowując możliwość zalogowania się z innych urządzeń, kliknij jego ikonę, a następnie kliknij przycisk "Wyloguj". Metoda ta jest odpowiednia dla sytuacji, kiedy jest konieczne dokończyć proces synchronizacji rekordów wyszukiwania i innych akcji z konkretnego rekordu konta. Następnie należy ponownie wprowadzić login i hasło do konta, aby ponownie się zalogować.

Jeśli wszystkie czynności zostały wykonane poprawnie, otrzymasz powiadomienie o zakończeniu wylogowania z konta i zatrzymaniu synchronizacji.

Jak całkowicie pozbyć się konta Google z komputera? Algorytm realizacji tego zadania jest następujący:

 • Naciśnij ikonę konta znajdującą się w pobliżu pola wyszukiwania w przeglądarce;
 • Jak tylko otworzy się nowe okno, wybierz "Zarządzaj użytkownikami";
 • Gdy pojawi się okno z aktywnym kontem Google, należy stuknąć w trzy przyciski;
 • zakończyć proces przez dotknięcie polecenia wyjścia użytkownika.

Po weryfikacji konto zostanie trwale usunięte z pamięci podręcznej Google Chrome. Sztuczka polega na tym, że ta metoda będzie działać tylko na komputerze, którego używasz do zalogowania się na konto. A jak usunąć konto Google z telefonu, który został zniszczony, w trybie zdalnym? Albo usunąć możliwość zalogowania się na konto z innego urządzenia, gdzie zapis konta może być przechowywany przez długi czas? Bezpieczeństwo danych jest w tej sytuacji bardzo zagrożone. Jak na ironię, problem ten można również rozwiązać za pomocą przeglądarki.

Po pierwsze, musisz przejść do katalogu dodatków Google. Nie jest trudno do niego zapukać, znajduje się dosłownie na stronie startowej Chromium. Blok ten jest przedstawiony w postaci dziewięciu kropek, które stoją w trzech rzędach.

Następnie należy kliknąć na ikonę, która pokaże Twoje konto i przejść do dyrekcji bezpieczeństwa. W dolnym segmencie okna wyświetlona zostanie lista urządzeń użytych wcześniej do aktywacji konta.

W tej zakładce wybierz wiersz "Zarządzaj urządzeniami". Jak tylko znajdziesz urządzenie, z którego chcesz się zalogować, kliknij na trzy ikony. Gdy tylko otworzy się menu kontekstowe, wybierz opcję "Wyloguj". Ta metoda jest również odpowiednia, gdy chcesz się wylogować do urządzenia, które nie jest już używane, w trybie zdalnym. Spowoduje to automatyczne wylogowanie.

W niektórych sytuacjach może nie być konieczne usuwanie całego konta, a jedynie usługi pocztowej Gmail. W tym celu w grafie zarządzania kontem należy wybrać pozycję, która jest funkcjonalnie odpowiedzialna za usunięcie usługi. Po wyświetleniu żądanej karty dotknij funkcji odpowiedzialnej za pełne i szczątkowe usuwanie danych z Gmaila.

Spowoduje to otwarcie formularza umożliwiającego usunięcie ekranu Gmaila. Należy ją uważnie przeczytać. Jeśli nie chcesz, aby dane zostały pobrane na Twój komputer, możesz je pobrać do nosa w tym polu. W dolnej części strony znajdują się punkty umowy użytkownika, które należy zaznaczyć. Możesz wtedy usunąć tylko e-mail, ale możesz też usunąć całe konto.

Jak odłączyć konto Google od smartfona, zachowując jego bezpieczeństwo?

Jak usunąć konto Google z telefonu Samsung, ale zachować możliwość ponownego zalogowania się? W tym celu należy po prostu rozłączyć połączenie pomiędzy kontem a urządzeniem mobilnym. Po pierwsze, musisz wejść do sekcji Ustawienia w swoim smartfonie. Na dostępnej liście ustawień powinna znaleźć się zakładka poświęcona aktywnym kontom. Kliknięcie na nią spowoduje wyświetlenie listy kont wszystkich dodatków zainstalowanych na smartfonie. Mogą one obejmować Facebook, Viber, Instagram itd.

Następnie z tej listy należy wybrać Google. Klikając na koniec, otworzysz sekcję z rekordem rejestracyjnym dla tego konkretnego systemu. Jeśli masz ich kilka, musisz wybrać tylko ten, który chcesz usunąć. Następnie kliknij na trzy ikony na końcu. Zostanie otwarte menu kontekstowe umożliwiające usunięcie konta Google.

Korzystając z opisanej powyżej opcji, można nie tylko całkowicie usunąć konto bez możliwości jego przywrócenia, ale również usunąć konto wyłącznie ze smartfona bez całkowitego usunięcia konta. Dzięki tej metodzie wszystkie pliki na koncie zostaną zachowane i będzie można do nich uzyskać dostęp, z innego urządzenia lub całkowicie nadpisać księgę.

Pełne zamknięcie i usunięcie zapisów księgowych za pomocą komputera

Jak całkowicie wyrejestrować konto Google na komputerze, w tym usunąć je z serwerów Google? Metoda ta jest o wiele łatwiejsza niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, musisz wejść na listę dostępnych dodatków od Google poprzez przeglądarkę. W przypadku tego przejścia w prawym górnym rogu interfejsu Chrome znajdują się trzy kropki. Po pomyślnym otwarciu strony z zainstalowanymi dodatkami, musisz kliknąć na pole wyboru. Po lewej stronie pojawi się menu kontekstowe z listą dostępnych akcji. Do naszego zadania potrzebujemy tylko jednego grafu - personelu i danych. Po przejściu do niego, należy przewinąć menu do zakładki "Usuwanie konta". W tym miejscu należy go wybrać.

Po zakończeniu tej procedury pojawi się nowe menu. Za jego pomocą można nie tylko usunąć konto, ale także zrezygnować z korzystania z konkretnych usług Google. Co więcej, możesz również pobrać swoje dane do pełnego wykorzystania zgodnie z wytycznymi Google, a także wybrać jedną z dostępnych opcji, jak pozbyć się informacji na swoim koncie w przypadku, gdy zdecydujesz się przestać z niego korzystać.

Pełne zamknięcie i usunięcie dziennika za pomocą systemu Android

Niemniej jednak, obecność komputera do anulowania ewidencji podatkowej na serwerach Google nie jest obowiązkowa. Czynności te można wykonać za pomocą smartfona z systemem Android. Aby to zrobić, musisz wejść do sekcji Ustawienia w swoim smartfonie. Na liście ustawień kliknij na ikonę Google. Po kliknięciu na nią otwiera się lista dostępnych akcji, z której należy wybrać "Zarządzanie personelem i danymi".

Po uaktywnieniu tego menu zostaną wyświetlone te same dostępne działania, które są dostępne po otwarciu tego menu z komputera. Następnie należy kliknąć na "Usuń konto". Ponieważ system uważa usunięcie konta Google za poważną akcję, konieczne jest zażądanie rzeczywistego hasła do konta. Ważne jest, aby upewnić się, że znasz to hasło wcześniej. W przypadku, gdy go zapomniałeś, musisz najpierw przywrócić dostęp do konta i zmienić hasło. W wyniku tego procesu powstanie również okno dzielone, na którym zostaną zapisane wszystkie konsekwencje anulowania rezerwacji. Ważne jest, aby przeczytać go uważnie. Jeśli podjęta przez Ciebie decyzja jest szczątkowa i nie podlega weryfikacji, powinieneś przeczytać klauzule umowy i zaznaczyć pole przy każdej z nich. To potwierdzi decyzję i konto zostanie usunięte.

Powinieneś wiedzieć, że usunięcie konta wraz ze wszystkimi zawartymi na nim informacjami jest poważną decyzją, która może mieć pewne konsekwencje. Z tego powodu, jeszcze przed usunięciem konta Google, należy zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą takie działania.

Co jest nie tak z usunięciem konta bankowego

Po całkowitym anulowaniu zapisu księgowego, znika on na zawsze bez możliwości wznowienia. Jednak w krótkim czasie, zaraz po usunięciu konta, dostęp do znajdujących się na nim danych może być jeszcze przywrócony. Ale sam rekord, który został usunięty dawno temu, nie będzie mógł być przywrócony.

Pełna lista funkcji, do których użytkownik traci dostęp w momencie usunięcia konta podatnika, wygląda następująco:

 • Brak możliwości korzystania z Google Play. Programy i gry są przypisane do konkretnego konta i są z nim synchronizowane. Przyjmuje się, że po usunięciu konta, użytkownik nie będzie mógł korzystać z dodatków ze sklepu w dotychczasowy sposób.
 • YouTube Signature. Ponieważ YouTube jest częścią infrastruktury Google, musisz użyć strony do oglądania i interakcji z filmami po utworzeniu konta w systemie. Po usunięciu konta, wszystkie te funkcje zostaną utracone.
 • Google Chrome. Wszystkie ustawienia przypisane do użytkownika są synchronizowane z danym użytkownikiem. Jeśli po usunięciu konta Google nadal korzystasz z Chrome, będziesz musiał ponownie dostosować interfejs do swoich upodobań.
 • Gmail z wszystkimi Twoimi e-mailami. Jeżeli usunięte konto było używane do celów firmowych, to przez długi czas po usunięciu konta nie będzie można uzyskać dostępu do wymaganej poczty elektronicznej.
 • Korzystanie z usług Google wymagających posiadania konta. Duża część serwisów firmowych nie pozwala na dostęp do nich, który wymaga założenia konta.

Usunięcie konta Google nie musi jednak oznaczać usunięcia wszystkich danych. Trudno jest przewidzieć moment, w którym niektóre informacje mogą stać się dostępne, dlatego nie należy niepotrzebnie usuwać zapisu konta z wszystkimi danymi. Dla takich przypadków istnieje funkcja tworzenia kopii zapasowych plików do serwisu, który jest dla Ciebie odpowiedni. Pomimo tego, że jest to bardzo czasochłonna procedura, zawsze możesz mieć pewność, że cała ilość informacji przechowywanych wcześniej w bazach danych Google będzie nadal dostępna dla Ciebie.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy.