Samsung Galaxy A72: przegląd i specyfikacje

Pokaż treść artykułu

 1. Wygląd
 2. Wyświetlacz
 3. Kamery
 4. Pamięć i bateria
 5. Wodoodporna
 6. Wyświetlacz

Smartfony ze średniego segmentu już dawno zdobyły główną część rynku. Wynika to z praktycznie idealnego stosunku ceny do właściwości użytkowych. Samsunga Galaxy A72 można śmiało nazwać flagowcem średniego segmentu cenowego koreańskiego giganta. Proponujemy zapoznać się z nowością bliżej, i dowiedzieć się, dlaczego można go nazwać "bestsellerem".

Widok z zewnątrz

Tylny panel A72 wygląda na pozbawiony ozdób, ale nadal jest bardzo stylowy i elegancki. Moduł kamery jest przymocowany do wystającego elementu. W przeciwieństwie do modelu A32, gdzie wszystkie aparaty znajdują się osobno, cała kompozycja wygląda harmonijnie, a nawet pod pewnymi względami kłóci się z droższym flagowcem Samsunga.

Tylny panel wykonany jest z tworzywa Glasstic (połączenie dwóch słów Glass i Plastic). To szkliste, pokryte błyszczącą glazurą tworzywo sztuczne sprawia wrażenie magazynu. Uszczelniona szklana powierzchnia Gorilla Glass 5. generacji jest używana tylko na ekranie. Należy zaznaczyć, że konstrukcja ta jest wspólna dla wszystkich modeli serii A.

Seria smartfonów A72 jest rozebrana i vishukana. Możesz wybierać z gamy kolorów "unisex":

 • jasnopurpurowy;
 • czarny;
 • niebieski;
 • biały.

Przedni panel, w porównaniu do A71, pozostał niezmieniony. Nowy smartfon ma cienkie ramki, przednia kamera jest wbudowana w ekran, a ramka jest nieco powiększona w dolnej części.

Poza tym, wygląd smartfona pozostaje bez zmian:

 • sterowanie mocą;
 • przycisk zasilania;
 • wyjścia głośnikowe (jedno na dole i jedno na górze);
 • Gniazdo na dwie karty SIM i kartę pamięci;
 • Gniazdo 3,5 mm do podłączenia słuchawek;
 • port ładowania.

Wyświetlacz

Wbrew przeczuciom, które krążyły po internecie przed oficjalną prezentacją smartfona A72, nowość otrzymała 6,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozłożonej pojemności 2400×1080 pikseli (FHD+) o proporcjach 20:9 i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Nie mniejszym zmartwieniem był wybór chipsetu, ale tutaj Samsung miło zaskoczył wyposażając A72 w Qualcomm Snapdragon 720G. Czujnik linii papilarnych na ekranie pozostał praktycznie niezmieniony.

Kamery

Na początku 2021 roku na jednej z chińskich stron pojawił się wir informacji, według których A72 miał stać się pierwszym smartfonem z dziewięcioma aparatami głównymi. Koreańscy giganci zostali jednak pokonani przez Nokię. Fałszywe informacje lub Samsung postanowił sprawdzić innowacje, ale A72 nadal pozostaje z czterech głównych kamer i przednich.

Jednocześnie kamery zyskały większe możliwości separacji, automatyczną stabilizację i wiele innych ciekawych trybów, które pozwalają na tworzenie wysokiej jakości materiałów.

 • Główny sensor posiada 64 MP zdolność do optycznej stabilizacji.
 • Obiektyw 8 MP z 3-krotnym zoomem i optyczną stabilizacją obrazu;
 • Szerokokątny obiektyw 12 MP;
 • Czujnik makro - 5 MP.

Przedni aparat, w porównaniu z A71, zyskał pojemność 32 megapikseli.

Pamięć i bateria

Bateria Li-Ion o pojemności 5000 mAh, w którą producenci wyposażyli telefon, obsługuje szybkie ładowanie. Ale bezbateryjne ładowanie w tym smartfonie, jak i w innych przedstawicielach serii A, nie jest zapewnione.

Jeśli chodzi o pamięć, Samsung Galaxy A72 dostępny jest w dwóch wariantach:

 • Podstawowy - z 6GB RAM i 128GB ROM;
 • rozszerzona pojemność pamięci masowej - z 8 GB RAM i 256 GB ROM.

Ponadto, zawsze można rozszerzyć ilość pamięci ROM, instalując kartę pamięci do 1 Tb.

Wodoodporna

Szczególnie chcielibyśmy wspomnieć o klasie wodoszczelności i piły IP67, które Samsung Galaxy A72 otrzymał. Mimo obecności gniazda ładowarki i mini jacka, telefon jest świetnie zabezpieczony przed piłą i wodą.

Zamiast konkluzji.

Samsung jest tak pewny sukcesu modeli A72 i A52, ponieważ wyprodukował ponad 35 milionów tych smartfonów, co stanowi 10% ogólnej liczby produktów koreańskiego giganta. Specjaliści wskazują, że jest to sens, ponieważ dziś model A72 pokazuje idealny stosunek przystępności i navosti wszystkie nowoczesne funkcje i cechy. Samsung Galaxy A72 jest już dostępny w sklepach Foxtrot.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

2 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubPROSZĘ WYSŁUCHAĆ KOMENTARZY

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy.