Stwórz swój własny motyw dzięki aplikacji Theme Park firmy Samsung

Samsung zawsze był królem aplikacji na Androida i po raz kolejny potwierdza swój status. W smartfonach pojawił się nowy moduł Theme Park, który pomaga tworzyć własne motywy za pomocą interfejsu One UI.

Teraz użytkownicy smartfonów z systemem Android 9.0 Pie mogą tworzyć motywy w oparciu o własne kafelki. Dodatek Theme Park automatycznie dobiera paletę kolorów dla różnych elementów interfejsu użytkownika, np. kolor żarówek językowych. Użytkownik może wybrać kolor dla tła, paska zadań lub ikony skrótu.

Theme Park ma wiele szczegółowych ustawień, ale jest bardzo łatwy w użyciu. Otwórz program, a zobaczysz przycisk "Utwórz nowy motyw". Kliknij na niego, a smartfon automatycznie znajdzie najjaśniejsze kolory w aktualnych swatchach i wykorzysta je do stworzenia palety dla Twojego nowego telefonu tematycznego.

Przede wszystkim Theme Park pokazuje podgląd tego, jak różne aplikacje systemowe i elementy interfejsu użytkownika będą wyglądały przy użyciu każdego z ustawień. W ten sposób na pierwszy rzut oka widać efekt końcowy. Następnie wystarczy zapisać swoje dzieło i nowy motyw będzie zastosovana do smartfona.

Theme Park i dodatek Good Lock, którego jest częścią, można znaleźć w centrum handlowym Galaxy Apps.