Jak uzyskać prawa ROOT na Androida: najprostsze sposoby

Często użytkownicy urządzeń mobilnych i tabletów wymagają wdrożenia operacji, które prowadzą do poważnych zmian w funkcjonalności. Ale nie jest to możliwe bez posiadania praw roota. Jak je zdobyć? Istnieją różne sposoby. O nich opowiemy w dzisiejszym materiale.

Co to są prawa Root?

Root - jest profilem administracyjnym, który udostępnia szeroki zakres opcji niedostępnych w trybie standardowym. Umożliwiając dostęp do sprzętu i danych systemowych, konto Super User pozwala na

  • Aby przeflashować lub odinstalować starą wersję systemu operacyjnego; odinstalować dane; Usuń reklamy, oprogramowanie, treści multimedialne; dostosować efekty wizualne, ikony, zmienić tło; "rozładować" akumulator (potencjał pojedynczego ładowania); edytować aplet systemowy; kontrolować częstotliwość procesora, szybkość różnych działań wykonywanych przez system operacyjny; Utwórz własną konfigurację oprogramowania dla urządzenia.

Nie wszystkie działania zostały wymienione powyżej. Prawa roota zapewniają również bezpieczne oddanie smartfona do naprawy, jeśli awaria nie jest związana z podzespołami elektronicznymi.

Obecnie istnieje ponad dwa tuziny sposobów, jak uzyskać dostęp root do urządzenia pod kontrolą systemu Android. Ważne jest, aby uruchomić specjalny program na swoim gadżecie.

Rootowanie z komputera PC

Aby uzyskać prawa superużytkownika potrzebujesz trzech rzeczy: komputera (lub laptopa), smartfona i USB. Aby aktywować konto administratora, należy użyć jednego z popularnych programów.

Kingo Root

Przed rootowaniem swojego gadżetu upewnij się, że poziom naładowania baterii wynosi co najmniej 50%. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

  • Podłącz smartfon do laptopa i uruchom narzędzie Kingo Root, które rozpozna połączenie urządzenia. W rezultacie na ekranie pojawi się napis "USB Hosting" - pozwól systemowi na wykonanie tej procedury na żądanie. Zostanie zainstalowany program do nadawania praw roota, naciśnij przycisk ROOT i proces się rozpocznie. Po przeładowaniu urządzenia należy nacisnąć przycisk "OK" i potwierdzić przyciskiem zasilania.

Gdy dostęp do roota stanie się dostępny, zobaczysz komunikat Root Suceed, który potwierdza, że proces został zakończony pomyślnie.

Odblokowanie roota

Unlock Root jest dostępny dla systemu Android OS X2.1-4.0.3.

  • Odblokuj Root na swoim komputerze. Użyj kabla USB, aby podłączyć urządzenie do komputera. W opcjach "For Developers" włącz opcję "USB Charging". Po rozpoznaniu urządzenia przez program, zostaniesz poproszony o rozpoczęcie aktywacji. Naciśnij Root, aby potwierdzić operację. W trakcie operacji smartfon może być kilkakrotnie przeładowywany.

Dodatkowo program poprosi Cię o zainstalowanie programu Battary Saver. Nie będziesz miał swoich praw jako Admin.

VRoot

Umożliwia uzyskanie uprawnień administratora dla smartfonów z systemem operacyjnym Android 4.4 i nowszym. Program jest w całości w języku angielskim, interfejs jest prosty i intuicyjnie zrozumiały. Jak wykorzystać ich pomoc do ustanowienia dostępu do roota?

  • Umieść narzędzie na swoim komputerze i podłącz do niego swoje urządzenie. Aktywuj system antywirusowy. Gdy VRoot rozpozna urządzenie, stuknij przycisk RootVRoot. Po zakończeniu procesu rootowania, system zostanie uruchomiony ponownie. Zobaczysz skrót Superuser w menu głównym.

360ROOT

Świetny program funkcjonalny, który radzi sobie z zadaniem rootowania bez komputera lub z jego udziałem. Baza danych - ponad 9 tysięcy modeli urządzeń, które obsługuje: HTC, Lenovo, Samsung i inne.

Po instalacji kliknij na przycisk Root. Sam program jest w języku chińskim, ale w tej sytuacji nie stanowi to problemu.

GENIUSZ KORZENI

Analogiczne narzędzie z jeszcze większą liczbą urządzeń, które obsługuje - blisko 15 000! Po instalacji, kliknij przycisk "Start" w programie, aby uzyskać dostęp administracyjny do urządzenia. Zakończ proces, przeładuj urządzenie i ciesz się nowymi funkcjami.

Jak widać, nie ma trudności w uzyskaniu praw root dla androida, neshelet. Wszystko, co jest potrzebne w korytarzu, kilka hivilin czas, aby pobrać, zainstalować aktywator i uruchomić proces.

Repozycja praw bez komputera

Co zrobić w sytuacji, gdy pilnie potrzebujesz uprawnień administratora, ale nie masz komputera? Jak rootować telefon?

Istnieje taka możliwość. NIE instaluj programu na swoim komputerze, ale bezpośrednio na gadżecie. To samo Kingo Root, czyli Framaroot. Podczas ładowania narzędzia przez wyszukiwarkę Chrome (plik instalacyjny pobierany jest z rozszerzeniem .apk), pojawi się powiadomienie, że może być ono niebezpieczne dla systemu. W takim przypadku plik instalacyjny należy przenieść do pamięci urządzenia, a w ustawieniach należy nadać uprawnienia do instalowania dodatków z niedozwolonych źródeł. Po zakończeniu instalacji, "rooter" powinien zostać aktywowany, co zajmie nie więcej niż 3-5 tygodni.

Inne popularne wybory:

  • ROOT MASTER. Doskonałe narzędzie do szybkiego dostępu do roota. Procedura odbywa się za pomocą kilku kliknięć, a dla prostszej kontroli zaleca się zainstalowanie dodatku SuperUser lub SuperSu (dostępnego w Google Play). BAIDU ROOT. Oprogramowanie Russified, główną cechą jest tworzenie kopii zapasowej pierwszego roota. Aktualizacja obsługuje ponad 6 tysięcy konfiguracji gadżetów. IROOT. Oferuje użytkownikom kilka metod rootowania, działa w połączeniu z SuperSu. Na początku program wyświetla prawdopodobieństwo w procentach, że proces zakończy się sukcesem, a także informacje o gadżecie i jego systemie operacyjnym.

Szczegóły uzyskiwania praw roota w systemie Android

Większość posiadaczy urządzeń z systemem Android wybiera Kingo Root. Ale to nie jest panaceum - istnieją inne dobre narzędzia, które radzą sobie z zadaniem rootowania co najmniej tak samo skutecznie. Na przykład, OneClickRoot. Sztuczka polega na tym, że natychmiast po instalacji prosi o otwarcie dostępu root na urządzeniu. Kliknij "Root Device", aby przeskanować system i wykonać rootowanie.

Jak jeszcze mogę zainstalować prawa roota na androidzie?

  • Root ToolCase. Unversal utility praktycznie nie ingeruje w działania użytkownika. Z ich pomocą można wyczyścić pamięć podręczną, edytować i odinstalować programy, włączyć urządzenie w trybie bezpiecznym, itp. Toverloop. Znajomy program do aktywacji konta root. Działa na starszych wersjach androida. Aktywacja superużytkownika odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

Począwszy od najnowszej wersji androida, zwykłe metody root mogą być nieskuteczne. Jak uzyskać dostęp do roota?

  • Odblokuj oprogramowanie na swoim urządzeniu. Aby rozpocząć proces - "Activate via USB" w trybie deweloperskim. Zainstaluj narzędzia platformy Android SDK. Pobierz TWRP (oprogramowanie sprzętowe). Wybierz tryb odzyskiwania. Aby uzyskać dostęp root, uruchom SuperSU.zip. Uruchom ponownie smartfon, a następnie wyjdź z trybu Recovery Mode.

Aby dowiedzieć się, czy na Twoim urządzeniu są uprawnienia roota, użyj programu Root Checker lub SuperSU. Druga pozwala na selektywną zmianę uprawnień administratora dla poszczególnych dodatków.

Którąkolwiek z tych metod wybierzesz, aby uzyskać dostęp do roota, zauważ: wszelkie manipulacje z urządzeniem są wykonywane na własne ryzyko. Wątpliwości, czy wszystko zrobisz dobrze? Wtedy lepiej jest wezwać fachowca do pomocy.