Jak wyczyścić piekarnik z tłuszczu i zanieczyszczeń?

Upieczone w piekarniku, tłuste i dobre. Ale z czasem na wewnętrznych ściankach nagromadzonego tłuszczu, wody i pozostałości produktów (np. stopiony zukor). Oczywiście, całość nie daje inspiracji do tworzenia nowych kulinarnych arcydzieł. O tym jak wyczyścić piekarnik metodami opisanymi powyżej za pomocą urządzeń domowych - czytaj więcej w tym artykule.

Rodzaje pieców

Jak czyścić piekarnik, w zależności od jego formy? Jest to bardzo ciekawe pytanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektóre urządzenia nie wymagają nadzoru nad zwłokami. Urządzenie może być:

  • z funkcją samooczyszczania; katalityczne; tradycyjny (z oczyszczaniem przez hydrolizę).

Pierwszy piec jest w stanie oczyścić się z węgla i wszelkich innych zanieczyszczeń praktycznie bez udziału właściciela. Po naciśnięciu prawego przycisku temperatura w środku podnosi się do 500 stopni Celsjusza. Tłuszcz i resztki jedzenia nie mają szans - spalą się i zamienią w pianę. Czy martwiłaś się o temperaturę? Nie martw się, piekarnik z funkcją czyszczenia pyrolitycznego niezawodnie zamyka drzwi przed ponownym nagrzaniem. Ponadto wszystkie powierzchnie zewnętrzne pozostają zimne. Jedyną wadą kuchenek z tą funkcją jest wysoka cena.

Kuchenki z katalityczną (bezprzerwową) opcją czyszczenia nie zatykają się dzięki materiałom, z których wykonane są ich wewnętrzne powierzchnie. Czyszczenie opiera się na reakcji chemicznej. Pod wpływem utleniacza bor na ściankach pieca ulega rozpadowi na węgiel i wodę. Funkcja ta jest bardzo przydatna, ale nie intensywna: średnia żywotność katalizatora czyszczącego - 300 lat. Ponadto, materiał z utleniaczami stosowany przez producentów pokrywa tylko ściany i dno urządzenia, natomiast drzwi są czyszczone oddzielnie.

Ostatni typ pieca jest najbardziej rozpowszechniony. Tajemnicą popytu na te piece jest ich przystępna cena i oszczędne zużycie energii. Pytanie "jak czyścić piekarnik" jest najbardziej aktualne dla właścicieli tych właśnie urządzeń. Aby wyczyścić piekarnik bez samooshchisteniya uzyskać pełną technologię chłodzenia i kupić specjalne chemikalia gospodarstwa domowego, które są odpowiednie dla materiału do produkcji wewnętrznej przestrzeni piekarnika. Inna opcja - zapoznanie się z przeglądem metod czyszczenia i czyszczenia piekarnika w warunkach domowych za pomocą improwizowanych środków.

Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami?

Do ekologicznego sprzątania bez użycia środków chemicznych potrzebne są proste przybory domowe, które można znaleźć w każdej kuchni:

  • soda oczyszczona; osette; sok z cytryny.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą sody oczyszczonej? Namocz gąbkę lub kawałek czystej szmatki w wodzie i dodaj na wierzch grudkę sody oczyszczonej. Ostrożnie zacznij usuwać miotłę, przesuwając gąbkę po paliku. Główną zaletą sody oczyszczonej jest to, że jest przyjazna dla środowiska i nie powoduje pęknięć na powierzchni. W ten prosty sposób można uniknąć sadzy i tłuszczu, nawet na tak prymitywnych materiałach jak drewno i dachówka. Jeśli brygada jest bardzo stara i nie czyści się dobrze, zagotuj sodę oczyszczoną na plaży i zalej ją niewielką ilością wody. Pozostawić garnek w takim widoku na 10-20 godzin, a następnie ponownie wyczyścić. Nawiasem mówiąc, te same manipulacje można przeprowadzić za pomocą zwykłej soli kuchennej - wynik nie będzie się różnił.

Jak szybko mogę pokonać piec z otsutom? Ocelet nie tylko rozpuszcza tłuszcz, ale również eliminuje nieprzyjemny zapach. Zablokowane powierzchnie przetrzeć maczkiem nasączonym acetonem i zostawić tak piec na kilka lat. Następnie wytrzyj do sucha ściany, drzwi i spód piekarnika. Możesz wymieszać sodę oczyszczoną z ośmiorniczkami, aż do uzyskania gęstej kaszki. Uzyskany detergent łatwo czyści tłuszcz i wszelkie stwardniałe osady na ściankach urządzenia.

Jak wyczyścić piekarnik gazowy sokiem z cytryny? Wyczyść piekarnik za pomocą kąpieli czyszczącej. Przepis jest prosty: wlej sok z połowy cytryny do ceramicznego naczynia (odpowiedniego do pieczenia w piekarniku), dodaj kilka kropel dowolnego płynu do mycia naczyń i umieść na środku piekarnika. Ustawić temperaturę na 100 stopni Celsjusza i zanim rinidine się zagotuje, nie ruszać piekarnika jeszcze przez kilka xvinylin. Następnie wyjmij naczynie z piekarnika i ostrożnie wytrzyj boki i dno urządzenia suchą, czystą chusteczką. Detergent i cytryna sok para rozluźnia jakaś brud i czyścić up będzie bardzo łatwy.

Jak wyczyścić piekarnik z sadzy za pomocą soli kuchennej? Można zetrzeć suchą glassinę na pastę, dodać do niej szczyptę sody i łyżkę stołową otsuty. Namoczyć naczynie kuchenne w mieszance i stopniowo usuwać sadzę i siniaki ze ścianek piekarnika. Zwykły roztwór łagodnego detergentu pomoże Ci uporać się z drobnymi niedrożnościami. Yogo potrłbno wlać vseredin³ piekarników i rozir³ti piekarnik do 100 stopni. Para z mydłem rozm'yakshitsya tłuszczu w osadzaniu, i trzeba tylko wytrzeć powierzchnię z suchym hamulcem ręcznym.

Jak wyczyścić piekarnik alkoholem amoniakalnym? Pomoże efekt "namaczania": nanieś amoniak na chusteczkę i przetrzyj nią wszystkie zatkane powierzchnie, pozostaw wodę do namoczenia na noc. Przetrzyj piekarnik czystą, suchą gąbką. Kolejny "nieśpiewany" zasib, który nadaje się do czyszczenia piekarnika - spulchniania ciasta. Konieczne jest, aby zastosować go do volohy ścian pieca, a po 15 hvinyliny umyć rechovina raz rozpadły bagna.

Jak wyczyścić piekarnik z tłuszczu za pomocą detergentu?

Jeśli nie jesteś zwolennikiem ekologicznego sprzątania, do czyszczenia piekarnika używaj środków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym. W tym przypadku ważne jest, aby wybrać łagodne detergenty, które nie naruszą integralności powierzchni. W proszkach ściernych lepiej zrezygnować z siły kremowych produktów chemicznych lub kostantów w postaci żelu. Istnieją jednak części piekarnika, które są przeciwwskazane w kontakcie z detergentami. Dotyczy to żarówek, wentylatorów i paneli sterowania. Reflektor i różne oznaczenia na reflektorze mogą zostać uszkodzone przez aktywne środki chemiczne.

Należy pamiętać, że czasami odpowiedź na pytanie "jak wyczyścić deko" jest najprostsza - w zmywarce. Przeczytaj instrukcję obsługi kuchenki, aby dowiedzieć się, czy deko Twojego urządzenia może być czyszczone w ten sposób. Jeszcze jeden ważny moment - wewnętrzną powierzchnię piekarnika myć tylko całkowicie środkami chemii gospodarczej. Ale zewnętrzna powierzchnia kuchenki może bezpiecznie umyć z każdym detergentem: nawet bardzo silna mieszanina będzie odpowiednia, będą one indukować swoją technikę do siedzenia.

Czasami tylko demontaż kuchenki, w szczególności zdjęcie drzwiczek, może pomóc w dotarciu do ważnych miejsc i znacznie ułatwić proces czyszczenia.

Jak pozbyć się zapachu środków czystości?

Jeśli jesteś producentem chemii gospodarczej, na pewno spotkałeś się z problemem nieprzyjemnego zapachu w środku piekarnika po czyszczeniu przeprowadzonym dzień wcześniej. Oprócz ekologicznych oszczędności, takich jak sól i soda oczyszczona, ich pozostałości nie szkodzą zdrowiu, w przeciwieństwie do pozostałości chemii gospodarczej.

Jak chronić nową pasję w Zatoce Chemii Gospodarczej i zapobiec niepożądanym skutkom? Para wodna to najlepszy sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów z detergentów. Do miski z gorącą wodą można wlać niewielką ilość kwasku cytrynowego lub soku z cytryny (zedra). Następnie urniture umieścić wszystko w środku piekarnika i rotsirivayut jego do 100 stopni. W kilka hivilins można wyjąć z piekarnika i oddawać się rozkosznemu zapachowi. Po zakończeniu czyszczenia, wytrzyj ściany i spód urządzenia suchą, czystą szmatką.