Nowy projekt kampusu firmy Microsoft

Microsoft zdecydował się na modernizację swojego kampusu, który znajduje się w Redmondi w stanie Waszyngton (USA). Siedziba firmy zajmuje 622 tys. m2, na których w chwili obecnej znajduje się 125 budynków, w których zatrudnionych jest 47 tys. pracowników.

W założeniu nowy projekt ma przekształcić ten teren w prawdziwe miasto, w którym znajdą się indywidualnie nazwane ulice, drogi i ścieżki rowerowe, strefy dla pieszych, mosty, a nawet stacja kolejowa. Pracownicy Microsoftu będą mieli do dyspozycji dwa boiska do piłki nożnej, boiska sportowe i kawiarnie do spędzania wolnego czasu, a ścieżki spacerowe i duże podziemne parkingi ułatwią im poruszanie się. Firma postanowiła zburzyć 12 dawnych budynków i wybudować 18 nowych, a na terenie osiedla powstanie łącznie 131 budynków, w których zamieszka 55 tysięcy osób. Skala i zakres działalności Microsoftu jest oczywiście oszałamiająca.

Schemat 3D nowego projektu

Na oficjalnej stronie firmy czytamy, że budowa rozpocznie się na początku 2018 roku. Projekt będzie długoterminowy - na podstawie wcześniejszych wyliczeń może być realizowany przez kilka lat. Nie ma wzmianki o kosztach - naturalnie projekt ten będzie wymagał dużych nakładów inwestycyjnych. Póki co, Microsoft na swoim oficjalnym kanale opublikował filmik, w którym można zobaczyć planowany model 3D kampusu, a nawet odbyć internetowy spacer jego ulicami.

Źródło: blogs.microsoft.com

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubWypełnij komentarze

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy