Jak oczyścić komputer z reklam, usunąć brud i przyspieszyć działanie systemu Windows: przydatne wskazówki

 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, że nagromadzenie plików na Twoim komputerze może znacząco obniżyć jego wydajność? Wielu z nas jest już przyzwyczajonych do: zainstalowałeś grę, grałeś przez kilka tygodni, po czym miesiącami "leży" w dystrybucji z oczekiwaniem "a potem będziesz potrzebował ...". Podobna sytuacja występuje w przypadku pozostałych programów. W efekcie, po uruchomieniu systemu na ekranie komputera pojawiają się różnego rodzaju powiadomienia: zaktualizuj coś, niedługo upłynie termin ważności licencji, a na pulpicie wyświetla się masa ikon, które nie mają sensu. Dzisiejszy artykuł zachęca do tego, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić komputer, aby nie galopował.

Jak wyczyścić komputer z reklam

Niedawno kupiłeś nowy laptop lub komputer stacjonarny. Praca idzie w szczęśliwy: wszystko działa sprawnie, filmy nie galmut, witryny zavantazhuyutsya. Jednak po pewnym czasie szybkość pracy komputera znacznie spada. Ładuje się przez 15 hwin i wywalają się jakieś niezrozumiałe banery. Niektóre programy są nawet instalowane bez powiadamiania użytkownika. Czy zna pan sytuację? Bądź świadomy, że oprogramowanie reklamowe na Twoim urządzeniu jest "wściekłe". Wielu programistów uzupełnia swoje produkty o cały zestaw modułów reklamowych, które wnikając do systemu nie są groźniejsze od wirusów. Nie są one jednak złośliwymi programami, więc antywirus nie może ich usunąć.

Jak wyczyścić komputer? Bardzo ważne jest robienie tego przez godzinę. Twórcy reklam specjalnie dopasowują swoje własne adaptacje, wykorzystując wszelkiego rodzaju inteligentne technologie zapewniające spójność i automatyczne odnawianie. Dlatego lepiej jest korzystać z kompetentnie opracowanych programów.

Jak wyczyścić komputer w kurzu

Często powodem, że maszyna jest przez długi czas zavanetuvannya lub bardzo gorące, stają się banalne zatkany system. Jak oczyścić komputer z brudu?

  • Odłącz komputer od gniazda zasilania. Odłącz drukarkę, myszy, głośniki audio i inne podłączone urządzenia. Odblokować panel główny jednostki systemowej (odkręcić śruby i wyjąć skrzynkę z gniazd). Pompka odwadniająca służy do usuwania pyłu i brudu z płyty głównej oraz jej mocowania. Aby wyczyścić sloty, wyjmujemy kartę graficzną i dźwiękową, pamięć RAM, a następnie czyścimy piłę i przecieramy gniazda watą (wcześniej nasączoną alkoholem).

Ważne! Czyścić "układ" ostrożnie, aby nie uszkodzić mikroukładów. Nie zaleca się wycierania komputera mokrym serwetnikiem lub hantlem!

Jak w przypadku komputera stacjonarnego wszystko mniej lub bardziej proste, a następnie rozmontować i oczyścić laptopa w warunkach domowych jest ważne. Szczególnie jeśli nie jesteś technikiem napraw i nie masz do tego specjalnych urządzeń. Laptop lepiej jest przynieść w servis, gdzie jest nie tylko doskonale "oczyszczone" z piły, ale także spędzić inne ważne postępowania. Na przykład, wymieniana jest pasta termiczna układu chłodzenia.

Oprogramowanie do czyszczenia samochodów

Doskonałym i prostym sposobem jest użycie programu AdwCleaner. Free cleaner pozwoli Ci zaoszczędzić wiele problemów w systemie w ciągu zaledwie kilku hvillins, a korzystanie z niego jest bardzo proste!

  • Program nie wymaga instalacji, po pobraniu AdwCleanera wystarczy go uruchomić za pomocą dodatkowego kliknięcia myszką lub touchpadem. Na ekranie pojawią się warunki użytkowania, poczekaj na nie. Stuknij w "Skanuj", aby uruchomić program w celu wyszukania reklam na komputerze. Należy pamiętać, że AdwCleaner wykrywa nie tylko moduły, ale również dodatki, które pasożytują w wyszukiwarce. Na przykład zainstalować ich przeglądarkę lub wyświetlać reklamy sponsorów. Po zakończeniu rewalidacji kliknij "Clear" i poczekaj, aż adder zakończy swoją pracę. Ponownie uruchomić system. W rezultacie komputer będzie działał szybciej i bez irytujących reklam.

Po prostu sprawdzając swój komputer za pomocą AdwCleaner będziesz w stanie utrzymać system operacyjny w dobrym stanie przez długi czas.

CCleaner jest bardzo popularny również, jak to jest łatwe do czyszczenia reklam i wszelkiego rodzaju hałasu. Wyczyść historię pobierania, pamięć podręczną, rejestr, usuń niechciane narzędzia. Jak wyczyścić pamięć w komputerze PC?

  • Uruchom program CCleaner, uprzednio pobierając go z oficjalnej strony (za darmo). Analiza systemu poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Gdy pojawią się wyniki, rozpocznij czyszczenie.

Często przyczyną wadliwego działania komputera są niektóre programy uruchamiane automatycznie (wraz z systemem operacyjnym). W takim przypadku należy je wyłączyć.

Praca w trybie "ręcznym".

Dlaczego na komputerze gromadzi się brud? Głównie z powodu inercji użytkownika i jego niechęci do pozbywania się niepotrzebnych plików. Chwileczkę, bardzo często zdarza się, na przykład, pobrany album muzyczny, słuchany przez tydzień, a potem po prostu zajmuje miejsce na dysku twardym. Jak ręcznie wyczyścić komputer z niepotrzebnych plików? To może zrobić każdy, główną rzeczą, być w stanie poruszać się między katalogami i zapamiętać, gdzie każdy plik jest położony. Ważne! Nie usuwaj niczego z folderów Program Files i Windows, aby nie zakłócić pracy systemu operacyjnego. A w ogóle, jeśli są wątpliwości, czy można usunąć ten czy inny plik, lepiej go nie zdrapywać. Albo sprawdzić w Internecie, za co jest odpowiedzialny, a dopiero potem wysłać do kosza.

Również, co można zrobić ręcznie.

  • Oczyść pulpit z niepotrzebnych etykiet i dokumentów. Weź te ikony i pliki, które "po prostu wiszą" i usuń je. Usuń niepotrzebne multimedia i torrenty. Na przykład, seriale i filmy, które już widziałeś. Podczas pobierania z witryn w folderze pobierania pozostają ich torrenty, które mogą pozostać w pliku do pobrania. Są one całkowicie zbędne. Wyczyść zakładki w swojej wyszukiwarce. W procesie surfowania po Internecie przechowywane cenne strony: bezpośrednio w przeglądarce, na panelu skidkogo dostępu lub w specjalnych folderach. Jeśli ich nie usuniesz, dodatek będzie długi do otwierania stron. Jak wyczyścić komputer, żeby nie galopował? Kliknij prawym przyciskiem myszy na niepotrzebną zakładkę i wibruj "Usuń zakładkę".

Wszystko jest o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na początku.

Usuwanie zanieczyszczeń z dysku

Aby komputer działał prawidłowo, ważne jest, aby na dysku systemowym znajdowało się co najmniej 4-5 GB wolnego miejsca. Konsumenci z doświadczeniem zalecają zapisywanie dwukrotnie większej ilości miejsca niż rozmiar "RAM". Niektórzy oszczędzają megabajty przez włączenie pliku pompującego, ale o wiele cenniejsze jest czyszczenie dysku. Aby zrobić to w ten sposób.

  • Wejdź do menu komputera i klikając prawym przyciskiem myszy na dysk systemowy przejdź do jego właściwości. Usuń zaznaczenie obok opcji "Shrink disk to save space" (Zmniejsz dysk, aby zaoszczędzić miejsce). Kliknij przycisk Czyszczenie dysku. Wybierz z listy pliki, które chcesz usunąć. Potwierdzić działanie.

Po wyczyszczeniu dysku usunięte zostaną około 2-3 gigabajty. Ponieważ sam dysk twardy jest wymagany, jest to znacząca oszczędność miejsca, która zwiększy prędkość komputera.

Defragmentacja dysku

Przede wszystkim należy zrozumieć, dlaczego jest to konieczne.

W idealnej sytuacji dane na dysku twardym powinny być zapisywane pojedynczo. Kiedy komputer jest nowy, tak właśnie się dzieje. Jednak w miarę upływu czasu położenie plików na dysku ulega zmianie: niektóre z nich są kopiowane, inne usuwane lub przenoszone. Następuje fragmentacja, to znaczy, że część informacji zostaje utracona. Następnie, jeśli użytkownik chce na przykład obejrzeć film, system przewinie wszystkie jego części na dysku twardym. To oczywiście pochłania dużo czasu. A żeby uporządkować niektóre z plików, a tym samym przyspieszyć pracę komputera, powstała właśnie defragmentacja. Jak to zrobić?

W pakiecie z systemem Windows znajduje się specjalny program o nazwie "Defragmentacja dysku". W systemie operacyjnym XP, a także Windows Vista, 7, 8 fragmenty plików i struktury logiczne systemów plików są uporządkowane w następujący sposób.

  • W menu Mój komputer wskaż dysk, który chcesz zdefragmentować. Wejdź w "Właściwości" naciskając prawy przycisk myszy. W zakładce "Usługa" wybierz opcję "Defragmentuj...". W oknie kliknij "Analyze Disk", a następnie rozpocznij proces.

W opcjach programu można również ustawić harmonogram, według którego będzie wykonywana defragmentacja. Zalecana przerwa to co 7 dni.

Oprócz standardowego programu czyszczącego, możesz użyć darmowych programów do defragmentacji dysku z sieci. Doskonałymi wynikami wykazały się: Defraggler, Auslogics Disk Defrag, Smart Defrag. Ich zasada działania jest praktycznie taka sama jak standardowego "defragmentatora".

Zwróć uwagę! Dla udanej defragmentacji zaleca się, aby miejsce na dysku stanowiło co najmniej 15% całkowitego rozmiaru.

Należy również zrozumieć, że po tej procedurze, komputer nie będzie "latać", dla dużej objętości wyniku będzie niezapomniany. Defragmentacja zmniejsza jednak obciążenie dysku twardego, co przyspiesza jego żywotność.

Usuwanie starych programów.

Na każdym komputerze znajduje się stare oprogramowanie, które musi zostać usunięte. Nie tylko zajmuje miejsce, ale również zakłóca pracę systemu: powstają konflikty, programy dostarczają aktualizacje, itp.

Jak wyczyścić komputer z niepotrzebnych plików?

  • Otwórz panel sterowania i przejdź do menu "Usuwanie aplikacji". Z listy programów narzędziowych wybierz ten, który chcesz odinstalować. Aktywuj program, kliknij "Odinstaluj lub zmień programy", a następnie wybierz "Odinstaluj" (na górze nad listą programów).

Jeśli nie chcesz czyścić swojego komputera ze starych programów, możesz użyć specjalnych programów czyszczących. Wspomnieliśmy wcześniej o CCleaner. Innym dobrym programem do odinstalowywania programów jest Revo Uninstaller. Przez pierwsze 30 dni można z niego korzystać bezpłatnie.

Po zainstalowaniu programu, natychmiast wyświetli on wszystkie programy, które masz zainstalowane na swoim komputerze. Wybierz to, co musisz usunąć i zrób to, co chcesz. Tylko 3 kliknięcia, a Twój niechciany program zostanie usunięty!

Piękno programu Revo Uninstaller polega na tym, że znajduje on wszystkie artefakty, jakie można znaleźć w systemie. Także te, których na początku nie widać. Do tego celu wykorzystywany jest "Tryb myśliciela".

Sprawdzanie i kasowanie autoresetu

Czy zauważyłeś, że Windows uruchamia się szybciej? Być może wraz z systemem operacyjnym automatycznie uruchamiane są inne programy. W tym przypadku konieczna jest optymalizacja autoloadingu. Można to zrobić na kilka sposobów.

  • W menedżerze zadań. Wpisz CTRL + SHIFT + ESC. W zakładce "Automatyczne ładowanie" możemy zobaczyć jakie programy działają równolegle z OS i ile gromadzą się na HDD, zbędne wyłączamy poprzez menu kontekstowe. Optymalnie wyłączyć wszystkie programy, zwłaszcza jeśli masz słabą maszynę. Wczesne wersje systemu Windows są automatycznie aktywowane za pomocą polecenia "msconfig". Edytor Rejestru. Tę metodę stosuje się, jeśli nie zaobserwowano poprawy szybkości uruchamiania komputera po odłączeniu za pomocą dyspozytora. Sprawdź rejestr za pomocą polecenia "regedit". Podążaj ścieżką Computer/HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run, lub podobną w folderze HKEY_CURRENT_USER i na końcu wybierz klucz, który chcesz usunąć. Po usunięciu katalogu dodatki automatycznie się rozładowują. Przejdź do folderu "Auto Download" na dysku systemowym i usuń wszystkie etykiety, które nie są potrzebne.

Usuwanie pamięci podręcznej przeglądarki

Procedura ta jest konieczna, aby wyszukiwarka mogła pobrać najnowsze konfiguracje dodatków i stron sieci. Jak prawidłowo czyścić komputer? Każda przeglądarka ma swoją własną metodologię.

  • Internet Explorer. Cache znajduje się w "Narzędzia" - "Opcje internetowe" - "Bezpieczeństwo" - "Historia przeglądania". Firefox. W pasku menu przeglądarki wybierz "Serwis" - "Ustawienia", a następnie przejdź do zakładki "Zaawansowane" - "Galeria". W sekcji "cache web content" usuń pliki cache. Chrom. Na pasku narzędzi wyszukiwarki kliknij ikonę na ustawieniach, następnie - "Pokaż ustawienia rozszerzone" - "Zaufanie" - "Rozpowszechniaj dane widoku". Pojawi się okno, w którym należy zaznaczyć typy danych, które chcemy usunąć. Opera. W menu przeglądarki (w lewym górnym rogu) wybierz "Historia" - "Wyczyść historię wizyt". W ustawieniach można wybrać, dla jakiego okresu czasu mają być wyświetlane dane z pamięci podręcznej: dla ostatniego roku, codziennie lub przez cały czas.

Są to właściwie wszystkie standardowe procedury, które można wykonać, aby wyczyścić komputer z reklam, oczyścić kurz i przyspieszyć działanie systemu Windows. Istnieją też inne sposoby, ale są one bardziej specyficzne i skomplikowane, i wymagają wiedzy PC na poziomie profesjonalisty. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane procedury optymalizacyjne wystarczą, aby doprowadzić Twój system do porządku.